Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam go w spray'u i to chyba dość jednoznacznie sugeruje sposób aplikacji. Ja psikałem na lakier i docierałem fibrą
Też mam w sprayu dlatego wolałem zapytać czy aplikowac jak qd.
Czyli Twoim zdaniem wystarczy psiknac na lakier i rozprowadzic mikrofibra a nastepnie dotrzeć kolejna fibrą?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie trzeba docierać drugą
Jestes w stanie powiedzieć mi na ile wystarczy takie zabezpieczenie?
Wiem, ze zalezne od warunków itp, ale nastawiac sie na trwałość fusso czy lepiej?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co tym chcecie leciec na bogato? Zeby szybciej go zuzyc, bo trzeba go zuzyc by kupic inny produkt? Jak nalozycie duzo (takie babelki beda na lakierze sie robic) , to i tak nadmiar zebierzecie mf i tylko kasa w plecy 😉 

Kupujecie za kilka zeta aplikator do powlok np. CP + 3 sciereczki do nakladania i jazda . 

Glupi platek kosmetyczny pozyczony od swojej lepszej polowy lub od mamy 😉  da lepszy efekt niz psikanie na lakier jak jakims QD . Ma byc cienko i rowno nalozone ...bardzo dobry wstep , czyli nauka kladzenia normalnych powlok .

Jest na forum obszerny temat o tym produkcie wiec warto przejrzec jak Grzesiek sie tym bawil lata temu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Max Protect SilkCoat - opłaca się inwestować? Jakie jest zdanie używających ten produkt? Jak się nim pracuje? Czy może inny QD na bazie krzemu (AW enigma) albo powłoka hydrofobowa (fireball nano coat). Powłoka to UNC-R PE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, powalla napisał:

Tyle na na UNCr malo sie bedzie cos trzymac , no i po co Ci cos z Sio2 jak ta powloka nie ma tego zwiazku w swoim skladzie?  Specjalnie wyprodukowano Silkcoat by podbijac te powloke , a ze drogi ? Nikt nie mowil ze Detailing jest tanim hobby 😉 

Źle się wyraziłem - nie chodzi mi o cenę. Tylko o jakość produktu. Czy warty jest swojej ceny 🙂 Informacji jak na lekarstwo, ciężko cokolwiek się dowiedzieć. Chodzi mi o wygodę pracy, czy łatwo się z nim pracuje - głównie chodzi o docieranie czy jest łatwe / wymaga chwilę pracy 🙂 z przekory zapytam - jeśli chodzi o unc-r to skoro unc-r leży na v1, które jest na bazie kwarcu to dlaczego qd kładzione na unc-r nie może być na bazie kwarcu? 

edit:
Na stronie PL dystrybutora jest taka informacja: 
The only solution known to us for wax finishes, where you have tried a bit too hard, applied too much wax and panels have started "steaming up" or getting covered in a light haze. It can be a right problem as no matter what you do, the haze will always come back. Silk Coat can fix this issue in a few seconds, the haze will not come back and the finish will be boosted to super hydrophobic properties, will feel much smoother and you will have this little extra gloss to it that makes a difference between a decent job and something very special and outstanding.

Tak więc nie do końca chce mi się po prostu wierzyć, że został specjalnie dla UNCr'a zaprojektowany i tylko na nim powinien być używany... Po prostu myślę, że to bardzo dobry QD'ek/ssw - pytanie czy 3-4x lepszy jak prostaff water gold, c2v3, qed enigma - ale podejrzewam, że nikt nie umie odpowiedzieć na to pytanie 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Birkhof napisał:

Źle się wyraziłem - nie chodzi mi o cenę. Tylko o jakość produktu. Czy warty jest swojej ceny 🙂 Informacji jak na lekarstwo, ciężko cokolwiek się dowiedzieć. Chodzi mi o wygodę pracy, czy łatwo się z nim pracuje - głównie chodzi o docieranie czy jest łatwe / wymaga chwilę pracy 🙂 z przekory zapytam - jeśli chodzi o unc-r to skoro unc-r leży na v1, które jest na bazie kwarcu to dlaczego qd kładzione na unc-r nie może być na bazie kwarcu? 

edit:
Na stronie PL dystrybutora jest taka informacja: 
The only solution known to us for wax finishes, where you have tried a bit too hard, applied too much wax and panels have started "steaming up" or getting covered in a light haze. It can be a right problem as no matter what you do, the haze will always come back. Silk Coat can fix this issue in a few seconds, the haze will not come back and the finish will be boosted to super hydrophobic properties, will feel much smoother and you will have this little extra gloss to it that makes a difference between a decent job and something very special and outstanding.

Tak więc nie do końca chce mi się po prostu wierzyć, że został specjalnie dla UNCr'a zaprojektowany i tylko na nim powinien być używany... Po prostu myślę, że to bardzo dobry QD'ek/ssw - pytanie czy 3-4x lepszy jak prostaff water gold, c2v3, qed enigma - ale podejrzewam, że nikt nie umie odpowiedzieć na to pytanie 🤔

Silk Coat jest banalny w aplikacji i docieraniu, fajnie odświeża powłokę, bardzo wydajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Maciej WTN napisał:

Silk Coat jest banalny w aplikacji i docieraniu, fajnie odświeża powłokę, bardzo wydajny.

Popytałem jeszcze kilka osób na priv i wszyscy polecali 🙂 Dzięki, już się pakuje z zamówieniem 😄

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dopytam w sprawie duraglos ceramic coating, jest sens położyć po 12 tenzi quartz spray czy nie wpłynie to pozytywnie(np. Oslabi powłokę jakimiś rozpuszczalnikami etc.)?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje nie ma sensu , a  jak już to raczej Reolada bym nałożył ...tyle że jak ten DG kosztuje tyle co Reolad, to wolałbym przetestować trwałość samego DG i po osłabnięciu po prostu nałożyć ponownie DG
Moze Ty jestes w stanie oszacowac trwałość tego produktu? Widziałem test i podobno wytrzymał 14miesiecy.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie zdarzyło mi się widzieć autka z tą powłoką po np. roku od mojej aplikacji, tak więc nie pomogę w tej kwestii.  W sumie u siebie też kiedyś miałem ją nałożoną ale jak to kiedyś bywało z chęcią testów , to po jakimś czasie usunąłem  i nakładałem  ciągle coś innego 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, RafalB napisał:

Witam
Który produkt lepszy do prania fibr:

- ADBL Micro Wash
- Shiny Garage Enzyme Microfiber Wash
?

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Bierz SG, ma dobre opinie ostatnio. Do mnie dopiero jedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
7 minut temu, Birkhof napisał:

@Domelmyje czyste auto i dlatego nie ma brudnych fibr 😄

Bez przesady 😉 Swego czasu mialem juz caly test przygotowany. Kombinacje, przepierki, zaklejki, cuda wianki, ale dałem se spokój 😉

Spoiler

DSC09277.jpg
DSC09279.jpg
DSC09284.jpg
DSC09285.jpg
DSC09288.jpg
DSC09290.jpg
DSC09291.jpg
DSC09292.jpg
DSC09296.jpg

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, W1Michal napisał:

moge zastosować ADBL APC na lakier ? mam ba dachu sporo jakiegoś żółtego dziadostwa

Spróbuj w pierwszej kolejności letnią wodą, bo jak to jakieś soki/żywica to forensic robił ostatnio test 🙂 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.