Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

@KZFR bilt hamber cleanser polish kryje jak głupi. Sprawdzałem na kilku czarnych metalikach i uni, daje czadu. Wosk co tam uważasz ale brałbym finisa bo dlugo na nim siedzi. Na srednim lakierze bez korekty krycie daje więcej do looku niż konkursowy wosk.

Ostatnio zdziwiłem sie ile ukrywa wosk carchem 38. Niewiele mniej niż autobalm który ciężko nazwać woskiem 😉 na trochę zmęczonym czarnym uni miał dał najlepszy look z całego pudełka wosków co wskazało kilka osób 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Domel kupiłem pomarańczową i czarną pod kątem tapicerki - wykładzin. czarna nie aż taka twarda i całkiem daje radę. pomarańczowa... dostałem ze zgniecionym włosiem do środka, miałem nadzieję że się ułoży ale nic z tego. wypowiadam się o "mniejszym" rozmiarze i zakupie z aledrogo a nie od producenta. wg mnie czarna warta swojej ceny.

one.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kondziuu jeśli tylko płukasz auto na bezdotyku to zawsze zostaną krople. Nawet po wosku. Jedyny sposób to dynamiczna przejażdżka, ale i tak trochę wody zostanie na lakierze. Najlepiej umyć na 2 wiadra i osuszyć ręcznikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć mam problem z białym nalotem po wosku w szczelinach między klamką a drzwiami czy listwami w dachu? Jak szybko z tym sobie poradzić lub tego unikać? Bo teraz na następny dzień mam wykałaczkę i wyciąganie tego fizycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, kepa416 napisał:

Cześć mam problem z białym nalotem po wosku w szczelinach między klamką a drzwiami czy listwami w dachu? Jak szybko z tym sobie poradzić lub tego unikać? Bo teraz na następny dzień mam wykałaczkę i wyciąganie tego fizycznie.

Zmienić wosk 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

unikać? smaruj uważniej 😉 zazwyczaj i tak gdzieś zostanie jakieś coś ale przecież to łatwo właśnie MF z "wykałaczką" usunąć. 

4 minuty temu, david2888 napisał:

Zmienić wosk 🙂

możesz to rozwinąć? 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tej pory myślałem że tylko za grubo i "na szybko" położony wosk/sealant zostawia białe "ślady" w szczelinach... ale człowiek uczy się całe życie. @david2888 co polecisz jako zamiennik "past" Kiwami, Fusso, CG Pete's, Prostaff, BH? 😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa szybkie pytania.

Vampire light jest tylko do felg czy jako deiron do na lakier też czy coś specjalnego.

Czy tar and glue poradzi sobie z owadami czy też jakiś środek na pozostałości po owadach i kiedy stosować przed aktywna piana czy po a może po myciu zasadniczym na dwa wiadra. Z góry dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, CarlosBlack napisał:

do tej pory myślałem że tylko za grubo i "na szybko" położony wosk/sealant zostawia białe "ślady" w szczelinach... ale człowiek uczy się całe życie. @david2888 co polecisz jako zamiennik "past" Kiwami, Fusso, CG Pete's, Prostaff, BH? 😉

Są woski co dasz grubo i nie ma takich problemów np woski Funky Witch. Nawet możesz nimi po plastikach jechać i siada pięknie wosk 🙂

Fakt, położyć wosk tez trzeba umieć 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wosk z którym mam problem to Soft99 do ciemnych lakierów stara pucha z 6 lat ma.

Chodzi o to że czasem aplikatorem pojedzie się po szczelinie i się robi problem. Mam 8 czujników pdc 2 listwy na dachu listwy w koło szyb i zawsze wlezie. Najgorsze że widać to dopiero jak wyschnie czyli już po smarowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, david2888 napisał:

Są woski co dasz grubo i nie ma takich problemów np woski Funky Witch. Nawet możesz nimi po plastikach jechać i siada pięknie wosk 🙂

Fakt, położyć wosk tez trzeba umieć 🙂

To fakt... Fusso jest pod względem białych śladów dramatem, niestety się o tym sam musiałem przekonać.. za to FW, jak zapomnialem dotrzeć fragmentu drzwi, to bez problemu na drugi dzień się dotarł 🙂

@kepa416 trzeba z Fusso niestety uważać.. powiem Ci ze wiecej się namachalem przy usuwaniu bialych śladów po Fusso niż mazów po cp uk 3.0.. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ktoś może pomoże jak dobrać odpowiedni kranik do baniaka 5L od SG? Mam jeden kranik dorzucony do 5L ADBL-a (swoją drogą nie pasował). Nie wiem czy w SG jest jeden "uniwersalny" czy kilka tak jak w ADBL. @Streat u Ciebie widziałem dużo baniaków, wiesz coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.