Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 27.11.2020 o 14:48, deejay24h napisał:

Pany FLEX XFE 7-12 80 1333,65zł czy też RUPES Big Foot Mini LHR75 E STD 1275,00zł w sumie dobre ceny za obie ale co wybrać?

Jeśli jesteś w stanie dołożyć ok 700 to FLEX PXE 80

W dniu 28.11.2020 o 23:22, PIO1405 napisał:

Panowie czy maszyna polerska  adbl roller o skoku 9mm i talerzu 125mm jest w stanie zrobić korektę na czarnym wymęczonym lakierze hondy (chodzi mi o pozbycie się rys,hologramów i wydobycie ziarna)? Czy to raczej maszyna do one stepu i ułatwienia sobie pracy z nakladaniem innych kosmetyków? Wiem ze to zależy od kombinacji past i padów ale spotkałem się z kilkoma opiniami ze ta maszyna dużej korekty nie da się zrobić (rozumiem to jako odświeżenie lakieru a nie jego korekta). 

Zrobisz. Nad grubszymi rysami spędzisz więcej czasu ale futrem lub mikrofibrą da się to zrobić.

Ja 1,5 roku temu robiłem całą Antarę Rollerem 9mm.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.11.2020 o 23:22, PIO1405 napisał:

Panowie czy maszyna polerska  adbl roller o skoku 9mm i talerzu 125mm jest w stanie zrobić korektę na czarnym wymęczonym lakierze hondy (chodzi mi o pozbycie się rys,hologramów i wydobycie ziarna)? Czy to raczej maszyna do one stepu i ułatwienia sobie pracy z nakladaniem innych kosmetyków? Wiem ze to zależy od kombinacji past i padów ale spotkałem się z kilkoma opiniami ze ta maszyna dużej korekty nie da się zrobić (rozumiem to jako odświeżenie lakieru a nie jego korekta). 

Maszyna 9mm to zabawka. 

Ale na miękkich lakierach Hondy, takie DA plus twarda gąbka i CarPro ClearCut może okazac sie za mocne 😂😂😂 

Nie wykluczone, że bedziesz musiał sięgnąć po łagodniejszą pastę.

 

Polecam kupić 3 typy gabek i 2 typy past.

Zaczac od najłagodniejszych.

Czerwony nat plus 3D One

Pomarańczowy Royal one step plus 3d one

Niebieski nat tnący plus 3d one

Pewnie któreś załatwi sprawę

 

Jak nie to

Pomarańczowy royal plus CarPro Clear Cut

Ostatecznie niebieski tnący nat pluc CarPro Cc

Na hondzie szkoda czasu na mikrofibry.....

 

 

Zawsze lecisz od najłagodniejszej skutecznej kombinacji, ewentualnie potem finish gdyby byl balagan.

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Godzinę temu, ghost napisał:

Ale na miękkich lakierach Hondy, takie DA plus twarda gąbka i CarPro ClearCut może okazac sie za mocne 😂😂😂 

Chcesz sie do blachy przedrzeć? 😛 Hopnda to maszyna 8/9mm pasta finishowa i czerwony pad 😂 no moze żółty/pomaranczowy do wycięcia rys 😛 Polerowałem juz dwie hondy z oryginalnym lakierem i zawsze ta sama kombinacja menzerna 3500/3800 i żółty/czerwony pad 😎

 

 

 

  • Okay 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Streat napisał:

Chcesz sie do blachy przedrzeć? 😛 Hopnda to maszyna 8/9mm pasta finishowa i czerwony pad 😂 no moze żółty/pomaranczowy do wycięcia rys 😛 Polerowałem juz dwie hondy z oryginalnym lakierem i zawsze ta sama kombinacja menzerna 3500/3800 i żółty/czerwony pad 😎

 

 

 

Czyli mowisz ze do accorda vi gen ciemny lakier który pewnie nigdy nie widział polerki to pasta finish tylko?  Mam pastę menzerny aio one step muszę spróbować i zobaczyć jaki będzie efekt. 
rollera 9mm udało mi się kupić za 360 zł z torbą. Na wiosnę będę się bawić. Mam nadzieje ze to był udany zakup w tej cenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Teraz, PIO1405 napisał:

Lepiej dobierać bardziej tnący pad i mniej tnąca pasta czy na odwrót?

zacznij od finishowej pasty i finishowego pada, jezeli bedzie za słabo weź twardszy pad 🙂 z mojego doswiadczenie to pomaranczowy (one stepowy) pad fajnie wycina rysy i wykancza lakier hondy 🙂 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Streat napisał:

Chcesz sie do blachy przedrzeć? 😛 Hopnda to maszyna 8/9mm pasta finishowa i czerwony pad 😂 no moze żółty/pomaranczowy do wycięcia rys 😛 Polerowałem juz dwie hondy z oryginalnym lakierem i zawsze ta sama kombinacja menzerna 3500/3800 i żółty/czerwony pad 😎

 

 

 

Tylko my nawet nie wiemy, czy w tej Hondzie jest jeszcze oryginalny lakier 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
40 minut temu, xadamx napisał:

Tylko my nawet nie wiemy, czy w tej Hondzie jest jeszcze oryginalny lakier 😉 

to prawda ale jezeli jest oryginalny to raczej mocnymi kombinacjami bym nie podchodził 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
4 minuty temu, MMCzysci napisał:

Znaczy co, Fusso? Na pewno nie, nawet @Streat radził mi, żeby potraktować wosk ironem, żeby go trochę "odetkać".

Deiron fusso nie zrobi krzywdy 🙂 zalezy jaki wosk jest położony 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej był glinkowany lakier i nałożony wosk i czy teraz po zastosowaniu vampire który posiadam muszę jeszcze raz nałożyć wosk czy później mycie i najwyżej qd? Czy wrócić vampire apc może cleaner i znowu wosk? 

 

Wosk soft99 a na lotna rdzę mam vampire liquid. I boję się że zliże wosk owy vampir 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
3 minuty temu, Lobuzzz napisał:

Wcześniej był glinkowany lakier i nałożony wosk i czy teraz po zastosowaniu vampire który posiadam muszę jeszcze raz nałożyć wosk czy później mycie i najwyżej qd? Czy wrócić vampire apc może cleaner i znowu wosk? 

zaczniejmy od tego, jaki wosk i czy dany wosk juz zszedł? Bo jezeli wosk dalej jest to nie widze sensu atakowania go vampirem itp. Jezeli chcesz na nowo połozyc wosk to dekontaminacja cleaner i na to wosk 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez nie wiedzę po zakupie auta 2 miesiące temu poleciałem z glinka i później fusso soft 99 i nie użyłem nic do dekontaminacja a widzę rudawe plamki i kupiłem teraz vampire liquid i spróbowałem punktowo na klapie i po vampire puszczają rudawe plamki co glinki ich nie ruszyła więc chce z całego samochodu usunąć lotna rdzę. I zastanawiam się czy po tym mam lecieć znowu z woskiem oczywiście cleaner poleci również. Czy może vampire nie ruszy wosku a dla zabezpieczenie po myciu zastosować tylko qd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.