Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Lobuzzz napisał:

Z czystej ciekawości i praktyczności pytam.. Nie smiejscie się za długo.. Jest takie coś jak czyszczenie podwozia z soli i mniejszego brudu załóżmy z opryskiwacza recznego/pianownicy? 

Samochod z woskiem i w planach jest miesięczne mycie w auto spa bo warunków brak i zima plus jakiś qd ale w celu zabezpieczenia blachy i swojej chorej głowy bym zmywał sól z auta 😁  a może przesadzam i mam lepiej sobie kupic czteropak to dajcie znać 😉

Są firmy co oferują mycie podwozia, ale to raczej piana + dokładnie mycie myjką. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Lobuzzz napisał:

Myślałem coś nad diy w garażu ale nic na siłę. 😉

Na Orlenie mają program z mycie podwozia. Inna opcja jedziesz na bezdotyk nocą z żabą, pompujesz jedną stronę - myjesz potem druga strona. Ewentualnie samą lancą na kucaka, coś tam zawsze wymyjesz. Oczywiście to amatorskie rozwiązania i najlepiej jak koledzy wyżej pisali. myjnia z myciem podwozia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Jestem świeżo po konserwacji woskowaniu podwozia i chciałbym dmuchać na zimne i tak myślałem że od czasu do czasu wskoczył bym do kanału i spryskal podwozie. Nie liczę na 100 proc wyczyszczenie ale coś tam psychicznie bym wyczyścił aby lepiej spać. 

Myślałem nad pianownica co niedawno wklejaliscie numer do allegro. Jaka wybrać aktywna pianę? Z jednej strony co nie zliże wosku a z drugiej strony do spryskania przed myciem na bez dotyku w okresie zimowym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopy pytanie z takiej beczki czy można położyć powłokę ceramiczna na zlew zamiast impregnatu ? Niby ten impregnat to też powłoka hydrofobowa. 😀 Takie głupie pytanie ale jak mam dawać dodatkowo 4 dychy za impregnat a cała flaszka ceramiki leży i kwitnie to co czemu nie 😛 dodam że kolor zlewu biały i to mnie trapy najbardziej 🙄 materiał jakiś Ala plastik-tworzywo sztuczne. Jak by był granit to nawet bym się nie zastanawiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
1 minutę temu, Moniak Lord Masło napisał:

Chłopy pytanie z takiej beczki czy można położyć powłokę ceramiczna na zlew zamiast impregnatu ? Niby ten impregnat to też powłoka hydrofobowa. 😀 Takie głupie pytanie ale jak mam dawać dodatkowo 4 dychy za impregnat a cała flaszka ceramiki leży i kwitnie to co czemu nie 😛 dodam że kolor zlewu biały i to mnie trapy najbardziej 🙄 materiał jakiś Ala plastik-tworzywo sztuczne. Jak by był granit to nawet bym się nie zastanawiał.

Da się. Kładłem Dluxa kiedys. Ale szybko padł po duzych ilościach domestosa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja. Coś, o co chciałem od dłuższego czasu zapytać. W obu autach nawet nowe płyty od którejś piosenki zacinają się tak, że nici ze słuchania. Radia kilkunastoletnie, więc pewnie lasery brudne. Płyty czyszczące są coś warte, czy tylko wyjęcie radia i fizyczne oczyszczenie lasera np. IPĄ? Jeżeli to głupie pytanie, to sorkens, nie znam się na tych sprzętach, ma ładnie grać, w technikalia się nigdy nie wgłębiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MMCzysci napisał:

Heja. Coś, o co chciałem od dłuższego czasu zapytać. W obu autach nawet nowe płyty od którejś piosenki zacinają się tak, że nici ze słuchania. Radia kilkunastoletnie, więc pewnie lasery brudne. Płyty czyszczące są coś warte, czy tylko wyjęcie radia i fizyczne oczyszczenie lasera np. IPĄ?

Tylko fizyczne czyszczenie/wymiana lasera. Płyty czyszczące nic nie dają, co najwyżej wyczyszczą z kurzu w miejscu szczotek.

Niestety mam ten sam problem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, MMCzysci napisał:

W obu autach nawet nowe płyty od którejś piosenki zacinają się tak, że nici ze słuchania. Radia kilkunastoletnie, więc pewnie lasery brudne.

Nie lasery, tylko (jeśli już to wina czytnika 🙂) - soczewki zabrudzone, lub porysowane. Jeśli są to szklane soczewki czytnika - wystarczy czyszczenie. Jeśli jednak (co bardziej prawdopodobne) soczewki są plastikowe - może być ciężko, bo samo czyszczenie nie wystarczy, a przy czyszczeniu można uszkodzić soczewkę... Czyszczenie albo dedykowanym produktem do czyszczenia soczewek, albo IPA - roztwór 70-80 %. Tak, jak napisał @KiziorDZN - płyta czyszcząca nadaje się raczej do poprawy samopoczucia, że się w ogóle coś zrobiło... 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Moniak Lord Masło napisał:

Czym impregnujesz teraz ? Możesz coś polecić ?

Ja czarny zlew, baterię traktuję WSR-EM własnej roboty, RRC Active shampoo 1:10. Powłoki nie zdają rezultatu, non stop do sucha trzeba by było wycierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maszyna polerska Yato da 82200 , jaki zestaw past polerskich ? Myślałem narazie nad Sonaxem 04-06 czy może jakiś zestaw z menzerny ? Prosze o nie linczowanie mnie , przyznam że będzie to moje pierwsze polerowanie i chciałbym ostrożnie podejść do tematu. Czy konieczna jest wymiana dysku na 125 ? Wiem że 125 dojdzie lepiej , a czy ktoś już może dobrał 75 ? Czy gąbki z zestawu na start są tak słabe ,że konieczny jest zakup lepszych ? Lakiery na jakich maszyna będzie mi narazie służyła to audi ly1t  i seat lc6m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@banano7 jest temat o tej polerce. Wymiana dysku nie jest konieczna ale wskazana. 75mm nie założysz na DA15. Gąbki może i się nadają ale po użyciu i umyciu rozklejają się. Na się nimi uczyłem polerować maskę że szrotu. 

 

Pasty to też kwestia jaki lakier chcesz polerować. Menzerna 400, 2500, 3500 to dość uniwersalny, tani i przystępny zestaw do pracy ale są ciekawsze.

 

@audicoupe nie wiem jakie gąbki dostałeś w zestawie ale u mnie 2 były dość twarde, jednak z wyczuwalna różnica twardości a jedna była miękka niczym czarny nat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.