Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Chochlik437 napisał:
Zakupiłem zaprawkę rok temu, chciałem ją użyć ale lakier jest zaschnięty i z ponad połowy buteleczki zrobiła się jakaś 1/4. Jest jakaś szansa na odratowanie tej zaprawki czy pozostaje dorobić nową ? 

 

Jak zrobiła się twarda galareta to śmietnik 😕

 

3 godziny temu, lukeu napisał:
Która szczotka do tapicarki będzie bardziej uniwersalna: ADBL TWISTER SOFT czy MEDIUM?

 

Bardziej uniwersalna będzie soft bo będzie do delikatnego materiału jak i tego mniej delikatnego 😉 osobiście używam medium bo lepiej wciera pre-spray. Ale najpierw trzeba sprawdzić czy nie mechaci i nie psuje materiału.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Tommy Lee napisał:

Nie wiem czy jest środek który napręży skórę, ale jest sporo filmików jak tapicerzy używają do tego żelazka z mocnym wyrzutem pary. Oczywiście nie bezpośrednio tylko przez jakiś ręcznik. Ogólnie musi zadziałać para, a dopiero później zabezpieczenie.

Dzięki za podpowiedź, widziałem na forum relację, w której do tego celu użyto opalarkę. Poszperam za filmikami z żelazkiem, albo na początek spróbuje z suszarką do włosów. 
Jeszcze raz dziękuje @Tommy Lee 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pike no ciekawa kombinacja. Zadam pytania pomocnicze a dalej może pomoże ktoś z kolegów z realnym doświadczeniem

pasta oferująca zabezpieczenie, potem glaze, potem fusso 🙂

co planujesz osiągnąć? jak się pacjent ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MMCzysci z geyon'em niestety nie. ale z WS i sofr99 wash glove mam. WS używam do szczurów/przeciętniaków, po nasiąknięciu za ciężka. CP do zadbanych lakierów a soft'a do świeżaków np. po korekcie 😉 ale to może moja fanaberia 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzać przed woskowaniem przejechać finishem peugota 407, kolor srebrny. Polerka DA Hamron, pady żółte i czerwone NAT. Poleci ktoś jaka pastą najlepiej się sprawdzi? Chce usunąć drobne rysy, bawić się w sam finish czy lepiej tylko cleanerem przejechać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@analyzator Taki zestaw polecono mi w sklepie. Weryfikuję 🙂  Już wiem, że P3 jest z woskiem więc odpada, bo nakładam osobno. Pacjent ma sporo swirli i małych rysek, trochę mniej średniej głębokości i 2-3 głębsze. Nie celuję w idealny lakier, chcę usunąć większość z nich, a resztę wypełnić glazem i zabezpieczyć woskiem dlatego Amigo i Fusso. Czas operacji: 1 dzień mycie i cała dekontaminacja, 2 dzień szybkie wiadra żeby zebrać to co się naniosło od poprzedniego dnia potem osuszanie, korekta i wosk.

Mam w garażu Megsa UC może jego użyję na białym lub niebieskim Royalpadzie i potem jako finish 3500 Menzerny na żółtym/czerwonym Royalu? Nie będzie za słabo z cuttingiem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, MMCzysci napisał:

7612910504 allegro - czy ta rękawica jest spoko?

Mam tą rękawicę 🙂 uwielbiam ją i częściej sięgam po nią niż po "normalną rękawicę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy trzeba usuwać wosk przed ponowną korektą? Lakier 3 tygodnie po korekcie, zabezpieczony Colli 476s, dodatkowo leży na nim QD SG Icy Ceramic, zrobione może 500 km. Niestety na działce pies skoczył na samochód i narobił trochę szkód. Czy mogę odrazu na takim zestawie ponownie rozpocząć korektę czy muszę w jakiś sposób chemicznie usuwać zabezpieczenie, jeśli tak to co do tego zastosować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość, że CarPro Spotless zeżarł G1kę? Miałem ślady po wodzie o dużym stężeniu wapna na szybie (przesiąka po deszczu spomiędzy płyt tarasu, pod którym trzymam auto - nie jestem w stanie tego skutecznie zwalczyć). To spryskałem Spotlessem, spłukałem z bliska, potem znowu, wypędzelkowałem, spłukałem i jeszcze przetarłem fibrą nasączoną Spotlessem. No i po myciu mam piękną pionową szramę na szybie bez hydro. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MMCzysci Mam również ta rękawicę 😉 Na początku mojej przygody z nią , jakoś się nie polubiliśmy . Wydawało mi się że myje samą wodą , ale po jakimś czasie mimo początkowej nie chęci do niej. Jest już dużo lepiej a mam w arsenale Megsa , adbl pomarańcze i niebieska , i chinole z Ali , Ale ta myje ostanio cały czas swojego Stliona 😉. Także bardzo polecam 😉

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajomy kupił niedawno starszego MB, dziś byłem rzucić okiem bo stwierdził że ma problemy z lakierem; nie mierzyłem jeszcze grubości ale zakładam że lakier nie jest oryginalny, po lekkim przejechaniu palcami po masce czy przednich błotnikach powstają takie rysy - te zrobił przy mnie, ręka czysta, MINIMALNY nacisk. normalnie jakby lakier był mega miękki. czeka go ponowne lakierowanie? zastanawiałem się czy tego nie ruszyć jakimś finishem i jeśli zejdzie zabezpieczyć powłoką? (żółte kropki to pyłki z kwiatów).

2020-05-20_175633.jpg

IMG_20200520_134847.jpg

IMG_20200520_134856.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@Sodol to nie fizyka kwantowa 😜 malujesz, i patrzysz jak pokryło, jak jeszcze cos przebija to dokładasz warstwe a czekanie to w zaleznosci jaka temperatura otoczenia 🙂 ja to tak na oko patrzyłem czy juz sie farba lepiłą czy nie

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.