Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, wiesiors4 napisał:

Na zrobienie całego auta będę miał niecałe 4 godziny.

 

7 godzin temu, wiesiors4 napisał:

Czy możecie mi polecić produkt który (lub maksymalnie dwa produkty):

- usunie oksydację, wierzchnie zmatowienie lakieru 

- usunie lub przykryje jak najwięcej swirli

- zamaskuje przytarcia (po spotkaniach z drewnianą bramą lub innymi autami) 

- zrobi lusterko i nada głębie, wet look. 

Tak jak pisałem, efekt nie musi być długotrwały, ale musi być jak najlepszy. 

Cudów nie ma - w ciągu 4 godzin nie osiągniesz ww celów - nawet, jeśli w ten czas nie wliczasz mycia i dekontaminacji lakieru. W dodatku czarny lakier, gdzie maskowanie uszkodzeń jest bardzo ciężkie (szkoda, że brak zdjęć lakieru - widząc, jaki jest stan lakieru, łatwiej byłoby oceniać i doradzać)... Są dwa wyjścia: szybki, maszynowy one step (o ile masz maszynę), lub aplikator MF i aplikacja wosku koloryzującego typu Sonax w 2-3 warstwach (i modlitwa, aby nie spadł deszcz i nie zmył części efektu). Ewentualnie (tak bardziej profesjonalnie, przy braku maszyny): Meguiar's Deep Crystal Step 2 i Step 3 - ożywisz trochę lakier, nadasz mu głębi i połysku i zabezpieczysz efekt na kilka dni... Zamiast Megsa możesz użyć każdej innej politury, typu Poorboys BH, Prima Amigo, z wierzchnią warstwą jakiegoś wosku... W każdym bądź razie, czego byś nie użył, efekt będzie raczej daleki od zadowalającego, przede wszystkim na zbyt krótki czas pracy... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bochen

@analyzator @Eidos71

Auto jest już umyte i wyglinkowane, przed całą akcją będzie też obmyte z kurzu ręcznie. 

Ja będę pracował na DA, ale będę miał do pomocy młodego adepta detailingu który będzie jechał tricolorem 🙂

@Eidos71

Myślałem też fajnie by było przejechać jakąś politurą, która ma właściwości lekkościerne i chociaż lekko ruszy wierzchnie utlenienie maskując jednocześnie swirle (myślałem o Megs UP, ale będzie za słaby) i na to wosk koloryzujący (ale nie znam nic lepszego od Sonaxa). 

Może właśnie w tę stronę trzeba pójść. Czy znajdę jakąś politurę z właściwościami ściernymi ale mocniejszą niż Megs UP? 

 

I czy znacie jakiś fajny wosk koloryzujący czy też ten Sonax będzie spoko? 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wiesiors4 napisał:

Ja będę pracował na DA, ale będę miał do pomocy młodego adepta detailingu który będzie jechał tricolorem

Nie mieszałbym na lakierze pracy ręcznej i maszynowej. Różnice w efekcie mogą przykro zaskoczyć...

Jeśli posiadasz DA (nie wiem, o jakim skoku), to chcąc osiągnąć najlepszy efekt w krótkim czasie, sięgnąłbym po produkt typu CP Essence (przykładowo, bo podobnych produktów trochę jest, np. AW AIO Enigma, lub TS Total One) z padami do one step (najlepiej, gdyby to były pady MF, lub hybrydowe, np. Buff And Shine, lub Super Shine Neofiber, albo Honey Combination 2 Face) - jakiś lekki efekt korekty byś osiągnął, do tego trochę zamaskował/wypełnił, podbił połysk i od razu zabezpieczył lakier. Na to spray wax z SiO2 i dosyć trwały efekt byś mógł osiągnąć.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, sparco0 napisał:

Ostatnio będąc w lokalnym sklepie z kosmetykami, była rozmowa klienta ze sprzedawcą, że ceramiki nie kładzie się na lakier akrylowy. Tak posłuchałem i tutaj się upewnię, czy sprzedawca miał rację?

A ja z kolei czytałem na DW i oglądałem na Apex Detail, że na produkty na bazie akrylu (tam chodziło konkretnie o Klasse), po odpowiednim utwardzeniu się produktu można aplikować powłoki ceramiczne. A wiēc chyba lakier akrylowy nie jest jakąś przeszkodą dla ceramiki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
W dniu 23.07.2021 o 16:30, Streat napisał:

@Bravo220s skrystalizował ale najlepiej nich się wypowie @Fireball czy tak powinno być. Swoją droga dziwne podejście sklepu że wysłali taki produkt do klienta 

Prezentowany na zdjęciu produkt prawdopodobnie był źle przechowywany lub uległ uszkodzeniu w czasie transportu w wyniku przegrzania, co doprowadziło do powstania żelowej konsystencji na dnie produktu. Przypominamy, że dopuszczalna temperatura przechowywania Nano Coat to 25stopni Celsjusza. FIREBALL Nano Coat to produkt niedostępny w sprzedaży już od pewnego czasu i prawdopodobnie pojawi się dopiero na przełomie 2021/2022. Niestety jako dystrybutor nie dysponujemy już tymi produktami i nie jesteśmy w stanie pomóc z wymianą w/w egzemplarza. Jeśli został zakupiony w ostatnich dniach, to sugerujemy zwrot do sklepu lub po upewnieniu się, że w preparacie nie ma żadnych twardych cząsteczek - korzystanie z produktu, który mimo częściowej zmiany konsystencji nie powinien stracić swoich właściwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie będę miał zaszczyt prac A4 B8 w niedługim czasie. Ostrzegano mnie tu, że tapicerki tekstylne w tych autach lubią być złośliwe i po paru dniach od prania potrafią znowu wyłazić plamy. Czy to prawda?

Wyryte w skale z S20 FE 5G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.