Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Ile wam średnio zajmuje mycie z zewnątrz? Ja ostatnio walczyłem 4,5h z Hyundaiem i30sw ale auto wymagało sporo glinkowania(masakryczne ilosci gumy i asfaltu na lakierze), opony myte na 3razy, poza tym wszystkie standardowe etapy mycia zgodnie ze sztuką i się zastanawiam, czy to ja jestem wolny, czy to po prostu wymaga takich nakładów czasu. W końcu to detailing, musi być perfekt, czyż nie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Brusu napisał:

Ile wam średnio zajmuje mycie z zewnątrz?

3,5 h zeszło mi przedwczoraj z puntem II. Ale auto ma 14 lat i nigdy nie widziało glinki. Lakier był tak nabity ,że po uzyciu vampira i rotona drzwi musiałem jeszcze glinkować 5x. Pomimo to na aucie dalej było pełno malutkich czarnych kropeczek które był jakby wbite w lakier i zeszły dopiero przy polerce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, smerf91 napisał:

Panowie czym usunąć pozostałości po podkładce antypoślizgowej na telefon z plastików deski rozdzielczej? 

Może spróbuj magiczną gąbką. A te resztki jak spróbujesz zdrapać paznokciem to schodzą? Jeśli nic to nie daje to myślę że delikatnie opalarką się uda albo jakieś mocniejsze apc (np. ADBL pro lub bulldozer) i szczotka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Brusu napisał:

Ile wam średnio zajmuje mycie z zewnątrz? Ja ostatnio walczyłem 4,5h z Hyundaiem i30sw ale auto wymagało sporo glinkowania(masakryczne ilosci gumy i asfaltu na lakierze), opony myte na 3razy, poza tym wszystkie standardowe etapy mycia zgodnie ze sztuką i się zastanawiam, czy to ja jestem wolny, czy to po prostu wymaga takich nakładów czasu. W końcu to detailing, musi być perfekt, czyż nie? 

Zależy co mycie ma zawierać. Jeśli myję felgi, opony, leci piana i 2 wiadra a na koniec daję jakieś qd + dressing to tak 2h mi zejdą lekko. Jak już glinkuję to kładę też wosk. Wtedy daję też t&g i deirona na lakier + naprawdę dokładne mycie zakamarkow, progów, zawiasów to cała przyjemność 8h+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, zibi-M napisał:

3,5 h zeszło mi przedwczoraj z puntem II. Ale auto ma 14 lat i nigdy nie widziało glinki. Lakier był tak nabity ,że po uzyciu vampira i rotona drzwi musiałem jeszcze glinkować 5x. Pomimo to na aucie dalej było pełno malutkich czarnych kropeczek które był jakby wbite w lakier i zeszły dopiero przy polerce.

sam sobie odpowiedziales bo nie ma "sredniej" zalezy od stanu auta,po zakupie 9 letniego clio dla zony walczylem caly dzien z samym myciem 😲 Z tego polowa to z sama glinka tyle syfu bylo,a ironem 3 razy atakowalem,po kolejnym roku ten sam proces zajal mi 2-3 godzinki bo prawie nic nie juz nie byl 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomas22 jeśli chodzi ci o wykładzinę jako tę zewnętrzną warstwę- sama szmata nie gąbka (ona jest z formy wtryskarki a bynajmniej tak wygląda) to tak jest dostępna jeśli chodzi o komplet szmata+gąbka to można kupić twardą gąbkę tapicerską z metra i na grubość posklejać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@smerf91 Jeśli szorowanie szczotką i mocny apc nic nie daje to chyba pozostały dość niebezpieczne metody bo nie wiem czy nie uszkodzą plastiku😕 Mam na myśli benzynę ekstrakcyjną albo rozpuszczalnik, tylko właśnie obawiam się że mogą uszkodzić co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do one stepa na rotację ? Celuję w menzernę 2500 + ewentualnie poprawki na miękkim padzie z kochem antiholo, ale wolałbym 2 etapu uniknąć .... czy lepiej brać polecanego SONAXa ex 04-06 i olać to, że jest pod DA ? (raczej będzie ciął mocniej, co z wykończeniem ... ? ) Lakier beż cappucino, skoda, pady NATa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@lukeu tak ten sam rodzaj produktu używałem, używam i moge polecic ładnie wymywa ładnie pachnie  🙂 nie odparowuje az tak szybko jest czas zeby zadziałał

 

na razie królem według mnie w dedykowanych wymywacze to UltraCoat Wipe IT na delikatne lakiery mozna rozrobic

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.