Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 6.11.2020 o 21:49, analyzator napisał:

Są różne QD na różne potrzeby. Są takie które pomogą dosuszyć auto i zdjąć waterspoty niewiele po sobie zostawiając. Są takie które mają trwałość większą niż 50% wosków. Są mocno czyzczące i tych bym unikał.

Szczególnie przy fusso bym sę nie wzbraniał od używania qd bo ani mu specjalnie nie zaszkodzą ani też nie mówimy o najwyższym konkursowym looku który przyklepiemy QDkiem. Nie to żebym miał do looku fusso uwagi bo na moje oko to się nie ma czego wstydzić.

Dla mnie super odświeżony wygląd po myciu na plus i sobie zwykle pryskam 😛

Ja używam QD z Chemotion, jakieś opinie o tym ? 
Skoro tamtych środków nie ma sensu używać, to co polecacie do spryskania auta po myciu na bezdotyku żeby nie zostawały zacieki i inne syfy, ale żeby nie trzeba było latać z ręcznikiem i fibra - przyjeżdżam, spłukuje auto, psikam i Ew. Spłukuje ponownie i jadę dalej 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, motorzysta95 napisał:

do spryskania auta po myciu na bezdotyku

Jeśli piszesz o bezdotykowym "myciu", czyli piana/mikroproszek+spłukanie, to rzeczywiście wycieranie MF/ręcznikiem odpada. W takim razie wybierz sobie coś z produktów typu "wet coat" - zarówno tych tańszych (Koch Chemie, Shining Garage itp.), jak też droższych (CarPro, Gyeon). Praktycznie każdy producenta posiada w ofercie produkty zabezpieczające, których stosowanie ogranicza się do aplikacji metodą oprysku i spłukania pod ciśnieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.11.2020 o 10:45, Eidos71 napisał:

Panie i Panowie - czy jest na forum ktoś, kto ma możliwość i chęć 😁 pomóc w zakupie i ściągnięciu do PL kilku artykułów z amerykańskiej sieci Walmart ? Chodzi o kosmetyki samochodowe.

hey, odezwij się na priv, ile by tego miało być i czy koniecznie z walmart. Może się uda coś pokombinować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli 2step na DA z Kocha to H8.02 + M3.02 czy P2.02 ? 
 
To zależy co chcesz osiągnąć. Seria P jest z dodatkiem wosku (bodajże na carnaubie) więc finiszuje i zabezpiecza.

Jeżeli w planach masz położyć coś innego jako LSP to użyłbym raczej M3.02.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z Was mial stycznisc lub wie cos wiecej o maszynie Evoxa HDX 5? Przyszla dzis do mnie HDD21 i patrzac na inne modele ktore widnieja na jednej jedynej karteczce zalaczonej do zakupu pojawila sie jako mala DA 75 z wymuszona rotacja o ktora zreszta nie dalej jak pol roku temu tutaj pytalem. Ktos cos wie? 

image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć
Czy jest już na rynku jakaś "amatorska" powłoka ceramiczna, która rzeczywiście się sprawdza?

Zastanawiam się nad czymś, co mógłbym zrobić w domowych warunkach: auto nowe, bez polerki (ew. kilku elementów, na których rzeczywiście są widoczne rysy), po dekontaminacji i deironizacji. Mam garaż, ale jak to w garażu - może się trochę kurzyć... Wiem, że to bardzo nieprofesjonalne podejście do powłoki, ale brakuje mi czasu, umiejętności i warunków, żeby lepiej to zrobić.

Chciałbym po prostu jakiś produkt, który nałożę raz i wytrzyma około roku, przede wszystkim pomagając w myciu (głównie na bezdotyku) i mniejszym brudzeniu się - i tak co rok. Fajnie byłoby się zmieścić w 100 zł/auto.

Myślałem o Aqua Coating ONE 30 ml (będzie teraz do wyrwania za 60 zł w sklepie, w którym się zaopatruję), ale czytałem, że w sumie to bardzo średnio sobie radzi.
W temacie o powyższej powłoce ktoś wspomniał za to, że TAC System Moonlight dobrze się sprawdza jako samodzielne zabezpieczenie.
No i jeszcze trzecia opcja, jaka przychodzi mi do głowy - Mr Fix. Tylko chyba łatwo jest naciąć się na podróbę?

Myślę też, że zaopatrzyłbym się w Water Golda i przy okazji ręcznego mycia (które średnio pewnie wyjdzie raz na miesiąc...) podbijałbym nim powłokę.

Czy może lepiej odpuścić sobie, bo i tak z tego nic nie będzie?

Z góry dzięki za odpowiedzi 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mefONE napisał:

Czy ktos z Was mial stycznisc lub wie cos wiecej o maszynie Evoxa HDX 5?

Swego czasu jedna z osób na forum zapowiadała, że wejdzie jako nowość we wrześniu. Trochę o niej mówił w temacie o polerkach. Miała mieć skok chyba 8 a docelowo zrobili 5. Jak się nie mylę pierwsza 75 z wymuszonym ruchem obrotowym.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kepacz dobrze by było liznąć lakier chociaż jakąś pastą wykończeniową. Z Moonlightem bywa różnie, były jakieś wadliwe partie, sam mam chyba jakąś dziwną bo z początku strasznie szybko się zapychał, po jakimś czasie problem minął. Mi osobiście bardziej do gustu przypadł Gyeon CanCoat i jego bym Ci polecił 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, Kamsyyo said:

HOW sapphire tester 30ml jaki aplikator do tego, bo przypuszczam że opakowanie ma mniejszą średnicę od aplikatora?

Wypracuj paluszkiem powierzchownie i nanos na aplikator juz lekko roztopiony wosk. ( w czystych rekawiczkach) 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.11.2020 o 07:53, Eidos71 napisał:

Jeśli piszesz o bezdotykowym "myciu", czyli piana/mikroproszek+spłukanie, to rzeczywiście wycieranie MF/ręcznikiem odpada. W takim razie wybierz sobie coś z produktów typu "wet coat" - zarówno tych tańszych (Koch Chemie, Shining Garage itp.), jak też droższych (CarPro, Gyeon). Praktycznie każdy producenta posiada w ofercie produkty zabezpieczające, których stosowanie ogranicza się do aplikacji metodą oprysku i spłukania pod ciśnieniem.

Właśnie o to mi chodzi, bo auto myje jak jest ciepło co tydzień, jak jest zimno to rzadziej pewnie 2-2.5tyg, a na bezdotyku płukam ten grubszy syf co kilka dni, i zależy mi żeby potem nie zostawały zacieki + żeby może coś wzmacniało ochronę wosku. Dzięki, sprawdzę to 🙂 czy taka powłoka jest spoko dla Fusso czy będzie go niszczyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Kepacz napisał:

 

Zastanawiam się nad czymś, co mógłbym zrobić w domowych warunkach: auto nowe, bez polerki (ew. kilku elementów, na których rzeczywiście są widoczne rysy), po dekontaminacji i deironizacji. Mam garaż, ale jak to w garażu - może się trochę kurzyć... Wiem, że to bardzo nieprofesjonalne podejście do powłoki, ale brakuje mi czasu, umiejętności i warunków, żeby lepiej to zrobić.

 

Zdecydowana większość forumowiczów pracuje właśnie w takich garażach jak Ty więc warunki do aplikacji powłoki z pewnością masz. A przy okazji możesz posprzątać trochę w garażu przed pracą z autem 😉

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.