Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam nic pod ręką żeby odtłuścić szybę przed Ultra Glaco. Czy płyn do dezynfekcji z orlenu się nada chociaż trochę do tego? Pisze na nim 70% etanolu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic pod ręką żeby odtłuścić szybę przed Ultra Glaco. Czy płyn do dezynfekcji z orlenu się nada chociaż trochę do tego? Pisze na nim 70% etanolu. 
Mocno odtłuszczający płyn do szyb też da rade(np Cartec) Leży równie długo co po odtłuszczeniu ipą - subiektywnie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adaszek96 niestety w domu tylko płyn do szyb domowy, ocet, wódka i płyny do dezynfekcji i myślę czy uratuje się czymś z tego do odtłuszczanie przed Glaco czy nie ma sensu? Czy poprostu walić na zwykła umyta szybę bez odtłuszczenia? 

PS. Mam jeszcze aceton, może on? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.05.2020 o 19:56, MMCzysci napisał:

Hej hej. Szukam jakichś tańszych, niekoniecznie wybitnych jakościowo fibr do "najniższych w hierarchii" prac - brudne plastiki, progi, silnik. Ostatnio zauważyłem, że mam już kilka lepszych jakościowo, ale bardzo często takie "byle jakie" też się przydają - tu mam trochę deficyt i szkoda mi używać Gentelmanow po kilkanaście zł/sztuka. Gdzie znaleźć - markety, internet?

 

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Używam najtańszych z Auchan. Do rzeczy które nie są lakierowane nadają się okej. W promocji jak widzę po złotówce to dokupuje 20 sztuk. Piorę je hurtem i wracają do stanu fabrycznego. Nie widzę absolutnie żadnego sensu żeby do plastików na wysokości nóg albo do opon używać lepszych jakościowo.

Do mokrych prac przy na przykład desce rozdzielczej czy innych elementach wnętrza które nie są brudne w piasku spokojnie możesz wziąć najtańsze fiberki z show car shine. Używam takich w kolorze białym to ładnie widać co fiberka zrobiła.

Krótkie pytanko ode mnie. Co prawda już zamówiłem ale chętnie usłyszę jakieś sugestie. Sonax profiline actifoam energy.

Oprysk ręczny 1 do 100/200? 

Zamówiłem jako neutralna na lato bo nie ma sensu wyciągać bilt-hamber auto foam jak auto jest tylko zakurzone.

Jakieś doświadczenia od kogoś kto już przelał butelkę? Jest sens używania jako szampon? Jak domywanie i przysychanie?

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem - Jak powinienem wyregulowac P.A? Kupiłem w techkarze do lavora vertigo. Daje 100ml adbl yeti, 900ml letniej wody. Rozmiar strumienia ustawiam na jakieś 40cm i mocna piana jwst tylko wtedy gdy dam na Full pokrętło od dozowania... i tym sposobem cała pianownica starcza ledwo na jedno auto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie próbowałem znaleźć odpowiedni temat, gdzie znajde odpowiedź ale poległem: Szukam Deirona do dekontaminacji czyli na lakier aplikowany będzie na zewnątrz. Co polecacie? Coś wyczytałem o D-toxie i Light-cie ADBL-a 

 

Jak już pytam to od razu podpytam o Tar&Glue: Miałem ADBL, mam Prickbort, co waszym zdaniem najlepiej sprawdza się na "powietrzu"? Ostatnio pojawia się Bepro, który może długo leżeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie próbowałem znaleźć odpowiedni temat, gdzie znajde odpowiedź ale poległem: Szukam Deirona do dekontaminacji czyli na lakier aplikowany będzie na zewnątrz. Co polecacie? Coś wyczytałem o D-toxie i Light-cie ADBL-a 
 
Jak już pytam to od razu podpytam o Tar&Glue: Miałem ADBL, mam Prickbort, co waszym zdaniem najlepiej sprawdza się na "powietrzu"? Ostatnio pojawia się Bepro, który może długo leżeć
Wszystkie które wymieniłeś są ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, KUBA46 napisał:

@Orgazmus bym powiedział, że bardziej raz na półroku/rok. Reaload skraca życie powłoki. Nie ma sensu używać go co mycie.

Dziekuję :) A w takim razie do regularnej pielegnacji jakiś QD stosować? Ofc dedykowany do powlok? Mam gdzies tester Carpro Ech2o i zamierzam go rozrobic w proporcjach pod QD,ma to sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, KUBA46 napisał:

Reaload skraca życie powłoki

Czemu i skąd takie informacje? Jeśli się nie mylę, to ostatnio w instrukcji CQuartz było wyraźnie napisane, żeby po aplikacji położyć Reload. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.