Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy forumowicze, mam pytanie dotyczące szamponu typu rainless. Mialem ich troche, ale Griot Garage Brilliant Finish jeszcze nie posiadałem. Czy ktos jest sie w stanie wypowiedziec na jego temat. Szczegolnie w porownaniu z konkurentami tego typu srodkow. Druga sprawa to jaki szampon bez woskow i innych zbednych składników macie jako Best of the best przed polerka. Np taki z ironem czy innymi juz wstepnie działającymi właściwościami.

 

67CBD00B-53EE-4CA1-B525-4EA16467A34B.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mefONE - szampon jak szampon. Właśnie wczoraj nim myłem - wg mnie pozostawia coś na lakierze (w przeciwieństwie do Meguiars'a i Feynlab), gdyż lakier nabiera połysku (przypuszczam, że to jakiś polimer, niezbędny do zwiększenia poślizgu). Domywanie na odpowiednim poziomie, gdy pozwoli się mu podeschnąć na słońcu, pozostawia ślady (na szczęście łatwe do usunięcia nawet wilgotnym ręcznikiem). Generalnie bardzo dobry stosunek cena/jakość.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, SoldierPL napisał:

Hej, czy ma ktoś sprawdzony sposób na czyszczenie tej gąbeczki która dotyka szyby?

Kilka dni temu zostało mi się tam ziarenko piasku w efekcie czego mam pionową rysę na szybie 🥲

 

1. Czochranko + Tire&Rubber Cleaner

2. opuszczasz szybę, zmoczoną APC / Tire&Rubber Cleaner MF przecierasz do czystości 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale właśnie mi chodzi o to jak to wyczyścić na zamkniętej szybie, bo jak ją zacznę opuszczać a pomiędzy tym znajduje się ziarenko piasku to mam pozamiatane, więc opuszczanie szyby odpada. Czytałem że ktoś myślał nad patyczkiem do uszu nasączonego alkoholem, próbowałem tego ale jest za gruby ten patyczek i czyści tylko powierzchownie.

@alexander.p @psemo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, SoldierPL napisał:

Ale właśnie mi chodzi o to jak to wyczyścić na zamkniętej szybie, bo jak ją zacznę opuszczać a pomiędzy tym znajduje się ziarenko piasku to mam pozamiatane, więc opuszczanie szyby odpada. Czytałem że ktoś myślał nad patyczkiem do uszu nasączonego alkoholem, próbowałem tego ale jest za gruby ten patyczek i czyści tylko powierzchownie.

@alexander.p @psemo

Spokojnie na zamkniętej szybie, karta kredytową z mf, cienką mf, nasączona. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, doogi_tom napisał:

Szybkie pytanko. W aucie było palone. Wnętrze wyprane, wyozonowane, plastiki wymyte, dalej śmierdzi. Co robić? 
 

Wyczyścić układ wentylacji, wymienic filtr, ozonować. Bonnetować kilka razy sufit 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponownie porządnie wyozonować (nawet 2-3 krotnie). A gdy i to nie pomoże - zakupić dobry neutralizator zapachów (np. AutoGlym) i przez kilka dni codziennie spryskiwać elementy tapicerowane. Jeśli dalej będzie śmierdziało - pozostanie tylko wymiana tapicerki.  Kilka lat temu nieprzyjemny zapach (nie po tytoniu) znajomy  zlikwidował poprzez wysypanie w kilku miejscach mielonej kawy. Po kilku dniach odkurzył i tamten nieprzyjemny zapach rzeczywiście zniknął.

1 minutę temu, alexander.p napisał:

Bonnetować kilka razy sufit 

Jeśli smród wszedł w gąbkę/wygłuszenie, bonetowanie nic nie pomoże.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.