Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
15 godzin temu, Domel napisał:

ktoś myje tiry, naczepy, traktory, przyczepy ?

Jakich szczot używacie ?

Szukam coś nie twardego jak druciak ale tez nie za miękkie jak borsuk.

Mam podobno z tym że włosie jest proste nie dookoła tak jak tutaj. Włosie syntetyczne rozdwojone na koncach. Nie jest to moze mega delikatne ale nie jest tez szczotką druciana. Jak chcesz to jeszcze w juli jest fajna szczotka do mycia 

https://www.jula.pl/catalog/motoryzacja/pielegnacja-samochodu/mycie-samochodow/szczotki-do-mycia/szczotka-myjaca-629191?gclid=Cj0KCQjw9O6HBhCrARIsADx5qCRJYU7mYxTMq_0coIxi4EZCGqqRKtX9MYxXCTRNAW_laJYr4TGnEpYaAkWeEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

Ta jest bardzo fajna i czesto nią myje busa w górnych partiach 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktoś sprawdzić czy robię wszystko w dobrej kolejności, ew jakie błędy popełniam?

1. Spryskanie owadów Go-Go Insect + nałożenie piany na myjni bezdotykowej (odczekanie kilku minut) + spłukanie wodą demineralizowaną -> Następnie wracam z myjni do garażu
2. Mycie wnęk auta, znaczków, zakamarków środkiem APC + pędzelek do wypracowania + spłukanie wodą demineralizowaną z opryskiwacza ciśnieniowego + wytarcie MF
3. Mycie opon ADBL Tire and Rubber Cleaner + wypracowanie szczotką z twardym włosiem + mała szczoteczka nylonowa do rantów i rowków opony + spłukanie wodą z opryskiwacza
4. Mycie nadkoli APC + szczotka (zalecane zdjęcie koła) + spłukanie +wytarcie MF
5. Mycie auta ONR, 30 ml na 8 l wody + separatory + 2 wiadra + gąbka optimum big black sponge + roztwór do opryskiwacza i wcześniejsze spryskanie elementów
6. Wycieranie każdego elementu ręcznikiem MF
7. Ewentualne nałożenie powłoki
8. Wszystkie MF do pralki na 40 stopni w płynie biały jeleń z dodatkiem octu w przegródce płynu do płukania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, SoldierPL napisał:

Czy mógłby ktoś sprawdzić czy robię wszystko w dobrej kolejności, ew jakie błędy popełniam?

1. Spryskanie owadów Go-Go Insect + nałożenie piany na myjni bezdotykowej (odczekanie kilku minut) + spłukanie wodą demineralizowaną -> Następnie wracam z myjni do garażu
2. Mycie wnęk auta, znaczków, zakamarków środkiem APC + pędzelek do wypracowania + spłukanie wodą demineralizowaną z opryskiwacza ciśnieniowego + wytarcie MF
3. Mycie opon ADBL Tire and Rubber Cleaner + wypracowanie szczotką z twardym włosiem + mała szczoteczka nylonowa do rantów i rowków opony + spłukanie wodą z opryskiwacza
4. Mycie nadkoli APC + szczotka (zalecane zdjęcie koła) + spłukanie +wytarcie MF
5. Mycie auta ONR, 30 ml na 8 l wody + separatory + 2 wiadra + gąbka optimum big black sponge + roztwór do opryskiwacza i wcześniejsze spryskanie elementów
6. Wycieranie każdego elementu ręcznikiem MF
7. Ewentualne nałożenie powłoki
8. Wszystkie MF do pralki na 40 stopni w płynie biały jeleń z dodatkiem octu w przegródce płynu do płukania

Jeszcze zmieść gdzieś deironizer, Ew. Tar&glue i gitara 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@yas  mam na myśli nałożenie wosku

a punkt "ewentualne nałożenie powłoki" pomijam wtedy gdy jest on już nałożony

@doogi_tom deironizer oddałem za darmo, okropny śmierdziel, już 2 tygodnie mi śmierdzi przed garażem bo wsiąknął w kostke brukową, szukam czegoś co nie śmierdzi aż tak mocno, wcześniej miałem ADBL vampire liquid

@powalla to co mam jeszcze zastosować oprócz tego mycia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, SoldierPL napisał:

Co sądzicie o atomizerach z shiny garage? Starczy na kilka lat?

 

Pewnie zależy od rodzaju produktu który będzie  rozpylać. Ja osobiście lubię te atomizery dają fajną mgiełkę 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed glinką dodaj dekontaminację. Po myciu suszenie, pomiędzy dwoma etapami dekontaminacji też (mokry lakier - słabszy efekt działania chemii). Kiedy już będziesz miał auto zdekontaminowane, możesz od razu glinkować - ostatecznie i tak moczysz powierzchnię lubrykantem (a ja, głupi, na początku suszyłem przed glinką :p). Na koniec ja myję auto, (na jedno wiadro, nawet bez myjki) żeby pozbyć się resztek chemii z lakieru. Potem cleaner i wosk. IPA wedle potrzeb i uznania.

Wyryte w skale z S20 FE 5G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można spryskać wszystkim na raz (go-go insect, tar and glue remover, deironizer) a potem piana + spłukanie? Logika podpowiada mi że nie ale wole się spytać

Czy po kolei jeden środek potem spłukanie i następny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy posiada ktoś wiadro 20 l z podziałką w miarę tanie? Oczywiście ma się zmieścić separator o średnicy 26 cm, znalazłem takie na allegro ale sprzedawca chwilowo nie odpisuje mi w sprawie średnicy wiadra. Castorama i Leroy obleciałem, mają max 15 litrowe. Kupować wiadra "detailingowe" na allegro gdzie nawet nie mają podziałki i są żywcem przerobione z budowlanych po 50 pln sztuka to też lekka przesada.

Wiadro-z-pokrywa-20-l-KUBALA-1532.webp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, SoldierPL napisał:

@yas  mam na myśli nałożenie wosku

a punkt "ewentualne nałożenie powłoki" pomijam wtedy gdy jest on już nałożony

@doogi_tom deironizer oddałem za darmo, okropny śmierdziel, już 2 tygodnie mi śmierdzi przed garażem bo wsiąknął w kostke brukową, szukam czegoś co nie śmierdzi aż tak mocno, wcześniej miałem ADBL vampire liquid

@powalla to co mam jeszcze zastosować oprócz tego mycia?

Polecam shiny garage drożej. Śmierdzi tylko troszkę mniej 🙂 a do deironizerow lubią dodać słabe atomizery i przeciekają. Ja dokupiłem swojego czasu dobre dodatkowo i daja radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
W dniu 22.07.2021 o 21:37, KiziorDZN napisał:

U mnie wygląda to zupełnie inaczej. Smarowałem już woskami o podobnej konsystencji i nie było problemów, tutaj pewnie też będzie wszystko OK.

Aczkolwiek warto zapytać producenta - @ADBL@Chemik ADBL

To grudkowanie jest normalne. Podobnie mają woski Swisswax

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, SoldierPL napisał:

Czy posiada ktoś wiadro 20 l z podziałką w miarę tanie? Oczywiście ma się zmieścić separator o średnicy 26 cm, znalazłem takie na allegro ale sprzedawca chwilowo nie odpisuje mi w sprawie średnicy wiadra. Castorama i Leroy obleciałem, mają max 15 litrowe. Kupować wiadra "detailingowe" na allegro gdzie nawet nie mają podziałki i są żywcem przerobione z budowlanych po 50 pln sztuka to też lekka przesada.

Wiadro-z-pokrywa-20-l-KUBALA-1532.webp

https://www.detailing-house.pl/cleantech-bucket-white-rinse

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, 

mam przysługę do zrobienia - muszę ogarnąć 15-letniego Peugeota 207 w kolorze czarnym. Lakier w opłakanym stanie - utleniony, do tego cała masa swirli od szczot i wycierania brudnego lakieru szmatą, ale najgorsze że na lakierze jest sporo widocznych przytarć (na szczęście nie do podkładu). 

Na zrobienie całego auta będę miał niecałe 4 godziny. Nie chodzi o to, żeby zliwkidować wszystkie wady, bo właścicielka wie że to temat na dłuższą robotę. Chodzi o to, żeby nie było wstydu podjechać samochodem na rodzinną imprezę 🙃

Czy możecie mi polecić produkt który (lub maksymalnie dwa produkty):

- usunie oksydację, wierzchnie zmatowienie lakieru 

- usunie lub przykryje jak najwięcej swirli

- zamaskuje przytarcia (po spotkaniach z drewnianą bramą lub innymi autami) 

- zrobi lusterko i nada głębie, wet look. 

Tak jak pisałem, efekt nie musi być długotrwały, ale musi być jak najlepszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, wiesiors4 napisał:

Na zrobienie całego auta będę miał niecałe 4 godziny. 

W ciągu takiego czasu dobrze nie umyjesz, ani nie przygotujesz auta...ale...poczytaj w temacie o Mequairs Ultimate Compound  lub pooglądaj na YT... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.