Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 2.07.2018 o 12:03, Crasher napisał:

Jakie jest znane wam najszybciej i najlepiej tnące połaczenie pada i pasty?' Futro brayt menzerna 300 i Krauss p7 radzi sobie srednio

Pewnie dlatego że taka kombinacją sam juz rysujesz lakier, zamiast go ciac 😉
Zazwyczaj H8 i białe flexi daje rade na 2-3 przejazdy rotacją, na dualu polecam nową paste car pro ultra cut

W dniu 4.07.2018 o 07:41, Arkadio_Gdansk napisał:

Jesli takowego nie mam to rozumiem ze mogę zwykłym gabkowym aplikatorem?
Pytanie tylko czy na aplikator dawac dutaglosa czy bezposrednio na lakier i rozprowadzac?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
 

na opakowaniu napisane jest wipe on walk away, można to rozmarowywac i docierać ale po co jak można psikąc i wszystko załatwić jedno firbą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Gozdziu23 napisał:

Pewnie dlatego że taka kombinacją sam juz rysujesz lakier, zamiast go ciac 😉
Zazwyczaj H8 i białe flexi daje rade na 2-3 przejazdy rotacją, na dualu polecam nową paste car pro ultra cut

na opakowaniu napisane jest wipe on walk away, można to rozmarowywac i docierać ale po co jak można psikąc i wszystko załatwić jedno firbą ?

Nie nie, doskonale wiem co robię. Lakier posiada wzery w lakierze bezbarwnym. Wiec potrzebne jest szybkie ciecie.

 

Dodam jeszcze, ze cięcie p7 150 futro brayt oraz menzerna 300 po 6 razy w koncu przynosi jakis efekt, akceptowalny mocno kompromisowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was używał Scholl S0? Jest to pasta, według producenta, okreslana jako papier ścierny w płynie. Ciekawe. Widziałem sporo filmów zza granicy, jak używali to do "matowania" baardzo zniszczonych lamp, a czasem widziałem, jak wyprowadzali rotacją szlif papieru 800-1000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie szybkie pytanie. Po praniu tapicerki przy użyciu pre spraya i potem ekstrakcji, na fotelu zrobił się zaciek (plama). I teraz pytanie żeby to poprawić to trzeba użyć znowu pre spray czy sam środek do ekstrakcji wystarczy? Trzeba robić cały fotel od nowa czy wystarczy część?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Solo napisał:

Panowie szybkie pytanie. Po praniu tapicerki przy użyciu pre spraya i potem ekstrakcji, na fotelu zrobił się zaciek (plama). I teraz pytanie żeby to poprawić to trzeba użyć znowu pre spray czy sam środek do ekstrakcji wystarczy? Trzeba robić cały fotel od nowa czy wystarczy część?

Pre-Spray na czystą MF 🙂 i metodą bonetu ogarniesz temat 🙂 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, david2888 napisał:

Pre-Spray na czystą MF 🙂 i metodą bonetu ogarniesz temat 🙂 

Dzięki David. Tak się zastanawiam, bo w opisie prania tapicerki tutaj na forum jest napisane że pre spray nie może wyschnąć przed ekstrakcją (nie jest napisane dlaczego nie może), a metodą bonnetowania pre spray zostanie wtarty w fotel i wyschnie. Jesteś pewny że będzie git?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ogólnie ja bym ci polecał jakiś środek do bonetu, a najlepiej Excede Encapsulator Cleaner 🙂 Weź nie rób za mocnego stężenia Pre Spray'a i na MF 🙂 Przecież nie będziesz zalewał Pre Sprayem tapicerki. Będzie GIT: ) 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Crasher napisał:

Nie nie, doskonale wiem co robię. Lakier posiada wzery w lakierze bezbarwnym. Wiec potrzebne jest szybkie ciecie.

 

Dodam jeszcze, ze cięcie p7 150 futro brayt oraz menzerna 300 po 6 razy w koncu przynosi jakis efekt, akceptowalny mocno kompromisowy.

No to może trizak ?

Godzinę temu, Solo napisał:

Panowie szybkie pytanie. Po praniu tapicerki przy użyciu pre spraya i potem ekstrakcji, na fotelu zrobił się zaciek (plama). I teraz pytanie żeby to poprawić to trzeba użyć znowu pre spray czy sam środek do ekstrakcji wystarczy? Trzeba robić cały fotel od nowa czy wystarczy część?

Bedzie git, ale jak wysżły ci zacieki wystarczy wyplukać to miejsce, mozesz to zrobić nawet wilgotną fibrą przecierając,, wykręcając i w kolko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, david2888 napisał:

no ogólnie ja bym ci polecał jakiś środek do bonetu, a najlepiej Excede Encapsulator Cleaner 🙂 Weź nie rób za mocnego stężenia Pre Spray'a i na MF 🙂 Przecież nie będziesz zalewał Pre Sprayem tapicerki. Będzie GIT: ) 

Akurat mam środek dedykowany do bonnetu (maxifi soap free). Ok spróbuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gozdziu23 napisał:

No to może trizak ?

Bedzie git, ale jak wysżły ci zacieki wystarczy wyplukać to miejsce, mozesz to zrobić nawet wilgotną fibrą przecierając,, wykręcając i w kolko

Nie posiadam maszynki ktora ujedzie z papierem. S15 i s75 na stanie z da tylko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maszyna adbl roller 9mm. Pady Booski Pads Total SLIM Pad 130mm. Zrobiłem nimi jedno auto. Po każdym przejeździe czyszczone szczoteczka o średniej twardości. Jedym padem maksymalnie 2-3 panele i zmiana na nowy. Myte ręcznie apc i płukane woda.
Raz wymaczalem je w ciepłej wodzie z białym jeleniem ale nic nie dawało więc wróciłem do apc. Po wysuszeniu wyglądają tak ja na zdjęciu. Co poszło nie tak?

437fd61968b2882fe17a35f4ff9e1ea4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy mogę uzyc ag cgp na DA 15mm na przedniej szybie cekem usuniecia drobnych zarysowań czy tylko ręcznie a rysy rotacja i tlenek ceru?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Posiadam claysponge od car pro, uzylem jej na jednym elemencie po czym schowalem do pudełka (niestety nie wysuszylem jej) jako poślizgu uzylem wody z szamponem Rise & Shine big apple.
Final jest taki ze guma sie tak jakby rozpuściła. Co spowodowało taki stan rzeczy, szampon?c0dbddef62399ddf50e8ae7d60650477.jpg4835a504470479ecc39891867e4befce.jpg42c2916e055b05fcad1ed2070a50a86f.jpg

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
5 minut temu, Hazelek napisał:

Jest ale nie ukrywam ze jest mi pilnie potrzebny gdyz zacząłem polerowac taty auto i nie chce by zbyt długo stało

 

Jak rozkręcisz stracisz gwarancję. Reklamuj w sklepie w którym kupiłeś @ADBL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.