Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

@YOBACK, @powalla - oczywiście, że na wyczyszczonej powierzchni powłoka. Poprawić trochę stan lakieru używając AIO, po czym cleaner, IPA i dopiero wtedy powłoka.

@Gozdziu23 myślisz, że 3 kroki nie zjedzą klaru? Mowa o robieniu tego przez osobę bez doświadczenia, maszyna ADBL Roller a reszta to już nie mam pojęcia, bo jeszcze czekam na decyzję co z uszkodzeniem lakieru... Gdzie ponoć w jednym miejscu podkład nawet zniknął dziwnym sposobem.

  • Nie lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, siewcu napisał:

@YOBACK, @powalla - oczywiście, że na wyczyszczonej powierzchni powłoka. Poprawić trochę stan lakieru używając AIO, po czym cleaner, IPA i dopiero wtedy powłoka. 

@Gozdziu23 myślisz, że 3 kroki nie zjedzą klaru? Mowa o robieniu tego przez osobę bez doświadczenia, maszyna ADBL Roller a reszta to już nie mam pojęcia, bo jeszcze czekam na decyzję co z uszkodzeniem lakieru... Gdzie ponoć w jednym miejscu podkład nawet zniknął dziwnym sposobem.

Uważam że tym bardziej rollerem nie narobisz sobie kuku, co innego gdybyś miał lakier akrylowy jednoskładniwkoy z końca lat 80 🙂
Zrób sobie normalne cięcie na ile lakier potrzebuje Da na niższych gąbkach do tego typu maszyn przystosowanych, lecz jakieś bardzo twardej ex04-06 możliwe że byś potrzebował bardziej ściernej pasty, śmiało kupuj bardziej ściernego sonaxa ex06 a tego żóltego ex04 zostawisz sobie na wykończenie, po tym zabiegu powinieneś mieć w miare wyprowadzny lakiery, jak bardzo chcesz aio przed powłoke to możesz zamiast ex04-06 uzyć pasty gyeon primer(finish) lub car pro essence(aio) i później według zaleceń producenta użyć na tym powłoki, jaką chcesz kłaść powłoke ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powłokę oczywiście pana naprawę 😄 jeśli trafiła się odpowiednia wersja... A o AIO myślałem, żeby zrobić to zamiast korekty ze świadomością, że po wyczyszczeniu lakieru jakimś cleanerem trochę rys jednak zostanie - a nie, że bardzo chcę 🙂 Po prostu jak zmierzyłem grubość lakieru to się lekko przestraszyłem, co prawda mniej niż 7x um nie było, no ale i tak trochę mało. Dodałem do tego słynna "twardość" japońskich lakierów i świadomość tego, że lekka przesada i trzeba będzie dany element malować i ryzyko jest jakie jest.... No cóż, trza malować słupek i iść po maszynę 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@siewcu weź sobie żółtą gąbkę NAT i Sonax Perfect Finish na Rollerze i zobaczysz, że w zupełności wystarczy ale jeśli chcesz lepiej to na niebieskiej gąbce Sonax Cutmax albo Koch Heavy Cut i potem na żółtej Perfect Finish. 3 etapy to niepotrzebna strata czasu, a co do przesady z polerowaniem to zapewniam Cię, że nic takiego się nie stanie tym bardziej na maszynie DA, zwłaszcza, żę pasty, które Ci zaproponowałem to tzw "szybkie" pasty, czyli szybko się je wypracowuje. Cutmax to Robisz dosłownie 2 przejazdy z mocniejszym dociskiem na 3 biegu i 2 przejazdy z małym dociskiem na 4-5 biegu i potem tak samo z Perfect Finishem. Pozdro i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam 

Dziś chciałem się pozbyć problemu parujących szyb , kupiłem CarPro Fog . Umyłem dokładnie szyby z zewnątrz i wewnątrz aby widzieć również ewentualne mazy . 

Nawet użyłem od środka zmywaczu do sylikonu . odczekałem aż wyschnie . Potem nałożyłem preparat na szyby od środka po około 8-10 minut zacząłem docierać  . 

Ale szyba jest nadal pomazana i tak jak by delikatnie zaparowana taka mgieła się unosi cały czas na szybie 😕 , nawet jak chuchałem to dziwna reakcja bo ta mgiełka znikała i zaraz nów się pojawiała ? 

Co zrobiłem źle ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, siewcu napisał:

Powłokę oczywiście pana naprawę 😄 jeśli trafiła się odpowiednia wersja... A o AIO myślałem, żeby zrobić to zamiast korekty ze świadomością, że po wyczyszczeniu lakieru jakimś cleanerem trochę rys jednak zostanie - a nie, że bardzo chcę 🙂 Po prostu jak zmierzyłem grubość lakieru to się lekko przestraszyłem, co prawda mniej niż 7x um nie było, no ale i tak trochę mało. Dodałem do tego słynna "twardość" japońskich lakierów i świadomość tego, że lekka przesada i trzeba będzie dany element malować i ryzyko jest jakie jest.... No cóż, trza malować słupek i iść po maszynę 🙂 

Odważni jesteście na tym forum, przy takiej grubości lakieru kłasc MR.Fixa z niewiadomymi rozpuszczalnikami w składzie 🙂
Ja już się dowiedziałem czym były dziwne plamy, które pojawiły się przez przypadkowe jego nałożenie i podziękuje za nie sprawdzone ala powloki, bez przyciemniania, to już lepiej aplikować sobie fusso 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem z paprochami na błyszczących elementach w środku. Dekory w BMW e92 coś jak piano black, ścierki antystayczne, ircha i mikrofibra zostawiają ślady - pylą. 

 

Jest na to jakiś sposób? Jedynie obfite potraktowanie dresingiem coś pomaga, jedna z drugiej strony ciężko to później dotrzeć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, matson napisał:

mam problem z paprochami na błyszczących elementach w środku. Dekory w BMW e92 coś jak piano black, ścierki antystayczne, ircha i mikrofibra zostawiają ślady - pylą. 

 

Jest na to jakiś sposób? Jedynie obfite potraktowanie dresingiem coś pomaga, jedna z drugiej strony ciężko to później dotrzeć. 

U mnie problem rozwiązała bardzo dobra fibra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ghost napisał:

fusso coat 12 to swego rodzaju fenomen w detailingu,

a w dodatku jest wszystkim, niby wosk, a jednak sealant, a w sumie to powłoka teflonowa (nikt nie definiuje, że musi być w płynie) 🙂

zauważ że na puszcze fusso nigdzie nie ma określenia wosk jest to COAT 😉 Jest to powłoka w postaci pasty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, matson napisał:

mam problem z paprochami na błyszczących elementach w środku. Dekory w BMW e92 coś jak piano black, ścierki antystayczne, ircha i mikrofibra zostawiają ślady - pylą. 

 

Jest na to jakiś sposób? Jedynie obfite potraktowanie dresingiem coś pomaga, jedna z drugiej strony ciężko to później dotrzeć. 

Ścierki/mikrofibry do szyb. Nie zostawiają paprochów. Do kupienia w każdym większym markecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Gozdziu23 napisał:

Odważni jesteście na tym forum, przy takiej grubości lakieru kłasc MR.Fixa z niewiadomymi rozpuszczalnikami w składzie 🙂
Ja już się dowiedziałem czym były dziwne plamy, które pojawiły się przez przypadkowe jego nałożenie i podziękuje za nie sprawdzone ala powloki, bez przyciemniania, to już lepiej aplikować sobie fusso 😉

Czym? Lakier zjadło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Gozdziu23 napisał:

Odważni jesteście na tym forum, przy takiej grubości lakieru kłasc MR.Fixa z niewiadomymi rozpuszczalnikami w składzie 🙂

Mnie by było szkoda się tak narobić dla 200 zł oszczędności i dość niewiadomego efektu 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie by szkoda było tak pier... na tym forum o tej powłoce. Każdy nakłada na swój samochód co chce i się mu tego nie zabroni. Niemerytoryczna krytyka typu "ja bym tego nie kupił", "ale kit" którą widzę od X czasu niewskazana!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poorboys Nattys Wax White jakieś opinie? Na białego Mesia pod White Diamond albo Prima Amigo bym chciał go położyć. Jaki daje Look? Trwałość do miesiąca by mnie zadowolila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mała zabawa 2 rowery dokładnie oczyszcozn:

1. Excede

2. APC 1:2

3. Roton K2

4. Nałożenie wosku Fusso 12

5. Gyeon Q2 Tire na opony i na botniki plastikowe

wygląda bajecznie polecam taka zabawę.

Pytanjko mam własnie o Q2 Tire czy mogę to czyścić excede tire czy zejdzie ten specyfik i lepiej samą woda czyścić? Tu już mowa o samochodowych oponach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.