Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

@analyzator Bissell spot clean pro. Na Amazonie był za 670 zł lub Karcher 4001 za około 700 zł. Karcher mocniejszy , Bissell poręczniejszy. Na domowe użytki i auta swoje , rodziców , dziadków itd w zupełności wystarczy któryś z wyżej wymienionych

Kolega ma odkurzacz Clatronic , nie narzeka , kosztował chyba z 400 zł. Osobiście nie używałem więc się nie wypowiem 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich w tym nowym roku. 
moje pytanie odnośnie pleśni w aucie. Wyszła pleśń u znajomego w citroenie c4 na uszczelkach wewnątrz auta przy szybach. Oprócz wymycia jakimś apc plus użyciem ozonator coś polecacie by to zneutralizować??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Putkowski07 napisał:
Witam wszystkich w tym nowym roku. 
moje pytanie odnośnie pleśni w aucie. Wyszła pleśń u znajomego w citroenie c4 na uszczelkach wewnątrz auta przy szybach. Oprócz wymycia jakimś apc plus użyciem ozonator coś polecacie by to zneutralizować??


Miejscowo octem można, ocet neutralizuje i zabija pleśń. A na koniec ozonowanie żeby perfumy po occie usunąć
Chyba, że masz dostęp do parownicy, wtedy też warto troszkę pogilać. Tylko trzeba z jednym i drugim z głową, sprawdzić czy ocet nie odbarwia a parownicą nie ryrać aż się uszczelka rozpuści 😄

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja

Mam myjkę Parkside PHD 170 B2.

Pewnie trzeba do niej coś dokupić. Jeszcze nie używałem. Wąż wodny? Jest się z czego doktoryzować? 🙂 jakieś szybkozłączki pewnie i sensowny wąż ogrodowy. Jak tego szukać online? Pianownica? Pewnie na wiosnę jeśli okaże się potrzebna. Nie wiem czy pompka z bilthaberem nie jest szybszą opcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, analyzator napisał:

Heja

Mam myjkę Parkside PHD 170 B2.

Pewnie trzeba do niej coś dokupić. Jeszcze nie używałem. Wąż wodny? Jest się z czego doktoryzować? 🙂 jakieś szybkozłączki pewnie i sensowny wąż ogrodowy. Jak tego szukać online? Pianownica? Pewnie na wiosnę jeśli okaże się potrzebna. Nie wiem czy pompka z bilthaberem nie jest szybszą opcją.

Wszystko w zasadzie dostaniesz w Techkar.pl

Od siebie polecę klasykiem: pianownica PA i lanca plaskostrumieniowa, możesz też rozważyć zapasowy filtr przepływowy. Węża ciśnieniowego nie zmieniałem choć jest straszny (sztywny)  :-/

Złączki polecam Gardena ale raczej te z "metalu".

Co do węża ogrodowego... Cellfast ma fajną serie Hobby... zarówno 3/4 jak i 1/2 całą od ok. 2lat bez pęknięć, przetarc, śladów zużycia

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bochen powiedz mi jeszcze, ten wąż hobby 😄 rozmiar to  jaki mam wybrać? I jakie szybkozłączki na kran i po stronie myjki? totalnie się na tym nie znam.

Sprawdzę fabryczną lancę i węża. Zacznę z opryskiem bh. Jak bliżej wiosny stwierdzę, że trzeba inaczej to dokupię co tam potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wanraf89 fornir lakierowany? Nie szczotkowany? traktujesz jak lakier. Pilnuj żeby żona wiedziała, że dobre jakości czyste ręczniki to podstawa. No rinse czy inne echo okej + jakiś bezproblemowy qdek żeby ogarniać palce itd. Coś co samo odparowuje bez mazów i nie trzeba za tym ganiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@analyzator

Z forniru szczotkowanego bedzie stol a meble kuchenne lakierowane. Wlasnie czytalem ze fornir nie lubi zbyt mocnej chemii. Jescze kwestia taka ze na tym bedzie zywnosc. Nie wiem jak qdeki ale musi byc cos zeby nas nie trulo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wanraf89 Od prawie roku używam mixu ech2o i bsd (jakieś 1:40 ech20, 1:20 bsd) do czyszczenia praktycznie wszystkiego w mieszkaniu, od łazienki, przez pokoje po kuchnię - meble, sprzęty rtv, blaty, lustra, nawet podłogi - tylko tutaj trzeba uważać, bo śliskość ech2o potrafi zadziałać jak skórka od banana i łatwo o wypadek 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, analyzator napisał:

@bochen powiedz mi jeszcze, ten wąż hobby 😄 rozmiar to  jaki mam wybrać? I jakie szybkozłączki na kran i po stronie myjki? totalnie się na tym nie znam.

Sprawdzę fabryczną lancę i węża. Zacznę z opryskiem bh. Jak bliżej wiosny stwierdzę, że trzeba inaczej to dokupię co tam potrzeba.

Piotrek... ja osobiście używam tych węży zarówno do podłączania myjki, podlewania ogrodu, napełniania basenu w sezonie letnim i innych mniejszych czynności.

3/4 cala - jest prawie 2x cięższy lecz przepływ lepszy (oczywiście przy założeniu dobrego ciśnienia wody)

1/2 cala - na prywatne potrzeby do właśnie takich rzeczy jak myjka wystarczy

 

Co do złączek - Gardena ma serię premium, oraz serię oryginal...

Pierwsza ma wykonanie łączone: - plastik - guma i nakrętka z "jakiegoś" metalu - mimo, że jest drogo to jakość jest bardzo ok (mamy zawsze w ogrodzie 2-węże zapięte w te złączki i 7 lat (a była już na pewno 1 zmiana węży) nic się nie dzieje.

 

Druga jest podobnie porządnie wykonana lecz przy "rzucaniu" wężami w te i tamte - plastikowe nakrętki po pewnym czasie się poddadzą.

 

Porównując ze złączkami np. CellFastu, których używam na budowie (nie najtańszych typu BASIC) - różnica jest odczuwalna - przy wielokrotnym wykręcaniu i wkręcaniu CellFast zaczyna się wyrabiać / Gardena trzyma fabrykę...

 

Osobiście jak skończy się budowa sam zamierzam "zainwestować" raz, a porządnie i mieć spokój z częścią hydro na dłuższy czas...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dante05 stopień to myślałem największy możliwy, auto znacznie lepiej wyglada jak tylne szyby są całkiem czarne. Było już przyciemnione ale zerwałem wszystko bo było mocno fioletowo w środku w słoneczny dzień, nie znam się, może 15-20 lat temu nie było lepszej folii. Auto mam od ponad 10 lat i od momentu zerwania folii chciałem to zrobić lepiej ale nigdy nie było czasu albo nikt nie dawał gwarancji że nie będzie fioletowo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym usunąć klej do szyb z lakieru? Mam pacjenta, gdzie ktoś kiedyś przykleił listwę nadkola klejem do szyb, którego było za dużo i lekko wypłynął poza listwę na błotnik.
Listwę odkleiłem i będę montował jeszcze raz, ale czym usunąć stary klej do szyb? Pod listwą to pół biedy bo tu estetyka jest mało istotna, ale jak usunąć ten milimetr, co kiedyś wypłynęło na błotnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka sytuacja. Wykwity pleśni na słupku, podsufitka,  tapicerka i trochę na plastikach. Ma się tak kilka miesięcy. Słupek i podsufitkę już atakowałem mocnym APC, pre-sprey enz all oraz octem i miękka szczotką. Praktycznie nic nie zeszło. Nie mam dostępu do parownicy. Zresztą podsufitka ma już dość bo od wilgoci w aucie odkleiła się trochę bez mojej ingerencji. Czym na tapicerce się wspomóc?

IMG_20220105_190645813_HDR.jpg.ed622972a076d4c5c50e28ecd0dfcf08.jpg

IMG_20220105_190654303.jpg.99bbf0508b61556722bbde9d2d0878c2.jpg

IMG_20220105_190726600.jpg.ba22646db92faa3886e35b3db300be00.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dante05 Tak jak kolega @JJZS.KAM napisał.  Osobiście przeszedłem na ten tańszy czarny o zapachu zielonej herbaty. Jest tańszy ponieważ rozlewany w PL, ale jakość identyczna jak ten norweski. Osobiście waliłbym bez rozcieńczenia,  ale możesz najpierw sprawdzić rozrobiony np. 1/3 jeśli chcesz. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.