Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, menior napisał:

Znaczacej raczej nie dojrzysz 😉 Fk chyba taniej wychodzi bo pucha mega ogromna

tak myslałem własnie bo posiadam tester FK i duża puche Coli i raczej będe chciał się jej pozbyc i kupic coś z trwałoscią do 2-3 miesięcy a lepszym wyglądem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, dlatego szkoda mi trochę, ale jest mega ciekaw jak wypadnie Duragloss Ceramic Coating, bo nigdy nie miałem takiego czegoś na aucie. Fusso super sprawa mam już 4 lata, ale czas na zmianę. NIe wiem czy dobry wybór, ale na forum nie słsyzałem porównania nigdy więc sprawdze empirycznie. Chyba, ze ktos już miał takie przygody. U mnie już Duragloss Ceramic Coating lezy kupione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, kivlov napisał:

Chyba, ze ktos już miał takie przygody

 

Czytałeś?

https://kosmetykaaut.pl/topic/7444-duragloss-ceramic-coating/

 

Miałem , stosowałem u znajomych na autkach i niczym mnie nie zachwycił , bo ani wygląd nie jest taki jak np. po powłoce Cquartz , czy tac system  ani trwałości nie mierzę w latach lecz raczej miesiącach ... nałożenie przed zimą i po zimie umierającą powłokę trzeba ściągnąć bo patrzeć nie potrafię na "kropelki" 😉 

Przynajmniej jest tani , bo za 59zeta masz od 5 do nawet 10 aplikacji w zależności od umiejętności pozbycia się uczucia że dużo znaczy dobrze , no i aplikacja jest świetnym przedszkolem do nakładania "prawdziwych" powłok 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzechu23 Nattys gdzieś wyczytałem ze dobry, ale jeżeli taka trwałość to dzięki, Fusso już woskowałem No i jakaś tam różnica jest. Myśle jeszcze nad tym Funky Witch i Shiny Garage ale co prawda Fusso mega twardziel, ale czy od teraz i wyjazd do Bordeaux we wrześniu wytrzyma ? Na zimę mam Colli 476's ten twardziel wytrzyma. No ale tak jak mówicie prawdopodobnie wybór padnie na Fusso.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Alfa47 napisał:

@Grzechu23 Nattys gdzieś wyczytałem ze dobry, ale jeżeli taka trwałość to dzięki, Fusso już woskowałem No i jakaś tam różnica jest. Myśle jeszcze nad tym Funky Witch i Shiny Garage ale co prawda Fusso mega twardziel, ale czy od teraz i wyjazd do Bordeaux we wrześniu wytrzyma ? Na zimę mam Colli 476's ten twardziel wytrzyma. No ale tak jak mówicie prawdopodobnie wybór padnie na Fusso.

Ja ze swojej strony mogę polecić Funky Witch - b. fajny look, u mnie leży ok. miesiąca na Mc'Kees 37 i nie zauważyłem ubytków. Może krople na dachu już się trochę rozjechały i podczas deszczu, gdy auto stoi, nie są jak na początku. Ale w kontakcie z wodą pod ciśnieniem woda ucieka jak drugiego dnia po aplikacji. Zastanawiałbym się pomiędzy FW, a Prostaffem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@Alfa47 tez mam FW na dydykowanym cleanerku. Jesienią lezal mi ok 1 miesiaca. Na forum sa zdjecia i filmiki jak to wygladalo 50/50 z ocb alien 51. Podbij na pw mysle ze moge ci pomóc  😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ZANDAR napisał:

Soft 99 Fusso czy Hi Temp? 

Hi-temp
Nie ma problemów z dotarciem nawet jak dłużej poleży. Nie ma problemów z wychodzącymi mazami jak zbyt grubo zaaplikujesz.
Trwałość podobna. Zapach tu i tu chemiczny.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@ZANDAR zdecydowanie HI Temp FK 1000p 🙂 nie ma problemu z docieraniem możesz śmiało oblecieć cale auto i dopiero wycierac

32 minuty temu, Hubee napisał:

Sa lekiery, na ktorych Fusso nie siada...

Podpisuje sie 😛 pod Kolegi wypowiedzia

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
2 godziny temu, juveadamo napisał:

Mogę plastikowe klosze lamp przednich w vectrze c wypolerować menzerną 3in1 na padzie finishowym maszyną DA ?

wypolerować mozesz ale musisz je przyszykować do tego zabiegu papierami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, szukam najlepszych jakościowo aplikatorów z mikrofibry:

- z okrągłych znalazłem aplikatory Lare (http://sklep.lare.pl/product.php?id_product=125) lub Megs'a Even Coat. Ktoś ma porównanie obydwu i może się wypowiedzieć, ew. jest coś fajniejszego na rynku?
- z prostokątnych w sumie nie znalazłem nic co było by opisywane jako bardzo miękkie i wysokiej jakości, wyglądają na budżetowe produkty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Speedo napisał:

Nowicki wspominał, poza tym kolega powyżej chyba nie udowadnia, że futro jest najmocniejsze tylko że istnieją wersje z dziurką

BTW mam oba royale 130 i 80 futro i mf, mf ciut lepiej chyba wycina na DA8 wg mnie

Wycinałem zmatowienie po papierze 1500 da (rupes) futrem od honey combination i dało radę. Wydaje mi się że lepiej wycina niż pad MF od nata. Nom drzwi od BMW to mogę sprawdzić tylko wiecznie brak czasu.

Ale co do cięcia to ja się nie bawię na da. Jak ciąć to na rotacji. Szanuję swój czas.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.