Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, Eidos71 napisał:

Ponownie porządnie wyozonować (nawet 2-3 krotnie). A gdy i to nie pomoże - zakupić dobry neutralizator zapachów (np. AutoGlym) i przez kilka dni codziennie spryskiwać elementy tapicerowane. Jeśli dalej będzie śmierdziało - pozostanie tylko wymiana tapicerki.  Kilka lat temu nieprzyjemny zapach (nie po tytoniu) znajomy  zlikwidował poprzez wysypanie w kilku miejscach mielonej kawy. Po kilku dniach odkurzył i tamten nieprzyjemny zapach rzeczywiście zniknął.

Jeśli smród wszedł w gąbkę/wygłuszenie, bonetowanie nic nie pomoże.

 

Najgorzej jak blachy przesiąkną 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Godzinę temu, doogi_tom napisał:

Szybkie pytanko. W aucie było palone. Wnętrze wyprane, wyozonowane, plastiki wymyte, dalej śmierdzi. Co robić? 

może głupie pytanie ale filtr kabinowy wymieniony? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję jutro przejechać ok 2km z miejsca mycia auta przed polerowaniem do garażu. Wiadomo, pojadę wolno, ale chciałem dla pewności przetrzeć czymś lakier zanim ruszę z maszyną. Pomyślałem o Ech2o 1:15, będzie git? Podczas polerowania i tak go ściągnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Streat napisał:

może głupie pytanie ale filtr kabinowy wymieniony? 

Nie głupie pytanie. Ale wymieniony. Wszystko wymienione. Nawet rozrząd 🙂 no cóż, podziałam z tym ozonowaniem i kawą. Podsufitka i fotele nie śmierdzą o nie będę ich jeszcze bonnetował po praniu. 
 

dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, doogi_tom napisał:

Nie głupie pytanie. Ale wymieniony. Wszystko wymienione. Nawet rozrząd 🙂 no cóż, podziałam z tym ozonowaniem i kawą. Podsufitka i fotele nie śmierdzą o nie będę ich jeszcze bonnetował po praniu. 
 

dzieki!

Mozesz tez spróbowac PROCHEM Freesh Breeze Odour Neutraliser B230

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ad.am Tak - smar sylikownowy jest suchy, nie zostawia śladu. Przy okazji - jak słyszysz jakieś ruchy z drzwi na nierównościach, zdaje ci się że karoseria pracuje - spróbuj 🙂 w fokusie jest z tym problem i po takim zbiegu w aucie cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ADBL Wax One ma być gładki (takie masełko 😅), czy występują w nim jakieś grudki?

U mnie wygląda to jak na zdjęciach... czy to normalne? W palcach się to niby rozpuszcza, ale podczas aplikacji na lakier te grudki są. Z dotarciem też raczej nie ma problemu (próba na wnęce drzwi), poza tym że grudki się zbierają na mikrofibrze.

Wosk mam od wiosny (pierwszy raz kładłem go na początku maja i nie pamiętam jak dokładnie wyglądał). Robić coś z tym, czy jechać dalej?

 

20210722_184125.jpg

20210722_184410.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, AdamS1981 napisał:

Czy ADBL Wax One ma być gładki (takie masełko 😅), czy występują w nim jakieś grudki?

U mnie wygląda to jak na zdjęciach... czy to normalne? W palcach się to niby rozpuszcza, ale podczas aplikacji na lakier te grudki są. Z dotarciem też raczej nie ma problemu (próba na wnęce drzwi), poza tym że grudki się zbierają na mikrofibrze.

Wosk mam od wiosny (pierwszy raz kładłem go na początku maja i nie pamiętam jak dokładnie wyglądał). Robić coś z tym, czy jechać dalej?

U mnie wygląda to zupełnie inaczej. Smarowałem już woskami o podobnej konsystencji i nie było problemów, tutaj pewnie też będzie wszystko OK.

Aczkolwiek warto zapytać producenta - @ADBL@Chemik ADBL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AdamS1981 W wosku, którym zdarza mi się czasami pracować, jest identycznie. Wkurza to, bo czujesz na aplikatorze, że coś "trze" - aczkolwiek negatywnych skutków dla lakieru to nie ma. Czy coś z tym robić? Ja zamaczam aplikator i chucham, by go odrobinę rozgrzać, czasami też rozetrę paluchem zanim dotknę lakieru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś mazy po wytarciu fibrą Fx Protest Interior dressing ? Aplikuje padem mikrofibrowy bardzo równo staram się rozłożyć produkt a potem docieram fibrą , ale w niektórych miejscach zostają mi mazy jakbym nie dotarł wosku na lakierze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, RoBerTo91 napisał:

Miał ktoś mazy po wytarciu fibrą Fx Protest Interior dressing ? Aplikuje padem mikrofibrowy bardzo równo staram się rozłożyć produkt a potem docieram fibrą , ale w niektórych miejscach zostają mi mazy jakbym nie dotarł wosku na lakierze. 

Zdarza się, szczególnie na gładkich, gumowanych plastikach. Zazwyczaj nakładałem jeszcze raz i szybko zbierałem fibrą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bravo220s skrystalizował ale najlepiej nich się wypowie @Fireball czy tak powinno być. Swoją droga dziwne podejście sklepu że wysłali taki produkt do klienta 

@streat a czy można go dalej używać?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bravo220s zdecydowanie nie używaj. swoją drogą - system sprzedaży powłok Fireball jest mega marketingowy co chyba świadczy o ich jakości. oficjalnie nie kupisz ale jak masz ziomka w zaprzyjaźnionym "studio" to się okazuje, że cena... oscyluje jak w cenach np. CP/Aqua/Fx. Kończąc wpis; już zapomniałem o które akredytowane studio chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.