Jump to content

Saczi

Użytkownik
 • Content Count

  9
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralna

About Saczi

 1. @Zbigniew59, to o czym piszesz, to zupełnie inna sprawa ... Ja jestem amatorem wśród amatorów samochodowego detailingu, ale już zdążyłem się przekonać, że te wszystkie kosmicznie drogie "produkty", tak naprawdę swoją skutecznością nie grzeszą. Swoje szyby wczoraj doprowadziłem do używalności zwykłym płynem do mycia szyb, który kupiła żona za 8, czy 10PLN. Po super produktach zostawały ślady, jak na foci poniżej Nie twierdzę że wszystkie środki detailingowe są nic nie warte, ale sprawdzanie na własnej skórze (a także kieszeni) jest długotrwałe i bardzo kosztowne.
 2. Kupiłem Soft99 Glass Compound Z. W piątek/sobotę ponowię czyszczenie szyb i wracam z fotkami.
 3. Czyli dalej usuwamy kamień ... Wg tego filmu: Tevo jest najlepsze. Ja szybę chyba z 20 minut czyscilem. Za polerke mechaniczna jeszcze się nie biorę... Zresztą, nie mam nawet maszyny. Ps co sądzicie o usuwaniu kamienia roztworem kwasku cytrynowego?
 4. Szyba przygotowywana pod NW Ultra Glaco. Umyta wodą z Ludwikiem, potem ADBL Glass Pro, później IPA 50%. Szyba została wyczyszczona Tevo Water Spot Removerem i ponownie oczyszczona z pozostałości. Ta tęcza pojawia się, jak w wyżej opisany sposób przetrę ja MF zwilżoną wodą lub rozcieńczoną ipą. Czy nie jest to przypadkiem dalej kamień? 4 lata (od nowości) nie była w ten sposób czyszczona.
 5. Panowie o czym świadczy tęcza na szybie po przetarciu MF z wodą?
 6. Panowie, a nie ma gdzieś tematu o technice mycia, szczególnie przedniej szyby? Środki myjąc to jedno, ale sięgnięcie ręką pod dysze nawiewu na przedniej szyby jest dla mnie wyczynem...
 7. Witajcie Niedawno odkryłem, że do mycia samochodu można używać coś więcej, jak wodę z ludwikiem Teraz jestem na dobrej drodze, żeby zupełnie ześwirować na punkcie detailingu! W ubiegłą sobotę wydałem ponad 200PLN na podstawowe kosmetyki, a już wokół głowy krążą mi zakupy za co najmniej 1000PLN.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.