Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was koledzy, proszę o podpowiedź jaką pastę polerską kupić do one stepa lub korekty 2 etapowej, jestem początkujący chce zadbać o auto swoje i żony Honda Accord VII i Civic 8.

Maszyna Polerska BOSCH GPO 14 CE 

Proszę o propozycję myślałem o SOFT99 Finishing/Polishing Compound

Lub coś z sonax

Jednak nie mam pojęcia jakie pady kupić itp 

Będę wdzięczny za podpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
10 godzin temu, analyzator napisał:

@Domel fajne rozwiązanie. Mam już deszczówkę pod niskim ciśnieniem - pewnie zbiera się na dachu, zasięg mniej niż połowa 🙂 głównie mam wątpliwość czy wodą deczową wymyję sensownie bilthambera czy szampon (sonax energy mam), czy będę lał wodę a auto dalej będzie w szamponie. Pytam bo mam stację uzdatniania w bloku i czasami wypłukanie rąk z mydła jest wyzwaniem 😄 a deszczówka też miękka 😉

Umyjesz bo to woda ale pytanie w jakim stanie ta woda bedzie ? Masz filtry ? Deszczówka ma w sobie kupe osadu organicznego. Ja używam tylko do opłukania po deszczu, np jak wjeżdzam do garazu po ulewie i auto jest ubłocone zeby to spłukać, albo do felg i opon. Do lakieru na "dwa wiadra" to bym nie ryzykował. No chyba, ze mieszkasz w czystej okolicy i masz ta wodę w beczce po prostu czystą 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy w taki upał można uprać wykładziny podłogowe w samochodzie na podwórku ? Nie będzie miało to jakiś skutków ubocznych? Fotele wyjmę i zrobię w garażu ale na auto nie mam teraz miejsca zbytnio. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, damian88 napisał:

Witam Was koledzy, proszę o podpowiedź jaką pastę polerską kupić do one stepa lub korekty 2 etapowej, jestem początkujący chce zadbać o auto swoje i żony Honda Accord VII i Civic 8.

Maszyna Polerska BOSCH GPO 14 CE 

Proszę o propozycję myślałem o SOFT99 Finishing/Polishing Compound

Lub coś z sonax

Jednak nie mam pojęcia jakie pady kupić itp 

Będę wdzięczny za podpowiedź

Do one step polecam paste 3D Car Care One Hybrid, występują pady "one step" np. pomarańczowy z ADBL lub ZviZZer, zółty NAT i inne. Kup sobie pad do cięcia, do "one step" oraz wykończeniowy i próbuj jaka kombinacja przynosi najlepsze efekty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, wracam z problemem.

Mam szare plastiki w mini. One są jakieś super podatne na chemię widzę. Po umyciu auta w środku, po 2 dniach wyszły takie zacieki. Teraz nie ma szans tego zmyć, próbowałem apc, magiczną gąbką, szoruje mikrofibrą i nic. może troche wyblaknie ale dalej wygląda jakby było brudne. Co robić? Jak się tego pozbyć?

IMG_6562.png

IMG_6563.png

IMG_6564.png

IMG_6565.png

IMG_6566.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, analyzator napisał:

@doogi_tom to nie jest osad z wody?

No osad po środkach czyszczących. Myłem interior cleanerem od ADBL i wash mist od soft99. I takie coś zostawiło. Potem próbowałem doczyścić APC od ADBL, ale nie schodziło. No w każdym razie osad po czymś, i nie idzie tego zmyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, andrew-mks napisał:

Chcesz spolerować matowe plastiki? Ślady są z atomizera więc albo musiałeś pryskać prosto na panel zamiast na mikrofibrę i nie dotarłeś. Poleżało trochę i się wżarło/odbarwiło

Wszystko fajnie, ale poza diagnozą, którą już mam, szukam rozwiązania 🙂 dlatego też piszę 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
5 godzin temu, doogi_tom napisał:

Wszystko fajnie, ale poza diagnozą, którą już mam, szukam rozwiązania 🙂 dlatego też piszę 🙂

odbarwiło wiec nic nie zrobisz jedynie to wymiana badz malowanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z pianownicą Techkar. Starą oddałem rodzicom, zakupiłem sobie taką samą nową. Skręcona na maks podawanie chemii wyrzuca mleko z bąbelkami, lekko odkręcona robi pianę ale bitej śmietany nie zrobię. Wiem że taka bita śmietana nic nie robi ale w starej pokrętłem sobie regulowałem konsystencję.

W czym może leżeć problem? Próbować coś przeczyścić czy po prostu odsyłać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
48 minut temu, SoldierPL napisał:

Hej, czy zna ktoś krwawą felgę która nie śmierdzi? Kupiłem firmy ADBL ale cuchnie ogromnie, śmierdzi w garażu i przed, nie do zniesienia.

Temachem miala kiedys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.