Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, xadamx napisał:

Koledzy, koleżanki szukam rękawic nitrylowych z długim rękawem. Kiedyś ktoś na forum wklejał ale nie mogę znaleźć posta. Wkurza mnie już mycie auta i nalana chemia do wewnątrz rękawiczki.

Colad 53820 🙂 Allegro 9217749833

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, FilipO napisał:

@david2888 colad będą podobnej jakości do black mamba / grippaz ?

Nie wiem, nie miałem tych rękawiczek, aby porównać 🙂 sam ostatnio szukałem nitrówek z długim mankietem i właśnie trafiłem na Colad - jeszcze ich nie zamówiłem.

Jeśli chodzi o marke Colad, to korzystam z ich taśmy, więc wiem, że jakość na pewno nie będzie byle jaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, david2888 napisał:

Nie wiem, nie miałem tych rękawiczek, aby porównać 🙂 samo ostatnio szukałem nitrówek z długim mankietem i właśnie trafiłem na Colad - jeszcze ich nie zamówiłem.

Jeśli chodzi o marke Colad, to korzystam z ich taśmy, więc wiem, że jakość na pewno nie będzie byle jaka.

Ja właśnie też szukam rękawiczek, ale raczej nastawiony jestem na wielorazowy użytek jednej pary .. miałem jakieś zwykłe czarne nitryle i dramat .. ręce się pocą, a same rękawiczki drą przy zdejmowaniu .. kiedyś zamówiłem bodaj 1 czy 2 pary blackmamby i były świetne .. ale teraz ciężko dostępne i strasznie drogie .. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

d4b71afa48c4f584ebcf5cce896470cd.jpg
ef93da243c096966cb7abf563154b816.jpg

Witam, orientuje się ktoś ile można wziasc za usługę?
obejmuje ona:
-zdjęcie naklejek(na zdjęciu już zdjęte-nie były jakoś uciążliwe)
-zmycie kleju
-jedno etapowa korektę całego pojazdu
-umycie ramy, silnika, kół i wnęki paki
-wyczyszczenie aluminiowych elementów jak „winda” i te boczne listwy

Całe auto myte z mocna piana aktywną lecz bez glinkowania i deironizacji bo to auto na handel i nie musi być igła. Wiem, ze nie jest to zgodne z sztuką detailera i forum, ale jak to mówią klient nasz pan :)

Pytam bo nigdy wcześniej nie miałem z tym styczności i nie wiem jak to wycenić


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. NA moim Audi S3 mam nałożoną powłokę ceramiczną TC 9H 2+1 już jakieś 10 miesięcy i też porobiły mi się plamy po wodzie na ceramice ale użyłem dziś W9 GTECHNIQ Water Spot Remover i muszę powiedzieć - REWELACJA. Powłoka jak nowa. Środek strasznie pachnie octem. W instrukcji napisane jest żeby po zabiegu ponownie umyć auto, ale czy jest to potrzebne ??? powłoka wydaje się być w porządku. A myć znowu wodą z takim kamieniem nie ryzykowałem nowych plam.

Ale spłukałem i tak na myjni wodą zdemineralizowaną - nie myłem - spłukałem,

Pytanie - czy po takich zabiegach myć auto czy odczekać z tydzień tak jak przy nakładaniu powłoki. ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie nie detailingowe:

ponad rok temu zarysowali mi na parkingu zderzak (kartki nie zostawili), zgłosiłem od razu na policję a odpowiedz dostałem dopiero niedawno, że mają nagranie szkody. 

Co mam dalej z tym robić? Nagranie mogę wykupić za 50zł. Zgłaszać do ubezpieczyciela sprawcy, u którego miał wykupione OC w dniu kolizji? Czy coś oprócz nagrania będą chcieli ode mnie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak dokładnie suszycie auto z powłoką? Czy tylko powietrzem? Czy warto inwestowac w benbowa?

Rozkladnie ręcznika i przeciąganie nie wchodzi za bardzo w grę bo tworzy to rysy. Nie mam benbowa i ostatnio dmuchalem kompresorem z taką cienką końcówką (typowo warsztatowa do wydmuchiwania) ale troche trzeba się tym namachac i zastanawiam się nad jakaś alternatywą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio testowo przelecialem kawałek maski finishem (element niezabezpieczony) i już po 1 myciu widzę delikatne ryski 😁 ale może to też wina ręcznika, bo już trochę czasu ma. Ale generalnie rozumiem, że raczej rozłożenie i przeciąganie jest niewskazane ? Bardziej tylko rozłożenie i przyklepanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma info jakie są (pomijając rzecz jasna kolor) różnice pomiędzy Poorboy's  Natty's BLACK vs BLUE? Trwałość 3/4 tyg bez zmian? Przyciemnienie/głębia, krople, maskowanie?

Zapach BLUE ma zaje...ty zapach różowej gumy orbit z dzieciństwa. A czarny?

unnamed.jpg.fb1f0a7cf469ad1c7b69385e03b1917f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Lakier swojego samochodu mam zabezpieczony AIO Klasse. Auto czasami myję ręcznie u rodziców i nakładam GYEON WetCoat, a przeważnie jest myte na myjni bezdotykowej, co znacząco skraca żywotność moich powłok.

Potrzebuję zabezpieczać lakier łatwo i z dużym okresem trwałości, mam na myśli coś jak OPTIMUM OPTI-SEAL lub GYEON WetCoat, ale o większej trwałości. Czy znacie taki produkt?

Pozdrawiam Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.