Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

@Lukasz-odkrywca CP Reset to świetny szampon. Napewno warto go kupić. Mocniejsze stężenie możliwe, że zdejmie resztki QD. NA CZARNYM GOLFIE I SREBRNYM MERCEDESIE oczywiście, bo na innych lakierach nie wiem jak się zachowa. Chociaż w tym przypadku może warto się zainteresować produktem typu waxoff?
Teraz dobrze @powalla? 😂

 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@david2888 @V1RU$ wlatuje do koszyka jest tańszy od CP reset i myślę, że też zrobi robote. @KUBA46 masz może porównanie do DM RESET SHAMPOO? Produkt typu wax off mam upatrzony  (detailink wax off) ale wolę podziałać cleaner-em. Mam już wybranych faworytów Dodo juice lime prime lub fireball 😁

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, powalla napisał:

Masz do swojej opinii prawo 🙂 

 

Testując produkt tylko na swoim lakierze mało wiemy na temat tego produktu(ilość przelanych litrów nie ma znaczenia)  ...a nie no przepraszam , wiemy że na tym akurat lakierze działa tak albo tak , ale jak zadziała na innym kolorze np. biały Leon tego już nie wiesz i wydawanie opinii jest krzywdzące dla produktu, no chyba że zaznaczamy że na niebieskim Leonie działa tak i tak 😉 

Chcesz powiedzieć że produkt np. SSW na niebieskim kolorze będzie sie inaczej zachowywał niż na białym? Nie bądź śmieszny :-D Palnąłeś gafę i nie umiesz przyznać się do błędu. Jeśli produkt jest dobry to na każdym lakierze zachowuje się podobnie. Różnice są pomijalne, chyba, że mamy do czynienia z jakimś ewenementem jak lakier @Strus gdzie nic nie zachowuje się tak samo. Przykładów jest masę. SSW wszędzie dobrze siedzi. Water Gold tak samo. Obojętnie jaki lakier wszędzie piękne krople i porównywalne trwałości. DM SWM bardziej tafluje i też na wszystkich lakierach. Fusso wszędzie dobrze siedzi. Chciałeś coś koledze udowodnić ale nie dam sobie wmówić że lepiej poznasz produkt aplikując 100ml na 5ciu samochodach niż 5l na jednym.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bonderez tak z twojego doświadczenia to rzeczywiście ściąga? Próbowałem różnymi stężeniami zdejmować adbl quick wax, ostatnio woski z maski które miały po 3000 km przebiegu. Próbowałem zdejmować starego fusiaka który był przykryty kilogramem detailerów. I jeszcze nigdy nie miałem po nim tafli 😉 ale też nie dawałem mu łatwego zadania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Fredi88 napisał:

nie dam sobie wmówić że lepiej poznasz produkt aplikując 100ml na 5ciu samochodach niż 5l na jednym.

Ja niczego nie muszę nikomu udowadniać ... kto testował na różnych autach wie o czym mówię 😉  Popatrz na testy chemii do plastików , też uważasz że PBNL na wszystkim siedzi tak samo? Możesz glon przelać w jednym aucie , a aplikując go w drugim zobaczysz piękne ślady po deszczu na boczkach ...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@Fredi88 oczywiście ze co lakier to inaczej sie zachowują produkt, sa takie ze ssw sie słabo trzyma albo krople sa bardzo słabe. Tu raczej mowa o powłokach które tez nie zawsze siadają fajnie mimo ze np uk 3.0 siedzi na 40 autach jak zły to moze byc tak ze 41 moze sie lipnie docierać albo po pol roku go nie bedzie 

to samo z relaodem u kolegi @KUBA46  moze podjadać powłokę i jest tak jak opisuje. Ale ja nie zauważyłem zadnego podjadania na autach klientów . I teraz moze byc tak ze reoladem aplikował tyle razy ze ta powloke zabił albo faktycznie u niego cos zjada. 
 

ps. I prosze o nie przepychanie sie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, powalla napisał:

Ja niczego nie muszę nikomu udowadniać ... kto testował na różnych autach wie o czym mówię 😉  Popatrz na testy chemii do plastików , też uważasz że PBNL na wszystkim siedzi tak samo? Możesz glon przelać w jednym aucie , a aplikując go w drugim zobaczysz piękne ślady po deszczu na boczkach ...

Była mowa o lakierze a nie o plastikach. Plastiki o czym pisałem wielkorotnie to loteria. Trzeba testować bo każdy produkt inaczej wygląda i się zachowuje więc tu się zgodzę.

25 minut temu, BiałyGTi napisał:

sa takie ze ssw sie słabo trzyma albo krople sa bardzo słabe

Dowody, przykłady proszę 🙂 Ja nie spotkałem takiego. Tylko nie wrzucaj szczura mytego 10 lat na szczotach bez dekontaminacji psikniętego ssw 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@Fredi88 np na moim Passacie b6 ssw siedzi bo siedzi ale znika bardzo szybko a nawet jak świeży to krople sa mega kiepskie. Gdzie np na golfie czy aucie klientów albo poprzednim robil mega robote 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, analyzator napisał:

@bonderez tak z twojego doświadczenia to rzeczywiście ściąga? Próbowałem różnymi stężeniami zdejmować adbl quick wax, ostatnio woski z maski które miały po 3000 km przebiegu. Próbowałem zdejmować starego fusiaka który był przykryty kilogramem detailerów. I jeszcze nigdy nie miałem po nim tafli 😉 ale też nie dawałem mu łatwego zadania.

Zwykle, LSP ściągam kiedy widzę że umiera. No i stężenie dosyć mocne bo wlewam trzy pełne nakrętki na 11-12 litrów. Zdarzało się, że zostawał mały fragment który jeszcze nie taflował, wtedy używam preparat wax-off (mam od Autobrite). 

Siuwaksy autoland ściąga bez problemu 🙂 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Aivars napisał:

House of Wax Sapphire czy Good Stuff Show Wax ?

chodzi o wyglad 😉 

Zarówno How jak i GS - bardzo fajne woski.
Aplikacja i dotarcie zdecydowanie po stronie Sapphire. Smarujesz całe auto, idziesz na kawe, wracasz po 20 minutach i docierasz jedną fibrą.

Patrząc tylko na wygląd to Show Wax według mnie oferuje większe szkiełko/szklistość.
How bardziej głębia/ przyciemnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkurzałem wczoraj samochód i dotarło do mnie, że notorycznie pomijam jakąkolwiek konserwacje mieszka lewarka   Czy do tego można zastosować Colourlocka Leder Versiegelung?
Po uprzednim wyczyszczeniu nie ma przeciwskazań.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.