Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

1. Zdejmujecie emblematy z auta, żeby wszystko dokładnie spolerować? Czy zostawiacie na miejscu i uzywacie do tego czegoś? (Wycinacie te emblematy czy da sie je jakos specjalnie odkleić?)

2. Po polerce używacie czegoś przed nałożeniem politury ?

3. Reflektory szlifujecie dokładnie korkiem o średnicy 30mm, czy normalnie plaster papieru na bloczek i tyle? (taki bloczek gdzie moge kupić btw. ? :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasta polerska w butelce PET - głupi pomysł czy ok? Nie mam do czego przelać 😐 A w sumie to cleanery np. Prima Amigo jest w takiej butelce w oryginale, stąd przeszło mi to przez myśl. Co myślicie? 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam apc, mam excede do opon i chciałbym dobrze przygotować auto pod wosk, a nie chce już kolejnych rzeczy kupować bo zaraz będę bankrut.

Myślałem aby excede popsikać odczekac chwile i spłukać później mycie z szamponem, glinka, znowu mycie i wosk.

  • Nie lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.06.2018 o 22:43, kivlov napisał:

a ADBL Synthetic Spray Wax to będzie dobry pomysł?

Zależy do czego. Jak do picia to nie bardzo 😉

 

W dniu 20.06.2018 o 00:47, YOBACK napisał:

Pytanie do ludzi, którzy używali już AIO. Czy można na nie nałożyć wosk typu FK HI-TEMP i czy zwiększy to trwałość wypełniaczy w AIO? Mam w posiadaniu ADBL AIO.

Można ale żle kombinujesz. AIO skróci żywotność wosku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Strus  Ja to doskonale rozumiem. Po prostu pytam, czy taka kanapka AIO + FK HI-TEMP utrzyma dłużej wygląd lakieru(po AIO) niż same AIO. Po prostu mam klienta, który chce odświeżyć lakier przed sprzedażą, aby efekt utrzymał się jak najdłużej, ale chce jak najtaniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ADBL Synthetic Spray Wax chciałem do używania na Duragloss Ceramic Coating

Bo planuje zamówić 1l tego ADBL, a DDuragloass CeramiC Coating chciałbym przetestowac tzn porównac czy lepiej wychodzi od wosku.

Właśnie zrobiłem środek mojej nowej MK5 PB Natural look i kurcze super zapach i super środek, jadę druga butelkę, a się zastanawiam czy jest coś lepszego od tego produktu, nawet nie patrząc w podobnej kategorii cenowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, YOBACK napisał:

@Strus  Ja to doskonale rozumiem. Po prostu pytam, czy taka kanapka AIO + FK HI-TEMP utrzyma dłużej wygląd lakieru(po AIO) niż same AIO. Po prostu mam klienta, który chce odświeżyć lakier przed sprzedażą, aby efekt utrzymał się jak najdłużej, ale chce jak najtaniej. 

Jak ma byc jak najdluzej to nie AIO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy termin COATING odnosi sie(w detailingu) wylacznie do powlok,czy moze sie tez odnosic do woskow i innych QW w spraju?

3 minuty temu, YOBACK napisał:

Za 400zł przecież nie będę leciał z pełną korektą:) 

A kto mowi o pelnej korekcie,wystarczy one step z jakas srednia pasta,przemyc ipa i na to FK 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadłem dziś e36 w dziurę na powiatówce i rozerwałem oponę, na feldze brak śladów, lecz możliwe, że jest pokrzywiona. Zamierzam wystąpić do zarządcy o odszkodowanie. Czy coś oprócz pisma przewodniego, zdjęć uszkodzonej opony, dziury w drodze i rachunków załączać? Ktoś z Was miał taki przypadek i odzyskał kasę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kivlov napisał:

ADBL Synthetic Spray Wax chciałem do używania na Duragloss Ceramic Coating 

O ile mnie pamięć nie myli to producent nie zaleca nakładania czegokolwiek po DCC

 

@paperson ja tam miałem zimą tyle że opona wytrzymała a pogiąłem ostro felgę. Niestety ubezpieczyciel miasta ma umową z miastem że nie pokrywają szkód o wartości poniżej 2000zł. Takie szkody wypłaca miasto. A miasto nie ma ludzi żeby się tym zajmowali więc czekam na kasę od stycznia. Dowiedz się kto jest zarządcą drogi i kto zarządce ubezpiecza bo prawdopodobnie będziesz musiał wystąpić do ubezpieczyciela bezpośrednio

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Strus napisał:

O ile mnie pamięć nie myli to producent nie zaleca nakładania czegokolwiek po DCC 

 

@paperson ja tam miałem zimą tyle że opona wytrzymała a pogiąłem ostro felgę. Niestety ubezpieczyciel miasta ma umową z miastem że nie pokrywają szkód o wartości poniżej 2000zł. Takie szkody wypłaca miasto. A miasto nie ma ludzi żeby się tym zajmowali więc czekam na kasę od stycznia. Dowiedz się kto jest zarządcą drogi i kto zarządce ubezpiecza bo prawdopodobnie będziesz musiał wystąpić do ubezpieczyciela bezpośrednio

Ale to jest tylko do podtrzymania chyba efektu kurcze teraz sam zgłupiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Can NGCC be topped with other waxes or sealants? If so, how soon?

*NGCC should not be topped with any wax or sealant.

 

Can and should NGCC be topped with spray on sealants (such as AquaWax) to extend it's life?

*It is not necessary to top with Aquawax. If you do I would wait at least three months.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Alfa47 napisał:

Czym lepiej zabezpieczyć lakier po korekcie 2 lub 3 etapowej. Ultracoat Hydro HD czy wosk Harly Wax ? Niby dwa różne zabezpieczenia ale tak mam mętlik w głowie co bedzie lepsze. 

Co do Harly Wax dlugo posiedzi na lakierze, i da dobry look ? Czy raczej celować w inny tak do 150zł ? 

Mialem kiedys harly waxa i niedrogi(biorac pod uwage wielkosc puszki) przyjemny w nakladaniu wosk,look calkiem sobie choc niczego nie urywa,trwalosc ok 2-3 miesiecy.Ten drugi to jakas powloka 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.