Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, david2888 napisał:

40-80u to duża różnica 😉 powiedz na całym aucie masz coś koło 80u i spokojnie można zrobić OneStep

80 np ma maska 
40 błotnik
Ktoś już przede mną przygotowywał chyba auto do sprzedaży ;D  

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja

Macie większe doświadczenie z lakierami forda? rozważam race red, który znam i jest miekki, oraz orange fury i performance blue. Czy te lakiery specjalne są bardziej wytrzymałe? jakeś praktyczne doświadczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie radzicie z maszynową aplikacja cleanera Shiny Garage Pure Paint Cleaner? Ostatnio próbowałem na DA finishową gąbką i mega szybko zasychał a dotarcie go graniczyło z cudem. Co mogło póść nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkadio_Gdansk nakladalem ręcznie i maszynowo i za każdym razem był problem z dotarciem. Od tego czasu siedzi gdzieś w odchlaniach szafki
Właśnie ostatnio znowu chciałem się przekonać do niego bo nie pamiętałem co mi w nim nie leżało. Na pocieszenie kupiłem mckees37

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkadio_Gdansk dokładnie taki sam kupiłem  rewelacyjny! 
No to jestem spokojny.
Choć myślę czy nie zrobić korekty na aucie i wrzucić powłokę albo chociaż coś lite.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkadio_Gdansk zależy co jest z lakierem. Ale swego czasu zdałem się na kolegę z forum, kupiłem mckees37 i petes53 i bmw odżyło 😉 dokupilem też ValetPRO i Pure Boys ale jeszcze się nie wypowiem. Ze swojego skromnego doświadczenia polecę AF tough prep. Nic nie wnosi do wyglądu ale docieranie jest bajkowe i dobrze wiąże sealant. 

01.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkadio_Gdansk 

18 godzin temu, Arkadio_Gdansk napisał:

Jak sobie radzicie z maszynową aplikacja cleanera Shiny Garage Pure Paint Cleaner? Ostatnio próbowałem na DA finishową gąbką i mega szybko zasychał a dotarcie go graniczyło z cudem. Co mogło póść nie tak?

@CarlosBlack 

Ten cleaner jest strasznie tępy...

Z racji tego, że on nic nie wnosi od siebie (nie jest glazem) to ja sobie uprawiałem sprawę IPĄ docierając/wymywając go 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto inwestować do użytku amatorskiego w maszynę typu krauss, evoxa hdr400, czy jednak masner jest okej? mam już DA15, zastanawiam się nad kupnem rotacji, żeby móc sobie dokładać mniejsze pady i wygodniej robić np doły.
Warto? Pojęcie względne. Masner ciężki, EVOXa lżejsza. Twój wybór. Jeden i drugi sprzęt poleruje.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbował ktoś używać cleanera Soft99 na mokro? Z tego co mi się rzuciło w oczy na ich youtubowym kanale tak, to stosują. Przeczytałem dziesiątki stron tematu o cleanerach i już mnie głowa boli co wybrać...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Notcon napisał:

@4dminwhyyyyy na mokro jest świetny cleaner Fireballa. Co do soft99 to wg instrukcji należy go stosować po osuszeniu.

Tak, widziałem testy tego fireball. A;e spójrz na ten filmik, który wrzuciłem - konkretniej 50 sekunda. Używają go na mokry lakier.

Mam fusso coat i zastanawiam się czy cleaner + LSP tej samej firmy nie będzie lepiej ze sobą współgrało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, 4dminwhyyyyy napisał:

Próbował ktoś używać cleanera Soft99 na mokro? Z tego co mi się rzuciło w oczy na ich youtubowym kanale tak, to stosują. Przeczytałem dziesiątki stron tematu o cleanerach i już mnie głowa boli co wybrać...

 

 

Kolega @maciek-drummer używa cleanera od Soft99 na mokro i wiem ze sobie chwali.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.