Jump to content

RoBee

Użytkownik
 • Content Count

  181
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by RoBee

 1. Miłego tworzenia elektrody detailingu. Cześć i czołem.
 2. Wykucie głupiego zdania w kamieniu nie robi go w żadnym stopniu mądrzejszym. Jeżeli coś mi się takie wydaje to nie tylko mam prawo, ale powinienem się temu sprzeciwić. To nie kręcenie burzy, a konstruktywna krytyka. Gdzie byśmy byli gdyby wszyscy kładli tylko uszy po sobie? BTW mój ukryty post nie zaburzał czytelności, a wręcz ją poprawiał. Ale to przecież nie ma żadnego znaczenia, więc nie będę już zajmował cennego czasu. Rozważ plugin, będziesz miał go więcej.
 3. Myślę, że napiszę o tym tutaj, bo myślałem, że siedzimy tutaj w dorosłym gronie, a tymczasem niektórzy zachowują się jak dzieci. Mam nadzieję, że to słuszny temat do takiej dyskusji. Zaczęło się od zacytowania przeze mnie jednego z kilkunastu zdjęć w poście naszego kolegi. Powód: chciałem się odnieść do tego konkretnego zdjęcia. Mój post został usunięty, a resztę można doczytać tutaj. Po czym otrzymałem warna od@AreK . Powód: spamowanie. Jak? Gdzie? Kiedy? Póki co wygląda na to, że dostałem warna za polemikę z regulaminem/modami. Bardzo dorosłe zachowanie. Co do samej zasady, czyli n
 4. To było pytanie nie wymagające odpowiedzi, a mające uwypuklić idiotyzm zasady.
 5. Myślę, że punkt powstał w trosce o to abyśmy bie cytowali pierdyliarda zdjęć z relacji, a nie jednego wybranego zdjęcia. A jak pobiorę zdjęcie z postu i wstawię w mojej odpowiedzi to już będzie cacy? Zachowajmy rozsądek.
 6. @Domel Dzięki za zupełnie bezsensowne ukrycie mojego postu. Przepraszam, że z pośród kilku zdjęć mefOne zacytowałem właśnie to jedno, do którego chciałem nawiązać i zadać pytanie. Dziękuję ci za ten cały wysiłek, który wkładasz w to aby żyło nam się tu przyjemniej.
 7. RoBee

  Odgrzybianie

  Ta maszynka z OLX ma marne ciśnienie co widać zresztą na filmie z opisu.
 8. Mam kilka pękniętych plastików po poprzednim właścicielu i kolą mnie w oczy za każdym razem jak jestem blisko. Niestety jasne (mówi się ecri?). Tu chyba nie ma dobrej metody i trzeba wymieniać [emoji53] Widzę olbrzymi nakład pracy w przywrócenie tego auta do wyglądalności. Opłaci się?
 9. Ja takie tematy załatwiam elektrolizą na zasilaczu ATX ze starego kompa. Zardzewiały element demontuję i oczyszczam wstępnie drucianą szczotką, a następnie odtłuszczam. Następnie trafia do elektrolitu gdzie podpinam go pod anodę (-). Pod katodą (+) podpięty mam kawałek metalu, który przejmie rdzę ("biorca"). Napięcie 3,3V, 10A. Można też użyć starej ładowarki do telefonu 5V@2A, ale potrwa to dłużej. Proces długotrwały, ale bezobsługowy. Teraz przymierzam się również do ocynkowania podobnym sposobem.
 10. W takim razie wal śmiało. W tych pieniądzach warto. Jakością wykonania odbiega od Kärcher ale ten z kolei kosztuje dużo więcej monet. Nie wiem czy bez dokładania kilkuset złotych da się kupić coś konkretniejszego.
 11. W podobnym raczej nie. Zależy też jak często masz zamiar z niego korzystać. Jeśli bardzo często, to dobry wybór. Jeśli rzadko, to może warto dołożyć do Georga i mieć 2w1 gdzie z odkurzania na sucho będziesz korzystał dużo częściej?
 12. Na dobry start: szukać, czytać, oglądać i od nowa.
 13. Przeczytaj ten wątek ziom, każda z tych pozycji jest tu poruszana ze sto razy...
 14. Oceniasz po opisach? Przecież nie zachowały się zdjęcia [emoji848]
 15. @locarno kiepskie zdjęcia, ciężko powiedzieć. Jak zatrzymuje się paznokieć i widać bazę, to nie spolerujesz nigdy do końca.
 16. @Domel Hmmmm. Czyli około 20h na 3 etapową polerkę i około 6xczas etapu dłużej na jeweling? 60h na polerkę ಥ‿ಥ
 17. To ile "stepów" ma być dyktuje nam to co jest i to co ma być. Nie ma recepty uniwersalnej.
 18. Myślę, że OP detailerem nie jest i nie wygląda na to żeby chciał nim być. On po prostu ma plamę na tapicerce, którą chciałby usunąć dostępnymi środkami. Kilkanaście lat temu nie było takiego wachlarza produktów jak dziś. Tapicerki prało się APC i wszyscy byli uśmiechnięci. Teraz okazuje się, że APC to można sobie jedynie nadkola spryskać...
 19. Tak, serio. Jeżeli ma APC to mu to wyczyści. Wypłucze spryskując ciepłą wodą i odsysając odkurzaczem W&D. To tylko plama i nikt nie każe tu wytaczać dział i wydawać pieniędzy na "niezbędne" środki. Nie ma potrzeby popadać w paranoję.
 20. To, że oni robią lipę to jedno, ale ja wysyłać tak napisany list bym się po prostu wstydził. Zero składni. Czytając to ma się wrażenie, że pisał to jakiś gimnazjalista. No i interpunkcja. W piśmie maszynowym znaki interpunkcyjne stawiamy za ostatnią literą wyrazu, nie robimy spacji przed nimi.
 21. Możesz próbować. Nic nie powinno się stać ale wątpię by coś ruszył. Tutaj potrzebny będzie jakiś odplamiacz lub APC.
 22. Jest to bez wątpienia maszyna lepsza, ale hałas będzie na takim samym poziomie i gabaryt czy wydajność nie mają tu większego znaczenia. Nikt nie będzie mógł bez pomiaru stwierdzić, który jest cichszy więc nie wiem o co tu się spierać.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.