Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

@KUBA46 skad takie stwierdzenie ?? Ze skraca  trwałość powloki. Skoro Reload stosowany jest do serwisu powloki  uk3.0 i bardziej poprawia jego trwałość. Ale z checia wysłucham twojej teori 

@Orgazmus jesli masz glissa to reloada sie nie stosuje przynajmiej pol toku czyli do pierwszego serwisu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Qukie  @powalla @BiałyGTi na poprzednim aucie miałem CQ UK 3.0 i chcąc sprawdzić teorie z tego forum(właśnie o skracaniu życia powłoki przez reload) reloada używałem tylko na jednej połowie samochodu. Po półtora roku było widać osłabienie powłoki. 
Po czym to stwierdziłem? 
Hydro oczywiści początkowo było na korzyść z reloadem. Kiedy przestałem go aplikować i po jakiś 2 miesiącach zrobiłem serwis powłoki(tar, iron, aqua sour, cp reset) role się odwróciły. Strona czysta, na której nie kładłem realoda wróciła do stanu jak nowa, po stronie traktowanej relodem było ok, ale krople zaczęły się ciągnąć.
Jako wzmacniacz powłoki użyty 2x w okresie użytkowania powłoki może i ma on sens i faktycznie zabezpiecza. Jednak przy regularnym stosowaniu wygląda to nieco inaczej.

Ps. Łączna ilość aplikacji reloada to ok. 15

@powalla nie musze robić nie wiadomo jakich testów laboratoryjnych żeby wyrazić swoje zdanie na forum. Takie jest moje zdanie i zapraszam do sprawdzenia mojej teorii.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z was używał może Dlux-a na plastiku wewnętrznym ? Konkretnie mam na myśli próg bagażnika, jest dosyć mocno dziabnięty, a Dlux-a mam na plastiku zderzaka i mega podbił jego kolor, zamaskował sporo. Natomiast zastanawiam się jak zadziała na plastiki typu właśnie progi we wnętrzu czy próg bagażnika - oba mocno się z czasem rysują, czy przy wchodzeniu do auta / wyciąganiu z niego rzeczy. Co z jego zapachem, czy nie przejdzie do wnętrza itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, KUBA46 napisał:

nie musze robić nie wiadomo jakich testów laboratoryjnych żeby wyrazić swoje zdanie na forum.

Oczywiście że możesz , tyle że to nieprawda.  Po prostu  myślałem że zrobiłeś testy , a tu ot jeden lakier i  taka dziwna teoria?  Mam nadzieję że nie będzie dalej przetwarzana! 

Nie miałeś nigdy jakiegoś preparatu że na jednym lakierze było OK, a na innym aucie jakieś cuda się działy?  Hmmm choć w sumie jak robisz tylko swoje autko, to nigdy do odpowiednich czytaj prawdziwych  wniosków nie dotrzesz, gdyż uznasz iż dany preparat jest dobry albo zły , a tak naprawdę będzie on taki tylko dla danego lakieru , a na innym aucie może być dokładnie odwrotnie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@powalla forum miłośników auto kosmetyki, a tylko ludzie którzy mają swoje studia mogą wyrażać swoje zdanie? Jak robie tylko swoje auta to g. wiem o detailingu? 

Dziwna teoria? Całkiem realna patrząc na to jak mocny jest reload. Przy tak częstym stosowaniu nie jest to nic dziwnego, że ingeruje w powłoke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro juz sie tak dyskusja rozwinela,to w takim razie stosować coś po kazdym myciu jako QD? Czy poprostu osuszyc auto tak,zeby oczywiscie waterspoty nie zostawały,i "olać" temat i reloada stosowac tylko pod serwis?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Orgazmus tylko rozrób z wodą demineralizowaną 😉

A próbowaliście Koch chemie fse? Moim zdaniem jeżeli nie patrzymy na zabezpieczenie to jest rewelka. Kwaśny odczyn powinien być akurat dla powłok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, KUBA46 napisał:

mogą wyrażać swoje zdanie? Jak robie tylko swoje auta to g. wiem o detailingu? 

Jeśli danym produktem zrobiłeś jeden lakier, to tak masz rację g.  wiesz o danym produkcie i przy podawaniu opinii o danym produkcie powinieneś napisać że u CIEBIE na JEDNYM lakierze tak się podziało . Osoby dłużej siedzące w "kosmetyce" wiedzą o tym i nie opisują swoich wrażeń po jednokrotnym użyciu. 

Osoby prowadzące studia raczej tu się nie udzielają ...a szkoda 😞

40 minut temu, Orgazmus napisał:

stosować coś po kazdym myciu jako QD? Czy poprostu osuszyc auto tak,zeby oczywiscie waterspoty nie zostawały,i "olać" temat i reloada stosowac tylko pod serwis?

Zamiast wydawać kasę na QD , kup dmuchawę i nią osuszaj lakier nie dotykając go . Tak będzie najlepiej dla powłoki .

PS: żeby nie było że bronię Relodada, to dodam iż go bardzo nie lubię i nie zależy mi na jego obronie lecz wkurzają mnie nieprawdziwe informacje . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję w imieniu sąsiadów! 🙂 

Tak robiłem na UK 2014, UK , UK 3.0 i na innych powłokach  ... rzecz jasna na różnych lakierach, a nie tylko na jednym  😉  Dla ciekawostki dodam że nakładałem w ciągu zeszłego tygodnia 2 powłoki na 2 różnych autach (Mito, Tuscoon) . Powłoka LE na Tusconie była praktycznie nie do dotarcia (mazała się ) i po długiej walce z maską nałożyłem na resztę autka bezproblemowo Neoxala  . Po kilku dniach robiłem Mito i zacząłem od Neoxala ... po walce z maską na resztę wleciała LE która zachowywała się bezproblemowo . Dziwne nie ? Pogoda powiesz?  Praktycznie temperatura i wilgotność identyczne ! Przez takie akcje wiem iż aby daną chemię skreślić należy ją wielokrotnie użyć na rożnych lakierach , bo na jednym to nie żaden test .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, powalla napisał:

Jeśli danym produktem zrobiłeś jeden lakier, to tak masz rację g.  wiesz o danym produkcie i przy podawaniu opinii o danym produkcie powinieneś napisać że u CIEBIE na JEDNYM lakierze tak się podziało

Nie przesadzasz trochę? W takim razie 95% ludzi wypowiadających się tutaj gówno ma do powiedzenia bo każdy raczej testuje coś na swoich autach, a przeciętna rodzina ma 1 góra 2 samochody. Wszystkie produkty wysyłane przez partnerów są testowane zazwyczaj na 1 czy 2 autach nie wspominając o próbkach gdzie czasem można tylko na elemencie coś sprawdzić. Jeśli jednego produktu przelałem z 5l ale tylko na 1-2 lakierach to też mam zerowe pojęcie o nim? Sorry ale zapędziłeś się trochę moim zdaniem. Produkt typu qw/qd spokojnie po ok 250ml jestem w stanie poznać. To jest przynajmniej kilka jak nie kilkanaście aplikacji i jestem w stanie stwierdzić jak się zachowuje.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Fredi88 napisał:

Sorry ale zapędziłeś się trochę moim zdaniem

Masz do swojej opinii prawo 🙂 

 

Testując produkt tylko na swoim lakierze mało wiemy na temat tego produktu(ilość przelanych litrów nie ma znaczenia)  ...a nie no przepraszam , wiemy że na tym akurat lakierze działa tak albo tak , ale jak zadziała na innym kolorze np. biały Leon tego już nie wiesz i wydawanie opinii jest krzywdzące dla produktu, no chyba że zaznaczamy że na niebieskim Leonie działa tak i tak 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały problem 🙂  pacjent audi 100 1991 rok produkcji , kolor czerwony - lakier Akryl -  o co c’mon ? Jakieś szybkie tipsy, triki , wiadomości wskazane 🙂 nigdy akrylu nie robiłem - auto sąsiada chce nawoskować , nie chce korekty - czy położenie na niego essence jest dobrym wyjściem ? Czy poleciec zwykłym cleanerem i na to jakiś twardy wosk ? 
czy pad się zafarbuję podczas nakładania cleanera ?  Gdzieś coś podsłuchałem ze jest taka opcja - to nie będę nowych padów wyjmował 🙂 

moze macie jakieś sprawdzone kombinacje ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@powalla  i się zgodzę i się nie zgodzę. Dobrze jest mieć śwadomość ograniczeń hobbistycznego dzielenia się opiniami. Z drugiej strony warto się tymi opinami wymienać. Wartość dodana jest.

Pytałem wyżej o Sonax Actifoam Energy. Ktoś ma z nią doświadczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, david2888 napisał:

Ja mam 🙂 bdb pianka i przede wszystkich wydajna 

Potwierdzam. Też używam. Wydajna, jak na neutrala domywanie na bdb poziomie. Można używać jako szampon - fajny poślizg i mega pianka.

Fajnie też siada i działa z oprysku.

Zapach RedBula.

Jest moc.

Od @david2888 dostałem rekomendację i używam dłuższy czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.