Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, wojtecki napisał:

Jak i czym nakładacie rain x ? Wystarczy bawełniany aplikator i ruchy okrężne ?

Ja polecam metodę płatkiem kosmetycznym na krzyż, nakładasz ruchami poziomymi, a następnie pionowymi.Fajnie wtedy widać jak powłoka jest na całej szybie równo.Ja docieram rain x po 9-12 minutach.Pamiętaj aby dobrze przygotować szybę-najlepiej jakimś glass polishem i dokładnie wymyć czystą ipą 😀😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleca ktoś z doświadczenia jakiś odświeżacz/zapach skóry? Chciałem kupić Chemical Guys Leather Scent, ale opinie nie są zbyt pochlebne. Na pewno wleci Glitpone zawieszka i ponoć odżywka Gliptone GT13 dobrze działa i pachnie :-o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Arkeolowy napisał:

Poleca ktoś z doświadczenia jakiś odświeżacz/zapach skóry? Chciałem kupić Chemical Guys Leather Scent, ale opinie nie są zbyt pochlebne. Na pewno wleci Glitpone zawieszka i ponoć odżywka Gliptone GT13 dobrze działa i pachnie :-o

FurnitureClinic leather aroma i colourlock. FC jest bardziej skórzany i "ciepły", a CL ma w sobie jakąś taką nutkę która powoduje że jest to "chłodny" zapach czymś złamany. W lato wolę CL, a w zimę FC. Jakbym miał zostawić tylko jeden to CL. Innych nie używałem. Mój patent na ten zapach poniżej, bo niestety nie jest trwały 🙂 Ale mi to nie przeszkadza, nie patrzyłem na niego w kategoriach trwałości.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak wycelilibyście onestep na MB V klasa 2017 czarny lakier + zabezpieczenie woskiem?

Do tego 7 skórzanych foteli czyszczenie i impregnacja odkurzanie całości plus dressing na plastiki?

Znajomy zapytał ile coś takiego może kosztować i poprosił o wycenę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Adaszek96 napisał:

Szybkie pytanko. Przy czyszczeniu skóry która ma wentylacje foteli zmienia się jakaś zasada czyszczenia? Jakoś inaczej się ją czyści?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Odkurzacz ze ssawką owiniętą czymś cienkim żeby wyciągnąć ew. pozostałość pianki z otworków. A poza tym tak samo - pianowniczka, szczoteczka delikatna i ścieranie fibrą lekko wilgotną.

Edit - nie próbuj suszyć tylko uruchamiajac grzanie/wentylację w fotelu + nic nie psikaj na fotel, tylko aplikator, ale to pewnie wiesz 😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@eryk13 Używam dość długo Excede UWC na 4 kompletach kół i nie zauważyłem nic podobnego.

6 minut temu, eryk13 napisał:

Ktoś się spotkał z czymś takim po użyciu Excede Ultimate wheel cleaner ? Chodzi mi o to na froncie felgi 🙂

@eryk13 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mi ciężko powiedzieć jakie stężenie ale było rozcieńczone i to do tych dolnych granic, a takie "odpryski" wychodziły dosłownie po sekundzie. Na początku myślałem że to po prostu wychodzi tak ogólnie, ale przy próbie APC było wszystko okej. Tylko UWC dało taki efekt i to na 2 felgach które próbowałem nim myć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Arkeolowy napisał:

Poleca ktoś z doświadczenia jakiś odświeżacz/zapach skóry? Chciałem kupić Chemical Guys Leather Scent, ale opinie nie są zbyt pochlebne. Na pewno wleci Glitpone zawieszka i ponoć odżywka Gliptone GT13 dobrze działa i pachnie :-o

Jak masz na miejscu spróbuj powąchac new car smell z chemical-sa bardzo ciekawy zapach nowego samochodu z nutą skórzanego zapachu
Glipton gt13 oraz gt11 pachnie intensywnie ale krótko nie wiecej niż jeden- dwa dni przy obecnej temp, zawieszki gliptone pachną nawet nawet

10 godzin temu, AsOne194 napisał:

Panowie, jak wycelilibyście onestep na MB V klasa 2017 czarny lakier + zabezpieczenie woskiem?

Do tego 7 skórzanych foteli czyszczenie i impregnacja odkurzanie całości plus dressing na plastiki?

Znajomy zapytał ile coś takiego może kosztować i poprosił o wycenę.

 

milion peńcset sto dziewieńset, kji wi z 1000zł pewnie by ktoś kto sie tym zajmuje chałupniczo i dobrze zabrał

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbował ktoś powłok do plastików na plastikach wewnątrz auta? Mówię tu o produktach typu Gyeon Trim albo Carpro dlux. Myślę czy by nie zabezpieczyć plastiku progowego czymś permamentym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, DaV napisał:

Próbował ktoś powłok do plastików na plastikach wewnątrz auta? Mówię tu o produktach typu Gyeon Trim albo Carpro dlux. Myślę czy by nie zabezpieczyć plastiku progowego czymś permamentym. 

Plastiki na progach możesz traktować jak zewnętrzne, często dostają "z buta" szczególnie od strony pasażerki.

Nie ma różnicy, który preparat zastosujesz bo jak są zabezpieczone dressingiem czy powłoką to wystarczy tylko przetrzeć wilgotną szmatką i są czyste. Jedyna różnica jaką zobaczysz to powłokę rzadziej będziesz nakładał niż dressing.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistrzowie czy ktoś coś wie na temat BP Boll 125 mm? Miałem kupować żółtego miękkiego flexipadsa ale różnica w cenie 85 kontra 20 jest konkretna.

https://www.petrostar.pl/sprzet-warsztatowy/pozostale/boll-uchwyt-mocujacy-na-rzep-125mm-m14,p1291770935

Szukałem na forum ale nic nikt do tej pory nie napisał o swoich doświadczeniach z tym wynalazkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w Clio 4 listwy na drzwiach, lusterka i dół zderzaka w plastiku z "piano black". Tak samo w środku konsola środkowa - ekran nawigacji itd. są tym otoczone.

Chciałbym zabezpieczyć to jakoś - szczególnie w środku. Jaki środek polecacie? I czym to czyścić żeby nie porysować? Jaka mikrofibra wg Was by się do tego nadała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.