Jump to content
AreK

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź

Recommended Posts

33 minuty temu, BiałyGTi napisał:

@willsonblack skoro tak pisze t trzeba umyc autu

a co do Wather spotow to polecam wycierać auto

Coś grozi lakierowi jak zabezpieczony jest ceramiką ???? po takim moim zabiegu ???

pytanie nie detailingowe:

ponad rok temu zarysowali mi na parkingu zderzak (kartki nie zostawili), zgłosiłem od razu na policję a odpowiedz dostałem dopiero niedawno, że mają nagranie szkody. 

Co mam dalej z tym robić? Nagranie mogę wykupić za 50zł. Zgłaszać do ubezpieczyciela sprawcy, u którego miał wykupione OC w dniu kolizji? Czy coś oprócz nagrania będą chcieli ode mnie ? 

Teraz, KUBA46 napisał:

@willsonblack ale na co co masz czekać?

Myj tak jak jest napisane na opakowaniu WSR.

To lakierowi i powłoce po tylko zabiegu i porządnym spłukaniu nie powinno nic być ???

Panowie jak dokładnie suszycie auto z powłoką? Czy tylko powietrzem? Czy warto inwestowac w benbowa?

Rozkladnie ręcznika i przeciąganie nie wchodzi za bardzo w grę bo tworzy to rysy. Nie mam benbowa i ostatnio dmuchalem kompresorem z taką cienką końcówką (typowo warsztatowa do wydmuchiwania) ale troche trzeba się tym namachac i zastanawiam się nad jakaś alternatywą.

@fryzjer 95% forum suszy samochód ręcznikiem. Można z tego wywnioskować, że jednak jest to metoda bezpieczna 😉

Jak masz budżet na benbowa to napewno usprawni on proces suszenia.

Ostatnio testowo przelecialem kawałek maski finishem (element niezabezpieczony) i już po 1 myciu widzę delikatne ryski 😁 ale może to też wina ręcznika, bo już trochę czasu ma. Ale generalnie rozumiem, że raczej rozłożenie i przeciąganie jest niewskazane ? Bardziej tylko rozłożenie i przyklepanie?

@fryzjer a jaki ręcznik 🙂 bo tutaj jest różnica 🙂 

Jak taki - to przyklepywanie , delikatnie przesuwanie

image.png.0dc011f31b780e34872212ac346e5d8f.png

Jak taki - to tylko przesuwanie 

image.png.060dc534b3db7d42ad27c55f5b5c8471.png

Ktoś ma info jakie są (pomijając rzecz jasna kolor) różnice pomiędzy Poorboy's  Natty's BLACK vs BLUE? Trwałość 3/4 tyg bez zmian? Przyciemnienie/głębia, krople, maskowanie?

Zapach BLUE ma zaje...ty zapach różowej gumy orbit z dzieciństwa. A czarny?

unnamed.jpg.fb1f0a7cf469ad1c7b69385e03b1917f.jpg

Jak czyścicie aktualnie pady?

Ja od lat używam DETAILER'S PRO POLISHING PAD REJUVENATOR. Jest cos ciekawszego juz w ofercie? Czy płyn do prania mikrofibr tez się nada czy lepiej APC?

@Malwin41 używam tylko apc jak mam 2-3 sztuki do ręcznego przeprania. Jak więcej sztuk. To wrzucam do pralki z płynem Shiny Garage 

Witam. Lakier swojego samochodu mam zabezpieczony AIO Klasse. Auto czasami myję ręcznie u rodziców i nakładam GYEON WetCoat, a przeważnie jest myte na myjni bezdotykowej, co znacząco skraca żywotność moich powłok.

Potrzebuję zabezpieczać lakier łatwo i z dużym okresem trwałości, mam na myśli coś jak OPTIMUM OPTI-SEAL lub GYEON WetCoat, ale o większej trwałości. Czy znacie taki produkt?

Pozdrawiam Michał

Kto używa numatica Georga do normalnego regularnego odkurzania na sucho? Jest ok? Nie mam potrzeby kupowania 2 osobnych urządzeń dlatego szukam czegoś co będę mógł wykorzystać i do prania i do odkurzania. 

Kto używa numatica Georga do normalnego regularnego odkurzania na sucho? Jest ok? Nie mam potrzeby kupowania 2 osobnych urządzeń dlatego szukam czegoś co będę mógł wykorzystać i do prania i do odkurzania. 

Ja używam już nieprzerwanie od ponad dwóch lat. Piorę nim i odkurzam. Bardzo polecam. Jedynie co to kupiłbym teraz tą większa wersje bo pojemność tylko 5l na ekstrakcję trochę irytuje.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Lubię to 1

na mocno zajechany lakier tradycyjna glinka w opcji twardej czy clay mitt też da rade ? 

@wojtecki ja używam, generalnie daje radę ale do odkurzania typowej piaskownicy wole używać domowego elektroluxa.

W dniu 22.05.2020 o 12:33, Grzechu23 napisał:

A czarny?

Dla mnie to on ma nie za ciekawy zapach... 😞 ale za to look daje wyśmienity!

IMG_20200510_103619.jpg.adc6292dc63d31f36b7cbb1f728c1bee.jpg

PYTANKO TECHNICZNE:

Jaką wełnę polecacie to wyczyszczenia końcówki tłumika?

jest zaniedbana od lat, i bez wełny sam autostol za bardzo się nie sprawdza....

W sobotę zacząłem swoją przygodę z polerką. Zrobiłem maskę Cutmaxem i ładnie wycięło wszystkie drobne ryski swirle. Jednak czuję niedosyt bo zostały w niektórych miejscach rysy które są widoczne pod świetlówką ale nie wydają się głębokie. Po 3 wypracowaniach (2+2) cutmaxem dalej zostawały. Robiłem na niebieskim NAT. Lakier mam twardy i pytanko czy futro tutaj załatwiłoby sprawę? Swoją drogą po cutmaxie nie było nawet bardzo bałaganu ale i tak przeleciałem jeszcze Perfect Finishem. Doradźcie czy to ja coś źle robię czy ta kombinacja jest za słaba do tego lakieru (VAG LC9Z Black magic pearl).

W dniu 22.05.2020 o 13:12, Malwin41 napisał:

Jak czyścicie aktualnie pady?

Ja od lat używam DETAILER'S PRO POLISHING PAD REJUVENATOR. Jest cos ciekawszego juz w ofercie? Czy płyn do prania mikrofibr tez się nada czy lepiej APC?

Jeżeli podczas pracy to robię tak:

Jeżeli mam większą ilość po robocie i piorę w pralce to zacząłem uzywać Ludwika do naczyń.

• Lubię to 1