Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Krótko i na temat - czy takie warunki są spoko do woskowania pod chmurką czy czekać na te chociaż 10 stopni? (zakładając, że takie dni jeszcze przyjdą)? Nie za zimno/za wilgotno? W zeszłym roku się przejechałem.83784fc43ca26ef2502ed8f4e480e0fe.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W garażu nie będzie dużo cieplej, w dodatku ciemno i ciasno. Przy 8-12 stopniach nie było problemu, w zeszłym roku wpadłem na świetny pomysł woskowania przy temperaturze na pograniczu mrozu i to był błąd. Obstawiam ze wilgoć i zimno przy aplikacji skazały wosk na szybka śmierć. Dlatego zastanawiam się, gdzie jest bezpieczna granica. Pośpiechu nie ma, ale czuję się winny, bo nie zrobiłem tego do tej pory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak powinno się przechowywać woski, w sumie mam już 3 i nie chciałbym żeby okazały się jakieś zepsute za chwile. Na razie są w szafce w piwnicy, temperatura gdzieś między 15-20 stopni. Jakby to miało znaczenie to woski HOW Saphirre, soft99 fusso i hydro gloss.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak powinno się przechowywać woski, w sumie mam już 3 i nie chciałbym żeby okazały się jakieś zepsute za chwile. Na razie są w szafce w piwnicy, temperatura gdzieś między 15-20 stopni. Jakby to miało znaczenie to woski HOW Saphirre, soft99 fusso i hydro gloss.
Woreczki strunowe i w lodówce trzymam cały rok.
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Zwiadowca napisał:

Panowie co polecacie do uszczelek drzwi? Zależy mi głównie żeby były odżywione i nie trzeszczały. Fajnie jakby preparat był uniwersalny ale to nie jest priorytet. CP Perl się sprawdzi?

Nextzett gummi pflege

 

 

To i ja zapytam, ktoś w PL widział produkty Lithium? np Ceramic Slam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, alexander.p napisał:
4 godziny temu, Kamsyyo napisał:
Panowie, jak powinno się przechowywać woski, w sumie mam już 3 i nie chciałbym żeby okazały się jakieś zepsute za chwile. Na razie są w szafce w piwnicy, temperatura gdzieś między 15-20 stopni. Jakby to miało znaczenie to woski HOW Saphirre, soft99 fusso i hydro gloss.

Woreczki strunowe i w lodówce trzymam cały rok.

Ale tak trzeba, bo nie znalazłem info jak przetrzymywać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy praca maszyną przy nakładaniu cleanera różni się znacząco od pracy przy polerowaniu? Wiadomo, że inne są obroty i ilość przejazdów - chodzi mi bardziej o sprawy techniczne: ozprowadzenie chemii, czyszczenie padów, powierzchnia pracy. Chciałem w niedzielę przełamać trochę swój opór i nałożyć Masnerem AF Rejuventate na mój autobus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej towaru - to na pewno. Powierzchnia - to zależy, bo jednak cięcie robi się z reguły na mniejszej powierzchni niż finish. Ja zazwyczaj maskę i dach dzielę na 4 lub 6, pozostałe elementy na 2 lub 3, zależy od wielkości auta i stanu pacjenta.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka



  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plama z kawy , jak usunąć ? Numatic George , maxifi prespray + power rinse , wspomagałem się APC od Nielsena bo takie tylko miałem pod ręką . Plama jest na dywanie wełnianym. Po 5 razach plama tylko zbledła. Czym ją usunąć ? Adbl bonnet ? Coś innego ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, banano7 napisał:

Plama z kawy , jak usunąć ? Numatic George , maxifi prespray + power rinse , wspomagałem się APC od Nielsena bo takie tylko miałem pod ręką . Plama jest na dywanie wełnianym. Po 5 razach plama tylko zbledła. Czym ją usunąć ? Adbl bonnet ? Coś innego ? 

Maxifi Versa jest m.in. do dywanów wełnianych. Jako pre-spray radzi sobie dobrze z ciężkimi zabrudzeniami... ja odplamiałem nim plamy po krwi na jasnej wykladzinie ale używałem szczotki na wkrętarce kilka razy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka.Pytanko do osób które mają już interior dressing Apple jelly od Manufaktura wosku.Czy u Was zapach też jest jakby pachniało dętką do roweru??? Dostałem dziś dressing i śmierdzi niemiłosiernie.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja

Zakupiłem zestaw colourlock Soft. Miał być ten co na screenie a przysłali ten co na zdjęciu i tu pytanie. Czy to te same zestawy czy oszukali mnie :-D (Żarcik)? Nowej skóry nie mam bo to a4 b7, także swoje lata ma. I jeszcze jedno, czy versiegelung nawilża skórę czy coś oprócz tego do nawilżenia/zmiękczenia trzeba kupić? 

Screenshot_20201205_133805_com.android.chrome.jpg

IMG_20201205_133813.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, jolley napisał:

Heja

Zakupiłem zestaw colourlock Soft. Miał być ten co na screenie a przysłali ten co na zdjęciu i tu pytanie. Czy to te same zestawy czy oszukali mnie :-D (Żarcik)? Nowej skóry nie mam bo to a4 b7, także swoje lata ma. I jeszcze jedno, czy versiegelung nawilża skórę czy coś oprócz tego do nawilżenia/zmiękczenia trzeba kupić? 

Screenshot_20201205_133805_com.android.chrome.jpg

IMG_20201205_133813.jpg

Na screenie wrzuciłeś zestaw ze strongiem.

Strong do prywatnego auta jak dla mnie za mocny.

Zestaw do nowych skór z tego co kojarze zawiera Softa i Leder Protector. 

VS nie nawilża skóry tylko zabezpiecza.

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

29 minut temu, jolley napisał:

Heja

Zakupiłem zestaw colourlock Soft. Miał być ten co na screenie a przysłali ten co na zdjęciu i tu pytanie. Czy to te same zestawy czy oszukali mnie :-D (Żarcik)? Nowej skóry nie mam bo to a4 b7, także swoje lata ma. I jeszcze jedno, czy versiegelung nawilża skórę czy coś oprócz tego do nawilżenia/zmiękczenia trzeba kupić? 

 

 

Strong jest lepszy w momencie kiedy chciałbyś skóry farbować. Do bieżącej pielęgnacji  lepszy będzie soft. Na własnej skórze się przekonałem że w 16 letniej tapicerce strong zżarł top coat.

Btw. Versiegelung zabezpiecza i nadaje takiej matowości/satyny wygląd nowej skóry. Jeżeli chciałbyś nieco skóry nawilżyć i również zabezpieczyć bez dużej igenrencji w wygląd to polecam tevo leather garda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam SOLIDNYCH ramek na tablice - takich, w których zaczepy przeżyją dłużej, niż do pierwszego demontażu (a może nie ma takich?). Najlepiej bez napisów, ale w sumie nie ma to znaczenia. Jak macie coś sprawdzonego, podeślijcie konkretny link/numer aukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.