Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jaką pianę lub środek mogę zastosować na dach domu jednorodzinnego, jako przygotowanie pod malowane. Środek ma usunąć rozpuścić : tłuszcze, resztki sadzy itp. Środek musi być mocny ale na tyle łagodny żeby nie uszkodził ocynku dodam że na części dachu jest stara farba a na części korozja więc fajnie było by gdyby środek miał w składzie inhibitory korozji chociaż nie koniecznie bo mogę zastosować cortanin.

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kamil598 napisał:

Rozumiem że preparatami glass polish zrobię to samo co z pastą cuttingową?

ja używam do przygotowania szyby pod NW takie zestawu - SG Glass Polish Pro + Biały NAT + ROTACJA 🙂 (masz DA tylko, to tez może być)

6 godzin temu, #kris napisał:

Mi T&G już trzy guale rozwalił...

Do T&G oraz zmywacza silikonu kupiłem taka butelkę kwazar i problem z wiecznie padającymi atomizerami został rozwiązany 

https://samochodowekosmetyki.pl/produkt/9110/kwazar-nix-hd-solvent-line-500ml

 

2 godziny temu, Gold_Car napisał:

Panowie jaką pianę lub środek mogę zastosować na dach domu jednorodzinnego, jako przygotowanie pod malowane. Środek ma usunąć rozpuścić : tłuszcze, resztki sadzy itp. Środek musi być mocny ale na tyle łagodny żeby nie uszkodził ocynku dodam że na części dachu jest stara farba a na części korozja więc fajnie było by gdyby środek miał w składzie inhibitory korozji chociaż nie koniecznie bo mogę zastosować cortanin.

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka
 

ciężki temat, bo ciężkie zabrudzenia 🙂 a do tego chcesz żeby było "bezpiecznie" - na myśli przychodzi mi produkt pt: ProElite NanoFactor

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, właśnie jestem w trakcie polerki bmw (montegoblau metallic) i za nic nie mogę sobie z nim poradzić. Maszyna jaką posiadam to DA 15mm skoku. Są na nim dość gęsto rysy których nie mogę ściągnąć nawet fg400 + futro z merynosa, lakier dość mocno podgrzewam że jest taki jak po rotacji i nic... miał być one step a już dwa, a w niektórych miejscach trzy kroki robiłem...

Śni mi się ta beemka po nocach już. Stwierdziłem że skończę na tym co mam bo nie mogę pracować nad nim w nieskończoność...

MOJE PYTANIE brzmi czy jest jakiś środek żeby trochę zamaskować te rysy przed woskowaniem? Mam AIO ADBL ale średnio maskuje rysy, pójdzie na to FinishKare 1000P

A drugie pytanie czy może jest jakaś mocniejsza kombinacja na tak twarde lakiery?

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj może pożyczyć od kogoś znajomego rotację, ewentualnie kupić jakaś używkę. Ja pracowałem na lakierze bmw masnerem i dawał radę na niebieskim nacie i hcc400, więc kombinacja jeszcze nie najbardziej hardkorowa. Oczywiscie wszystko zalezy od glebokosci rys jakie chcesz usunąć. Aczkolwiek wydaje mi wiem że DA 15mm już ma jakąś siłę, ale nie mam porównania bo nie miałem okazji pracować na DA. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, corsair81 napisał:

Co to jest?  Takie cos twarde, brązowe.   Piana tego nie rusza,  karcher tez slabo odrywa.  Czym moge to rozpuscic zeby później  z calego auta splukac to karcherem? 

 

wstyd i hanba , takie foto na forum wklejac, to co pokazujesz to jest howno ptasie, , wez to zmocz i zdrap, w rekawicy gumowej, i ten lakier, masakra, w zyciu chyba dekontaminacji nie widzial, , zrob to , tar&glue, potem deironizer

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Vergil_PL napisał:

Pacjent - Golf 7 po Facelifcie.

Auto, na elementach chromowanych ma takie "zabrudzenia", jak na zdjęciach.

Czym je najlepiej usunąć?

Jeśli ten "chrom" jest takim plastikowym ala chromem, to zwykła pasta polish wystarczy, a nawet ADBL AIO. A jak prawdziwy chrom, to MOTHERS Mag Aluminium Polish

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
7 godzin temu, corsair81 napisał:

Co to jest?  Takie cos twarde, brązowe.   Piana tego nie rusza,  karcher tez slabo odrywa.  Czym moge to rozpuscic zeby później  z calego auta splukac to karcherem? 

To są kupy pszczół, pewnie masz ule w pobliżu.

https://www.portalpszczelarski.pl/artykul/428/pierwszy_oblot_pszczol_po_zimowli.html

Na moim starym osiedlu wystarczy zaparkować na 10 minut i całe auto w brązowych paseczkach. Ule są 200m dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, yas napisał:

wstyd i hanba , takie foto na forum wklejac, to co pokazujesz to jest howno ptasie, , wez to zmocz i zdrap, w rekawicy gumowej, i ten lakier, masakra, w zyciu chyba dekontaminacji nie widzial, , zrob to , tar&glue, potem deironizer

Wiem,  bede robil dekontaminacje i nakładał wosk,  wszystko juz skompletowane: t&g, deironizer,  rekawica glinkujaca,  ipa... tylko czasu brak 😁

8 godzin temu, Vergil_PL napisał:

Pacjent - Golf 7 po Facelifcie.

Auto, na elementach chromowanych ma takie "zabrudzenia", jak na zdjęciach.

Czym je najlepiej usunąć?

 

Od niedawna mam rekawice glinkujaca i z ciekawosci zrobilem plastikowe chromy,  byly o niebo gorsze a teraz sa jak nowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aż dziwne że one tak jeszcze tam  spokojnie sobie stoją , a przecież ktoś mógłby je spacyfikować jak one tak ubogacają  lakiery ... 
Słabo oceniam ludzi, którzy nawet żartują na takie tematy. Zamień ule na swojego pieszczocha i pomyśl, że ktoś go pacyfikuje, bo mu się nie podoba, że jeździsz w pobliżu jego domu. Słabe to.
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.