Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, PIO1405 napisał:

Panowie, pacjent Honda Accord VI lakier czarno - śliwkowy. Dużo hologramów, chcę je usunąć i w tym celu zrobić zrobić onestep jedyną pastą, którą posiadam - Menzerna 3w1 AIO. Jakie pady najlepiej kupić do rotacji? (żeby w miarę sobie poradziły z hologramami, a miały małą szanse przypalenia lakieru).

Ponawiam pytanie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.06.2020 o 22:43, CarlosBlack napisał:

@david2888 to jednak powalcze z glass cleaner'em na polerce. Więcej pracy ale mniej kombinowania. I można "wtmyc". Dałem dupy z planowaniem pracy. 

Tania folia malarska, wrzucasz całą na auto, wycinasz otwór na szybę, oklejasz otwór taśmą i jedziesz z koksem. 

W dniu 5.06.2020 o 11:36, Lukaso napisał:

Ile czasu tak około trzeba dać lakierowi po malowaniu żeby się utwardził? Wiem że każdy inaczej ale nie wiadomo czym było malowane punktowo na drzwiach i chce more zniwelować. Tydzień wystarczy czy czekać dłużej? 

Poczekaj ze 2 tygodnie. Pod warunkiem, że pogoda dopisze i będzie ładne słoneczko.

Im dłużej poczekasz tym lepiej. Generalnie świeży lakier super się poleruje bo jest miękki ale podczas inspekcji możesz go zmyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.06.2020 o 23:43, analyzator napisał:

Listwy w bmw f10 mocno zaniedbane. To po ręcznym wypracowaniu mothersa mag & alu. Czym to ruszyć? 

Wełna stalowa + pasta + wkrętarka?

Wyglądają jak aluminiowe w Audi

IMG_20191216_192847.jpg.6ea2fb5cd3db73354ed5b46d42540431.jpg

IMG_20191216_192831.jpg.0f624ff507bc575daa12217336dcb56d.jpg

 

11 godzin temu, Sufer napisał:

Jaka wiertarkę wkrętarkę polecacie do szczotki do tapicerki

Wiertarkę? Chcesz być porażony przez 230V?

Kup sobie wkrętarkę, 18v, i będziesz zadowolony.

Ja tak jak @CarlosBlack

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja zadam pytanie. Piana na lato, która będzie myła. Mam obecnie Elite Detailer Alkaliner Foam. I o ile w myjce K7 robi ładną pianę. zapach ma obłędny, to ni cholery nie domywa. Jedynie zmiękczy brud i tyle. Bilt Hamber w myjce K7 nie chce zrobić piany - nawet czysty zalany do pianownicy. Leci mleko, które bardzo szybko spływa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzechu23 no wiesz. Może mam za duże wymagania? Nie chcę kilerów typu SGCO (tego już mam), bo to nie ten kaliber brudu. Ale wolałbym aby jednak piana potrafiła umyć auto z przejażdżki podczas deszczowej pogody. Ta Elite Detailer pozostałości po deszczowej pogodzie nie jest w stanie usunąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xadamx Pójdę inną drogą 🙂 a co masz za LSP na lakierze 🙂 bo domywanie zależy też od LSP. 

Podam swój przykład - wczoraj myłem auto właśnie taki brud po deszczu. Piana Cleanetech. 

Na aucie powłoka Fx Protec Vision (już ma ponad rok). Miesiąc temu, jeden bok został podbity woskiem do powłok od Soft99, natomiast druga strona została podbita Aqua ceramic Booster.

Jakie wnioski??

Tam gdzie jest VISION + wosk SOFT99 - słabo domyło. Został taki film brudu 

Tam gdzie jest VISION + Aqua Booster - spadł cały film brudu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xadamx bh nie robi śmietany ale ok. Jak chcesz zagęścić to zrób bh na pir 3% i dodaj np adbla.

Myjąc zwykle bh szukałem czegoś delikatniejszego na lato. Kupiłem sonaxa ale jeszcze czeka.

Bardzo ładnie mi domywala tenzi neutral magic.

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie nie związane z Detalingiem. Poszukuję jakiegoś środka mocnego do chwastów w kostce. Używałem Roundup ale ostatnio coś słabo działa. Macie coś mocnego ?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


AGROSAR 360 SL

Używam u siebie w ogrodnictwie i przy okazji właśnie na kostke przed domem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie nie związane z Detalingiem. Poszukuję jakiegoś środka mocnego do chwastów w kostce. Używałem Roundup ale ostatnio coś słabo działa. Macie coś mocnego ?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Ja teściowej załatwiłem chwasty Tenzi Truckiem :D

Tylko ona mówi że to kwiatki były.

Swoją drogą Roundup jest wersja max czy coś jakoś tak się nazywa ta tania wersja jest bezpieczniejszą ale słabsza wersja. Musi być gęste.
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakamieniona szyba przednia. Próbowałem octem+kwaskiem. Trochę mniej teraz woda się rozmazuje, ale ślady nadal pozostały. Polerka raczej odpada, bo nigdy nie próbowałem i trochę się obawiam polerowania szyby, tym bardziej, że w dwóch miejscach naprawiane były odpryski. Znajomy wspominał o RRC wsr gel. Opinie na internecie podzielone, jedni zachwyceni, a inni twierdzą, że szybę zniszczyło i zrobiła się matowa

IMG_20200606_141906.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.