Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Grzechu23 napisał:

Serio po każdym woskowaniu auta, aplikator ląduje u Ciebie w koszu?

Mam do każdego wosku inny aplikator który czeka w woreczku strunowym na swoje następne użycie . 

 

PS: spróbuj wymyć fusso z aplikatora, a dojdziesz do wniosku że lepiej (taniej, szybciej, bezstresowo) dokupić do nowego wosku nowy aplikator za dychę i mieć spokój na lata  😉 

  • Lubię to 1
  • Okay 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, powalla napisał:

Mam do każdego wosku inny aplikator który czeka w woreczku strunowym na swoje następne użycie . 

 

PS: spróbuj wymyć fusso z aplikatora, a dojdziesz do wniosku że lepiej (taniej, szybciej, bezstresowo) dokupić do nowego wosku nowy aplikator za dychę i mieć spokój na lata  😉 

Tutaj muszę przyznać rację mycie aplikatora po fusso to tragedia i lepiej od razu w kosz taki. Raz płukałem aplikator chyba z 10 min a potem wrzuciłem do pralki. Pech chciał że znalazł się tam też ręcznik do osuszania geyona, do dnia dzisiejszego nie zbiera wody i się nie odetkał (robi mazy i kropelki na lakierze) a prany był kilka razy nawet w temperaturze +60stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, powalla napisał:

PS: spróbuj wymyć fusso zaplikatora, a dojdziesz do wniosku że lepiej (taniej, szybciej, bezstresowo) dokupić do nowego wosku nowy aplikator za dychę i mieć spokój na lata  😉 

Polecam mydlo piorace frosch w kostce i ciepla woda. Zreszta nie tylko na fusso, dobrze sobie radzi też z padami po polerowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja aplikator od fusso odprałem szarym mydłem, nie jestem pewien, czy pomagałem sobie apc, czy nie. Udało się, ale... smród w łazience po tym nie do wytrzymania.

Wyryte w skale z S20 FE 5G

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ściany są oklejone w całości nie tylko napisy ale również tło jest jednolitą okleiną, ranty zasilikonowane… folia conajmniej 6-7 letnia, widac ze raczej tania pozostawiająca klej.  Tył, gorna czesc paki to juz normalna okleina. Ktos rozklejał juz cos takiego? Jak to ja wiem, zostający klej tez wiem jak ogarnąć, kwestia €. Ile taka usługa kosztowała by w waszym przypadku? Mam warunki, zeby takimi wjeżdżać do siebie i bedzie tego wiecej tylko jak zrobić zeby byl wilk syty i owca cala? 

D39902D0-733A-4081-81A9-770361331AA0.jpeg

B3D9A573-89EB-43F9-AFFD-E223D748EDD3.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mefONE pytałem kiedyś typa z firmy która robiła nam taką reklamę na samochodach do przeprowadzek (takie dostawczaki 3.5t. na sterydach). Tam paka jest zrobiona ze zbrojonego włókna szklanego i mimo, że lakierowana to powłoka jest dość chropowata. Nie chciał zdradzić jaką konkretnie chemią, ale przyznał, że mają takie duże dmuchawy do podgrzewania tego dziadostwa. Myślę, że coś w stylu 3M citrus cleaner.

Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkał się ktoś z tym, że po umyciu FX PROTECT NANO SHAMPOO całe auto tafluje ? Myłem ostatnio 2 auta, na jednym fusso na drugim jakaś kanapka z różnych wosków i tak jak przed myciem oba praktycznie suche po opłukaniu wodą bo krople same spływają to po umyciu fx nanoshampoo stoi woda, tzn no spływa ale tafluje jak zła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CarlosBlack jedno z auto miało aplikowane fusso z miesiąc temu, wszystko zgodnie ze sztuką. Dziwnie się ten szampon zachowuje według mnie, tym bardziej, że brudny lakier bardzo ładnie kropelkował a warstwa filmu drogowego schodziła od praktycznie samej wody z myjki, po umyciu rękawicą tafla na całym aucie, woda spływa wiadomo ale kropelek brak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wojtecki Bardzo dziwne.  Może przesadziłeś z ilością szamponu? 🤔 osobiście też go używałem,  nawet w większym stężeniu niż zaleca producent, ale z czymś takim o czym piszesz się nie spotkałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Strus napisał:

Jak bezpiecznie dla LSP to Bilt Hamber Auto Foam. Jak niekoniecznie bezpieczne to jakikolwiek TFR

Mam TFR i działa ok z atomziera, ale z pianownicy PA w ogole nic nie rusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.