Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Masa05 napisał:

 

Strong jest lepszy w momencie kiedy chciałbyś skóry farbować. Do bieżącej pielęgnacji  lepszy będzie soft. Na własnej skórze się przekonałem że w 16 letniej tapicerce strong zżarł top coat.

Btw. Versiegelung zabezpiecza i nadaje takiej matowości/satyny wygląd nowej skóry. Jeżeli chciałbyś nieco skóry nawilżyć i również zabezpieczyć bez dużej igenrencji w wygląd to polecam tevo leather garda. 

Wiem wiem. Wziąłem softa do pielęgnacji na bieżąco. Bardziej chodzi mi czy ów zestaw "do skóry nowej" różni się od zwykłego zestawu Soft. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, jolley napisał:

Wiem wiem. Wziąłem softa do pielęgnacji na bieżąco. Bardziej chodzi mi czy ów zestaw "do skóry nowej" różni się od zwykłego zestawu Soft. 

Widzę na stronie colourlocka, ze teraz zestaw do skór nowych też występuje w wersji ze strongiem. Dodatkowo poza cleanerem i versiegelungiem jest też leder protector. Na stronie widzę, że świąteczny zestaw ma zamiast protectora wosk elephant.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MMCzysci napisał:

Szukam SOLIDNYCH ramek na tablice - takich, w których zaczepy przeżyją dłużej, niż do pierwszego demontażu (a może nie ma takich?). Najlepiej bez napisów, ale w sumie nie ma to znaczenia. Jak macie coś sprawdzonego, podeślijcie konkretny link/numer aukcji.

Mam w dwóch autach, polecam.

9307013504

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
47 minut temu, keza napisał:

Taki filmik znalazłem do montażu tych ramek, wygląda to prosto😉.

Ale widać ile musiał użyć siły żeby wskoczyło 🤔 ja próbowałem dobre 30min żeby nic nie połamać i się poddałem bo za nic w świecie nie chciały się zapiąć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.12.2020 o 21:24, MMCzysci napisał:

Czy praca maszyną przy nakładaniu cleanera różni się znacząco od pracy przy polerowaniu? Wiadomo, że inne są obroty i ilość przejazdów - chodzi mi bardziej o sprawy techniczne: ozprowadzenie chemii, czyszczenie padów, powierzchnia pracy. Chciałem w niedzielę przełamać trochę swój opór i nałożyć Masnerem AF Rejuventate na mój autobus.
 

Różni się cel, prewax-cleaner ma głównie oczyścić powierzchnię (a reszta jest ewentualnym bonusem), natomiast w przypadku polerki/korekty skupiasz się na usuwaniu defektów.

 

Nie każdy produkt tego samego typu ma taki sam sposób użycia.

McKees37 CPP - instrukcja mówi o niewielkiej dawce

ValetPro PP - producent podaje żeby polać pad na bogato robiąc znak "X" prawie przez całą długośc pada

 

Dlatego tym bardziej bez sensu pytać o różne produkty. Zasada jest taka, że trzymasz się instrukcji.

(Wyjątkiem od zasady jest duże doświadczenie, gdy sam dostosowujesz metody pracy do swoich potrzeb)

 

A po co pytać, skoro masz dokładną instrukcję:

https://www.autofinesse.com/en/rejuvenate-500ml 

i to jeszcze z podziałem aplikacja ręczna - aplikacja maszynowa DA - aplikacja maszynowa rotacją

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.12.2020 o 15:03, MMCzysci napisał:

Szukam SOLIDNYCH ramek na tablice - takich, w których zaczepy przeżyją dłużej, niż do pierwszego demontażu (a może nie ma takich?). Najlepiej bez napisów, ale w sumie nie ma to znaczenia. Jak macie coś sprawdzonego, podeślijcie konkretny link/numer aukcji.

Kilka lat temu mialem ten sam problem i z czasem odpuscilem. Tablice przykleilem bez ramek na tasme dwustronna 3m vhb i jest git. Auto jest myte bardzo czesto i po 2 latach nie widac zadnych sladow oslabienia kleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Aivars said:

Kilka lat temu mialem ten sam problem i z czasem odpuscilem. Tablice przykleilem bez ramek na tasme dwustronna 3m vhb i jest git. Auto jest myte bardzo czesto i po 2 latach nie widac zadnych sladow oslabienia kleju

Prosze Cie nie probuj mi wmowic ze myjac to na bezdotyku i raboac trasy momentami przy ponad dwóch paczkach masz pewnosc ze blacha jest na swoim miejscu... Dzis nawet nowe auta maja montowane listwy i dokladki na tasme dwustronna, szczegolnie mitsubishi sobie tak strzelilo w kolano bo pakiety ktore nie wystepuja w oddzielnych elementach tak montuja. Sam mialem przyjemnosc w miesiecznym eclipse cross reklamowac odpadajace listwy 4 razy a inni znajomi chwile pozniej calkiem te tandetne listwy zdemontowali. Za kazdym razem zamawiaja pakiet za 4 tys bo jednej nie zamowisz, potem papudrun jeden z drugim w aso montuja to brudnymi od oleju łapami, odtluszczajac jakims badziewiem w sprayu i dotykajac to miejsce brudna reka ponownie... heh torunskie mistubishi, 

sadze ze jedynie te tasmy silikonowe by sie nadawaly do takich akcji, ramka metalowa trzyma najlepiej ale ciezko zdjac pozniej. Plastik peka, wiec jak juz serio zdejmujesz tak czesto  i tankujesz bez rejestracji czy cos 😉 to faktycznie najpewniej bedzie bez ramek albo zalatw sobie od razu 4. W kazdym aso jak poprosisz to dostaniesz za free, czasem tez maja w okregowych stacjach kontroli pojazdow. Jesli jednak ani tu ani tu nie beda mieli za free to zanim odjedziesz bez blach po tankowaniu wejdz po ramki na stacje i popros zeby do paliwa doliczyli 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 szybkie tematy.. 

Utrzymanie czystość tapicerki w Mazdzie 6 z jakimś dziwnym welurem którego nie idzie do czyścić. Zdjęcie tapicerki. Odkurzacze nie wyciągną okruszkow, włosków, i nerwica bierze bo trzeba sciubac każda drobinkę. 

 

Zapach do auta.. Zawsze california scent i różne zapachy, jest coś nowego godnego polecenia? Cena jakosc i długość trwania zapachu? 

IMG_20201206_185138_resize_27.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Lobuzzz napisał:

 

Zapach do auta.. Zawsze california scent i różne zapachy, jest coś nowego godnego polecenia? Cena jakosc i długość trwania zapachu? 

 

Jak sięgnąłem po fresso, to już nigdy nie wrócę do Californi 😉 W wątku testy->zapachy opisałem odczucia moich nozdrzy i trwałości wszystkich zapachów. Scentway imao też fajnie pachną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

na Mikołaja chciałbym sobie sprawić kilka prezentów. Obecnie kończy mi się czyścidło ( nie pamiętam nazwy :P ) do szyb oraz kompletnie w swoim ekwipunku nie posiadam nic do felg ani opon.

Najlepiej coś w koncentracie , w 1l butelkach.

Opony : CleanTech Wheel Cleaner

Szyby : Mialem coś bodajże od Meiguarsa ale tu zdaję się na Was

Deiron : ADBL  Vampire czy coś innego?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyby jak kolega wyżej FX protect albo K2 pro nuta.

Felgi do codziennego czyszczenia excede ultimate wheel cleaner, deiron adbl vampire liquid albo shiny Garage dtox

Do opon excede tire & rubber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.