Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

@mlodziak22 w zadnym wypadku nie bedzie to bezpieczne bo silnik bedziesz miec gorący, a po umyciu najlepiej jest silnik dokłądnie wysuszyć, no i moze tak sie okazać że zalejsz cos i nie odjedziesz z tej myjni 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mlodziak22 napisał:

chciałbym umyć silnik z oleju na myjni bezdotykowej czy takie mycie wg was jest bezpieczne??? silnik diesla.

Ja raz umyłem i to był pierwszy i ostatni raz. Auto z gazem, teoretycznie wszystko zabezpieczyłem, odczekałem aż wystygł ale i tak gdzieś woda się dostała. Przez jakiś czas nie chciał się przełączyć na gaz i początkowo robiło się gdzieś zwarcie i załączał się alarm.... tak więc osobiście nie polecam. Lepiej poproś kogoś ze znajomych, rodziny żeby Ci użyczyli podwórka na dobę i żeby wszystko na spokojnie zabezpieczyć i dobrze doschło. 

No i dedykowane środki bo proszek z myjni raczej sobie nie poradzi z olejami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mlodziak22 napisał:

chciałbym umyć silnik z oleju na myjni bezdotykowej czy takie mycie wg was jest bezpieczne??? silnik diesla.

Ja osobiście nie myłem, ale planuje w ty,m roku Plan z grubsza jest taki: odłączenie aku, zabezpieczenie newralgicznyc h punktów w grodzi silnikowej (rozusznik, sprężarka klimy), spryskanie środkiem do mycia silników i spłukanie wodą, ale nie  z myjki ciśnieniowej, czy na bezdotyku, a ze zwykłego szlauffa. Jakby co to silnik VW diesel 1.9 TDI BKC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio myłem dwa benzyniaki (Tuscon i Cascada) i niczego nie zabezpieczałem , ot APC Koch'a 1:5 , pędzelek i jazda . Na koniec spłukanie wężem i tyle. Żadnych cudów z odpaleniem, czy późniejszą pracą nie stwierdziłem. Przecież woda dostaje się do komory od kół i od dołu (czasem widać ślady od środka na masce ) i  projektant złącz elektrycznych o tym wiedział i zastosował  odpowiednie hermetyczne  złącza .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile mniej więcej siedzi na plastikach FW Gentleman? Nakladslem mniej więcej miesiąc temu, trochę już się zakurzypo w środku i nie wiem, czy szukać jakiegoś cleanera do wnętrz, który nie ściągnie dressingu (co możecie polecic?), Czy w sumie i tak go już zaraz nie będzie i nie ma co wymyślać tylko czyścić i nakładać od nowa? ;)

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, david2888 napisał:

@deejay24h Przygotowanie lakieru zrobi najlepszą robotę - czyli korekta lakieru. A powłoka to CAR PRO Cquartz UK Edition 3.0 + CarPro Gliss

Tak tak oczywista oczywistość z tą korektą, chodziło mi właśnie o ten zestaw , juto nie raz tutaj widziałem ale nie mogłem tego wyszukać , Dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 mam 508 w pół skórze, która wg mnie nie jest skórą tylko ekoskórą. Czy da coś czyszczenie colorlouckiem i potem czy warto ją nacierać ją jakąś odżywką? Czy to ruszy ekoskórę? Ewentualnie co użyć do takiej podróbki skóry?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę znaleźć przez szukajkę, a wydaje mi się, że gdzieś temat był poruszany. Szukam środka/zestawu środków Cleaner + odżywka, który spowoduje, że skóra trochę się napręży. 
3C55C520-4D3F-41DD-8C4F-A6FCF307F344.jpeg.a9b40fcb2cfed9615dce6c0dce16f11d.jpeg
Skora nie jest Szczurem chociaż czasy świetności ma już za sobą to jest dość miękka. Wiem, że prawdopodobnie gąbka pod spodem jest „zmęczona”, ale może jakieś cudowne combo trochę poprawi stan rzeczy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Miał ktoś może styczność z myjka lavro cruiser pro 160? Jest tam taki zbiorniczek na jakb piane lub jak to mowi opakowanie mydło (poprostu pisze "soap"). Jednak jak wlalem tam piane to strasznie ja rozcieńcza i w sumie jest tak rzadkia ze sie nawet dobrze lakieru nie trzyma. Wie ktoś może czy jest jakas opcja tego wyregulowania? Instrukcja etc milczy, czy moze sobie dać spokój i poprostu odrazu kupić jakas pianownice (może nawet przy okazji jakie polecacie w miare sensownych cenach)? Z góry dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Skav napisał:

Witam,

Miał ktoś może styczność z myjka lavro cruiser pro 160? Jest tam taki zbiorniczek na jakb piane lub jak to mowi opakowanie mydło (poprostu pisze "soap"). Jednak jak wlalem tam piane to strasznie ja rozcieńcza i w sumie jest tak rzadkia ze sie nawet dobrze lakieru nie trzyma. Wie ktoś może czy jest jakas opcja tego wyregulowania? Instrukcja etc milczy, czy moze sobie dać spokój i poprostu odrazu kupić jakas pianownice (może nawet przy okazji jakie polecacie w miare sensownych cenach)? Z góry dzieki za pomoc

Z doświadczenia wiem że wbudowane zbiorniki na płyn przydają się jedynie do jakichś szczotko-myjek etc. ale w myciu auta są bezużyteczne, piana jest nakładana ze zbyt dużym ciśnieniem co nie pozwala jej osiąść na lakierze, więc nie zadziała jak trzeba. Akurat PA Ci nie dam rady polecić, od lat używam myjki Stihl'a RE 130+ która miała PA w zestawie i to naprawdę zacną, aczkolwiek nie wiem czy gwint będzie pasował do twojej. Mam nadzieję że trochę pomogłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@lazzur po zrobieniu APC bierzesz wilgotna fibre i przecierasz, uszykuj sobie wiaderko z wodą i trzymaj tam fibre, nie wypłukane APC dalej pracuje na plastiku i powiedzmy wyjdziesz w deszczu s auta gdzie robiłeś boczek drzwiowy to krople które spadną na boczek zaczną od nowa pracować a wiadomo że APC do bezpiecznych środków nie należą. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz będę polerować Hamronem. Chciałbym zrobić korektę dwuetapowo. Pacjent A4 B6 LZ9W

Pasty:

KOCH CHEMIE Heavy Cut H9.01 250ml 

KOCH CHEMIE P3.01 Micro Cut & Finish

Pady:

RoyalPads Niebieski Air

RoyalPads Żółty Air

Po tym leci Prima Amigo i Fusso

Będzie to współgrało i czy nie wytnę za dużo tym H9? Wiem, że twardy lakier, szukam potwierdzenia 🙂

Może coś od Menzerny w zamian?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Pietras napisał:

Nie mogę znaleźć przez szukajkę, a wydaje mi się, że gdzieś temat był poruszany. Szukam środka/zestawu środków Cleaner + odżywka, który spowoduje, że skóra trochę się napręży. 

Nie wiem czy jest środek który napręży skórę, ale jest sporo filmików jak tapicerzy używają do tego żelazka z mocnym wyrzutem pary. Oczywiście nie bezpośrednio tylko przez jakiś ręcznik. Ogólnie musi zadziałać para, a dopiero później zabezpieczenie.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem zaprawkę rok temu, chciałem ją użyć ale lakier jest zaschnięty i z ponad połowy buteleczki zrobiła się jakaś 1/4. Jest jakaś szansa na odratowanie tej zaprawki czy pozostaje dorobić nową ? 

IMG_20200518_140019.jpg.85d4a5195969fd61d2039cd56dfc2020.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.