Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

45 minut temu, Alfa47 napisał:

Ktoś kto pracował na lakierach BMW i VW są to twarde lakiery, co lepiej kupić, biały pad czy mikrofibrowy ? Dodam ze na paście Koch'a lub Sonax cutmax.

Jeśli DA to futro, mikrofibrą wiele nie zdziałasz tym bardziej gąbką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, rafalk napisał:

Jeśli DA to futro, mikrofibrą wiele nie zdziałasz tym bardziej gąbką.

Pierwsze słyszę by ciąć futrem na DA...? Z tego co się orientuję, to mikrofibra jest najbardziej ściernym z padów dla tej maszyny. A przynajmniej nie spotkałem się nigdy z futrem z dziurką 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mumins napisał:

Pierwsze słyszę by ciąć futrem na DA...? Z tego co się orientuję, to mikrofibra jest najbardziej ściernym z padów dla tej maszyny. A przynajmniej nie spotkałem się nigdy z futrem z dziurką 🙂 

To jeszcze dosc malo wiesz, np : https://detailingpro.pl/futra-polerskie/1167-royal-pads-air-wool-cut-pad-for-da-130mm.html

http://www.lare.pl/produkty/polerowanie-gabki-pady-futra-polerskie/lare-pro-wool-pad-polerski-140mm-rzep-125mm/

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, yas napisał:

Dzięki za informację. A dałbym sobie rękę uciąć, że Paweł Nowicki w jednym z filmów wspominał, że na DA stosuje się właśnie mikrofibrę jako najmocniejsze narzędzie.

...i teraz bym, kurła, nie miał ręki 🙂 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, BiałyGTi napisał:

@lukeu tak ten sam rodzaj produktu używałem, używam i moge polecic ładnie wymywa ładnie pachnie  🙂 nie odparowuje az tak szybko jest czas zeby zadziałał

 

na razie królem według mnie w dedykowanych wymywacze to UltraCoat Wipe IT na delikatne lakiery mozna rozrobic

Jak ma się do tego zwykły zmywacz silikonu i Ipa? Różnica jest duża?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@Alfa47 lepiej kupic futerko np kocha 

@Mumins a co bez otworu nie mozna uzywac ? Zabronione jest czy czegos nie wiem. 

 

Mnie osobiscie dziwia te wywody pad z otworem pad bez otworu . Gabka/mf/futro na rodzaje maszyn . Jak uzyjesz pelnego pada na DA to co nie bedzie dzialal czy jak ?? Fakt w srodku bedzie zbierala sie pasta ale jak sie bedzie dbalo zeby to wyczyscic to nic sie nie dzieje

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BiałyGTi Nie twierdzę, że jest zabroniony. Ba, sam korzystam na DA z padów, które nie mają dziurki. Ma ona w teorii odprowadzać temperaturę. A co do futra, tak jak powiedziałem, wiedzę czerpałem z filmu MX'ów i nie jest to moja teoria, choć mogłem się pomylić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Dreamer42 napisał:

Czy ktoś używał na DA żółtego pada Sonaxa 143mm z EX 04-06? Gdzieś widziałem filmik i efekty są mega, chciałbym tylko to potwierdzić.

Na razie tylko raz testowałem tę pastę w boju, i jak dla mnie ani ona nie wycina, ani nie wykańcza. Chyba, że jakiś dziwny lakier mi się trafił. Pracowałem na czerwonej/zółtej/niebieskiej gąbce z NAT'a. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@Mumins bardziej ma to powodować zeby pady sie nie topiły od temperatury. W pewnym stopniu masz racje odprowadza temperaturę w jakimś stopniu. Teraz mamy taki system past ze nie potrzeba juz nie wiadomo jakies temperatury zeby pasta działa. Teraz ona działa od początku, rozgrzałeś kiedys tak pada zeby sie topił czy cos  ?? Bo szczerze mówiąc mi sie nie udało, prędzej wypracowałem paste niz doprowadziłem do takiej temperatury wiec ten otwor w moim przypadku czy jest czy go nie ma nie robi żadnej roznicy. Zreszta nauczyłem sie juz tak ze po każdym wypracowaniu pasty odkladam pada na bok zeby sobie odpoczoł a biore drugiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BiałyGTi To dam sobie spokój z MF, budżet na wosk chce przeznaczyć 120zł więc trudno coś znaleźć, a colli to tylko ciągnie kurz jak głupi 😕 

Teraz mam dylemat czy nie wybrac któryś z tych: Funky Witch Hypnotic Icon, MadCow Jamaica Wax, Prostaff Car Wax „Mr.Magic Gold”, Shiny Garage Extreme Wear Wax, Soft99 Fusso, Poorboys World Nattys Paste Wax Blue.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Alfa47 napisał:

Funky Witch Hypnotic Icon, MadCow Jamaica Wax, Prostaff Car Wax „Mr.Magic Gold”, Shiny Garage Extreme Wear Wax, Soft99 Fusso, Poorboys World Nattys Paste Wax Blue.

Troche masz skrajności w woskach xD 
Fusso mega twardziel (5-6 miesięcy) vs Poorboys Nattys (2-3 tyg)

Co do MadCow Jamaica to bardzo mało info na jego temat, ale z opisu wygląda ciekawie (ok. 38% białej carnauby). Cenowo za 200 ml wychodzi spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz zdecydowałem się na Duragloss Ceramic Coating. Poczekam miesiąc jak zejdzie mi wosk bo 3 tygodnie temu robiłem dwie warstwy fusso i coś jescze więc szkoda mi teraz tego drabać 🙂 Zobaczymy jak to wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.