Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
1 minutę temu, AudiBlask napisał:

@Streat zmieniałem, różne fibry z krótkim włosiem, waflowe, wyglądało to tak jak bym rozmazywał te włosie po szybie a fibra nic nie zbierała. Gdy dociskałem zaczynało wyłazić znowu. Z 2.5h walczyłem z przednią szybą 🤣Kupię na BF tą fibre z carbonem 

Spróbuj ręcznikiem papierowym 😁

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AudiBlask coś co opisujesz kiedyś mi się zdarzyło jak nakladalem jakąś NW na czołowa szybę. Był chłodny wilgotny dzień... Można było trzec i trzec a taki jakby film wilgoci pojawiał się cały czas na szybie. Następnego dnia było ciepło więc powtorzylem operacje tym razem zakończona sukcesem 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marcin1992 fakt, chłodno i wilgotno było, ogólnie za myciem szyb nie przepadam no ale takie jaja pierwszy raz miałem, spróbuję jeszcze w cieplejszy dzień powalczyć . Trochę tego mi zostało u góry i na dole szyby... Następnym razem wjadę filcem na rotacji 🤣🤣

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.11.2020 o 12:17, Masa05 napisał:

Shiny Garage Glass Polish Pro też ładnie czyści ręcznie, maszynowo nawet coś spoleruje bo ma sporo tlenku ceru. 

Dzięki. Faktycznie sobie radzi. Na próbę zdjąłem waterspoty, które siedziały na szybie ze dwa lata. Machania ie jest dużo ale trzeba użyć siły i przelecenie całego auta pewnie zajmie trochę czasu.

 

Wyciągnąłem aplikator do ręczego polerowania nata który gdzieś mi zalegał i okej 🙂 aplikator o taki

nat-aplikator-twardy-zolty-140x70mm.jpg

 

Małe nie przed i po a było tak samo a obok już jest ładnie 😉 3-4 minuty roboty na obrzeże szyby. Spotless nawet z tym nie handlował 😉

IMG_20201120_212233.jpg

IMG_20201120_212249.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, co sądzicie o takich wartościach grubości lakieru? Samochód to BMW F11 Z 2011 roku, kolor Schwarz 2 - 668, sprzedający zaznaczył opcję bezwypadkowy, ale pojazd był sprowadzony ze Szwajcarii, a jak wiemy auta stamtąd są często mniej lub bardziej uszkodzone. Pomiaru dokonywał sprzedający:
Klapa 90-120
Dach 120-140
Lt błotnik 130-150
Lt drzwi 150-170
Lp drzwi 150-160
Lp błotnik 130-160
Maska 120-160
Pp błotnik 140-170
Pp drzwi 150-190
Pt drzwi 140-170
Pt błotnik 13-170



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.11.2020 o 16:37, andrew-mks napisał:

przerobiłem tylko: 
- Cleantech - słaby
- Cartec - też średniak - pozostawia mazy 
- ADBL Hybrid Glass - obecnie główny produkt do mycia ( i jednocześnie niewidzialna wycieraczka ale krótko leży)

 

Tenzi używałem i bylo OK. Teraz mam inny ale nie pamiętam nazwy (biala etykieta) i Koch Chemie. Są OK... Myślałem że jest coś co się in plus mocno wyróżnia. 

ADBL Hybrid Glass tez mam, ale nie używalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa szybkie pytania.

1. Który opryskiwacz ciśnieniowy polecicie do oprysku TFR i Pre-sprey do prania tapicerki? Ma być jeden do tego i tego. Myślę nad ADBL BFS lub Kwazar Venus 360.

ADBL_wizualizacja_pompki_cisnieniowe_05_2_600x600.jpg.04604d511d698430fa75cd91c6e3aeb7.jpgKWAZAR-OPRYSKIWACZ-CISNIENIOWY-VENUS-do-CHEMII-2L.jpeg.e226f4d9f8301fe640ec9140eec3ad03.jpeg

 

2. Ktoś podejmował się wymiany akumulatora w latarce inspekcyjnej z alli? Moja trzyma tylko kilkanaście minut.

hqdefault.jpg.aad43984090d3ae606a5a6c0b47cab41.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Godzinę temu, Dante05 napisał:

TFR

Ja testuje ADBL TFR w opryskiwaczu ADBL - na jednym nabiciu działa 1m40sekund - kombi robię całe bez pompowania - rewelka. Jedynie co mi brakuje to wymieniłbym dysze na płąskostrumieniowa 110st

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam, czytam, oglądam i nadal nie potrafię się zdecydować, Panowie szukam kompana do Flex’a PE 14-2 i nie wiem czy wybrać XCE czy XFE na Bp 125. Nie miałem do czynienia jeszcze z maszynami planetarnymi, i jak to jest z  wykończeniem u nich, będzie równie dobre co maszyna DA? Faktycznie nie zostawiają tyle bałaganu co rotacja? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sorenek00 napisał:

 Faktycznie nie zostawiają tyle bałaganu co rotacja? 

Rotacja zostawia bałagan? Może zmień technikę pracy albo zaopatrz się się w pady i pasty polishowe/finishowe.

 

W dniu 21.11.2020 o 13:55, Mikos95 napisał:

Hej, co sądzicie o takich wartościach grubości lakieru? Samochód to BMW F11 Z 2011 roku, kolor Schwarz 2 - 668, sprzedający zaznaczył opcję bezwypadkowy, ale pojazd był sprowadzony ze Szwajcarii, a jak wiemy auta stamtąd są często mniej lub bardziej uszkodzone. Pomiaru dokonywał sprzedający:
Klapa 90-120
Dach 120-140
Lt błotnik 130-150
Lt drzwi 150-170
Lp drzwi 150-160
Lp błotnik 130-160
Maska 120-160
Pp błotnik 140-170
Pp drzwi 150-190
Pt drzwi 140-170
Pt błotnik 13-170


 

Wartości raczej normalne. Nic nie wskazuje na naprawy blacharskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 11/22/2020 at 9:15 PM, KUBA46 said:

Rotacja zostawia bałagan? Może zmień technikę pracy albo zaopatrz się się w pady i pasty polishowe/finishowe.

 

Wartości raczej normalne. Nic nie wskazuje na naprawy blacharskie.

Nie zapomnijcie ze wystarczy kupic element oryginalny w kolor i mamy na czujniku jak ori. Jesli malujemy poprawnie nowy element to rowniez wartosci beda jak ori. Dobry lakiernik nadmiar sciaga polerką i bez inspekcji na zywo parametry na papierze sa ok. Wbrew pozorom nie jest to tak trudne do zrobienia jak moze sie wydawac.  Wiekszosc fachowcow z dekry, tych wszystkich firm co przyjezdzaja sprawdzac auta pod klienta na zyczenie wyda w takim przypadku werdykt - bezwypadek 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mefONE napisał:

Nie zapomnijcie ze wystarczy kupic element oryginalny w kolor i mamy na czujniku jak ori. Jesli malujemy poprawnie nowy element to rowniez wartosci beda jak ori. Dobry lakiernik nadmiar sciaga polerką i bez inspekcji na zywo parametry na papierze sa ok. Wbrew pozorom nie jest to tak trudne do zrobienia jak moze sie wydawac.  Wiekszosc fachowcow z dekry, tych wszystkich firm co przyjezdzaja sprawdzac auta pod klienta na zyczenie wyda w takim przypadku werdykt - bezwypadek 😉 

Oczywiście masz rację. Moje stwierdzenie opierałem tylko ma suchych informacjach kolegi 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MMCzysci napisał:

Prickbort rozpuści mi klej po odwaznikach? Czy szkoda próbować i lepiej odkładać kasę na Chu-Sol?

Wątpie - musiałby chyba moczyć się przez kilka dni. U mnie sprawdza się Koch Eulex + mechaniczne usuwanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Eidos71 said:

Panie i Panowie - czy jest na forum ktoś, kto ma możliwość i chęć 😁 pomóc w zakupie i ściągnięciu do PL kilku artykułów z amerykańskiej sieci Walmart ? Chodzi o kosmetyki samochodowe.

Jakis czas temu szeryf podsylal witrynke:

https://domashipping.com

mozesz konsolidowac zakupy z kilku miejsc do jednego punktu zbiorczo i oni wysylaja do Ciebie. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.