Jump to content

ad.am

Użytkownik
 • Content Count

  338
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

ad.am last won the day on May 23

ad.am had the most liked content!

Community Reputation

175 Genialna

About ad.am

Informacje

 • Imię
  Adam
 • Lokalizacja
  WU/SC

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Gdyby robić zgodnie ze sztuką to racja. Na pewno hdc wykazuje się na metalikach gdzie podbija ziarno, ma wpływ na trwałość samego wosku i dobrze maskuje mikrorysy. Natomiast ja z lenistwa na jasny (biały) uni daje od jakiegoś czasu Zymole bez hdc i też jestem zadowolony.
 2. Na granatowym uni Paradise Gloss praktycznie nic nie wniósł do wyglądu choć aplikacja banalna. Poszedłbym w woski HoW (podobno diamond idzie właśnie bardziej w połysk, ale jak wynika z opisu sprawdza sie na metaliku/ perle). Rozważyłbym też poważnie Zymola Titanium. Daje fajny połysk i jest trwały. Na giełdzie jest małe opakowanie, ale na kilka aplikacji wystarczy.
 3. @Streat ale z taką szybką od zegarów to bym ocipiał Dobra robota
 4. @menior Wosk z Sio2 zdaje się średnio im wyszedł.
 5. Skąd informacja, że tam jest carnauba?
 6. @Exwined GS Gloss spełnia wymagania, o których piszesz: ewidentnie podbija połysk i przyjemnie się szkli, nie przyciemnia. Jest banalny w obsłudze. Nie pamiętam kropelkowania. Na pewno jest warty rozważenia. Stosowałem na granatowym solidzie i było b. fajnie (nie pamiętam dokładnie z jakim woskiem go żeniłem, chyba Glasur i wosk od ADBL) Jeszcze lepiej na ww. lakierze wyglądał Luxury Gloss, nie dość, że dodaje szklistości i połysku, to jeszcze wyraźnie poprawiał wet look (kładziony na HoW Sapphire). W Twoim przypadku kluczowy jest lakier. Jeśli ewidentnie nie chcesz przyciemnienia t
 7. Błotnik prawie jednym pociągnięciem zrobiony, ja to szanuje
 8. Ja też na końcu, zawsze zostaje mi wody z szamponem, biore rekawice/ szczoty i jazda. Na początku, przed pierwszym spłukaniem lecę z deironem.
 9. @analyzator nie mam garażu, a z 4 piętra na którym mieszkam nie będę ciągnął kabla wspomagam się odkurzaczem akumulatorowym, a raz na jakiś czas mam okazję odkurzyć normalnym odkurzaczem. @Notcon Ja mam Milwaukee na aku, ale nigdy nie pociągnie tak jak porządny na kabl (albo ja mam zbyt duże wymagania)
 10. @mati55 a jednak z jakiegoś powodu wziąłeś go na 1 wybór To nie jest zły wosk, co nie znaczy że nie ma lepszych wybór wosku to chyba najbardziej nieobiektywna rzecz tutaj. Na najczęściej zadawane pytanie: "jaki wosk do tego auta" dostaniesz 100 odpowiedzi z gównoburzą po drodze. Ale też pytanie jest kontrowersyjne: to tak jakbyś zapytał jaka kawa będzie najsmaczniejsza. Ci, którym zależy na trwałości będą polecali 'fusiaki' od soft99 albo jakieś inne syntetyki/ sealanty. Ci którym zależy na większym podbiciu wyglądu lakieru będą polecali coś naturalnego z carnaubą. Ci którzy będą c
 11. @mati55 Z cleanerem tak jak koledzy piszą – jeśli definiujesz cleaner jako peeling, czyli coś co ma go doczyścić/ usunąć lekkie niedoskonałości lakieru, to nie ma on sensu – jeśli zrobisz wcześniej one stepa. Po prostu one step będzie bardziej agresywny i cleaner nie będzie miał po nim co robić. Szkoda czasu i energii. Jeśli jednak przez cleaner rozumiesz preparat, który ma podbić wygląd lakieru przed położeniem wosku, czyli tzw. glaze, to wtedy po one stepie ma to sens, tylko nie wymywaj go ipą, bo go usuniesz (choć na lakierze niemetalicznym, a zdaje się taki masz, osobiście nie wi
 12. @maciek-drummer Też fajnie siadło
 13. Na granatowym uni robotę robi Sapphire+Luxury Gloss
 14. Szkoły detailingu jako takiej, raczej nie znajdziesz. Ale możesz zorientować się w szkoleniach organizowanych przez poszczególne studia detailingowe. Oferują zróżnicowany zakres dla początkujących i już siedzących w temacie. Ja mogę polecić (choć sam nie uczestniczyłem) w Wawie: MX Nowicki, KNR detailing, Shine Factory. W twojej okolicy zorientuj się w Detailingservice w Wieliczce, gość jest weteranem (podobnie jak ww.), ale nie wiem czy szkoli.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.