Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

54 minuty temu, Strus napisał:

Nie wiem ale być może. JA na przykład na swoich uszczelkach przerobiłem Turtle Waxa do uszczelek, Shiny Garage i coś tam jeszcze i nie było opcji żeby nie przymarzły. A uszczelki myte i odtłuszcane

A suche były jak je smarowałeś? Mnie jeszcze nigdy się nie zdarzyło aby przyłapały, a samochód stoi pod chmurką. Ale zawsze uszczelki mam suche podczas smarowania. Oczywiście operację smarowania zimą co jakiś czas ponawiam.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Patryk14 napisał:

Potwierdzam, testowałem kilka mixów i odmrażaczy i każdy zostawia efekt zaparowanej szyby czasami (w zależności od warunków), jest to mega irytujące bo czasami widoczność gorsza niż odśnieżenie i usunięcie lodu skrobaczką nawet małej części szyby.

Gdy zaparuje szyba od tych preparatów to wystarczy przecież włączyć klimę i dać nadmuch na tą szybę i chwila moment problem znika 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Patryk14 napisał:

Potwierdzam, testowałem kilka mixów i odmrażaczy i każdy zostawia efekt zaparowanej szyby czasami (w zależności od warunków), jest to mega irytujące bo czasami widoczność gorsza niż odśnieżenie i usunięcie lodu skrobaczką nawet małej części szyby.

Reakcja egzotermiczna; jak niby inaczej te odmrażacze miałyby odmrażać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Samochód ładnie wygląda po wosku, ale drażnią mnie niedoskonałości lakieru - podrapany tylny zderzak, kilka miejsc z oderwanym przez myjkę, tudzież z innej przczyny lakierem, zaślepka spryskiwacza, której od czerwca nie dałem do malowania. Drobnostki, ale chciałbym się z nimi na wiosnę rozprawić. Lakiernik ze mnie żaden, ale trochę lepiej by to wyglądało.

 

Czy ktoś kupował na tej stronie i może wyrazić opinię?

 

https://farbyaerozole.pl/auto-lakiery-wg-producentow/1032-duzy-zestaw-podklad-baza-klar-3xspray-peugeot-ezr.html

 

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema !  Zaraz lecę do garażu kłaść wosk Fusso Soft99 i mam pytanie, jak będe robił maskę to jak wywoskuję ją całą to musze odczekać 10 minut przy tym elemencie? i dopiero lecieć z kolejnym czy jak skończę maskę to odrazu mogę za cała reszte i dopiero na końcu wszystko dotrzeć?

5 godzin temu, powerf napisał:

Gdy zaparuje szyba od tych preparatów to wystarczy przecież włączyć klimę i dać nadmuch na tą szybę i chwila moment problem znika 🙂

Też mam i30 i ta podgrzewana szyba robi swoją robotę w taki mróz 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, blady666 napisał:

https://kosmetykaaut.pl/forum/312-soft99/
 

- przeczytaj to bo może być za późno ....

😁👊👊

- tam masz temat na temat fusso od a do z 

Zadzowniłem do sklepu Mr.Cleaner gość wytłumaczył 😄 Wosk położony, dotarty, pozostaje jutro psiknąć go QuickDetailer'em. 

I teraz pytanie czy po 8-10 godzinach, po aplikacji można położyć na wosk QD ??

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- nie ma sensu na nowo położony fusso zapychać go qd ....

- jak nigdy nie kładłeś tego wosku , poczekaj trochę ,zobaczysz chociaż jak kropelkuje ... a tak to nie będziesz wiedział czy to fusso czy qd , a po za tym - co ty chcesz tam wzmacniać na tym fusso ...

fusso = wytrzymałość - można go psiknać ale gdzieś za trzy miesiące ✌️😁

a z drugiej strony / to open world / i miłość do detajlingu -można sobie psikać co mycie i raz w południe 👍

- 🤦🏻‍♂️😁

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psikanie qd na drugi dzień na fusso jest jak chodzenie w prezerwatywie od rana bo może wieczorem się sex trafi 🤣

Najlepiej dać powłokę, przykryć ją fusso, potem jakimś naturalem, QW, QD i jeszcze całą zimę garażować. Przecież to nie jajko tylko wytrzymały wosk. To on ma chronić a nie być chroniony.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Fredi88 napisał:

Najlepiej dać powłokę, przykryć ją fusso

Wiem, że to była ironia, ale mimo wszystko sprostuję żeby komuś nie przyszło do głowy 😉

Soft99 przestrzegał, że rozpuszczalniki na bazie nafty mogą wchodzić w reakcję z powłoką i uszkodzić ją lub lakier. Rozpuszczalniki te były stosowane w większości ich produktów, wtym Fusso 12 Old. Dlatego powstała seria wosków S99 Hydro na bazie wody.

 

A z qd na fusso to też polecałbym się wstrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ghost napisał:

Wiem, że to była ironia, ale mimo wszystko sprostuję żeby komuś nie przyszło do głowy 😉

Soft99 przestrzegał, że rozpuszczalniki na bazie nafty mogą wchodzić w reakcję z powłoką i uszkodzić ją lub lakier. Rozpuszczalniki te były stosowane w większości ich produktów, wtym Fusso 12 Old. Dlatego powstała seria wosków S99 Hydro na bazie wody.

 

A z qd na fusso to też polecałbym się wstrzymać.

Położyłem sam wosk tylko nie żadne ceramiki i wgl. to co QD położyć gdzieś za 2-3 tygodnie? jak sie ubrudzi i na myjkę podjadę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maajkeelo napisał:

Położyłem sam wosk tylko nie żadne ceramiki i wgl. to co QD położyć gdzieś za 2-3 tygodnie? jak sie ubrudzi i na myjkę podjadę?

W ogóle nie kładź, po co skoro jest świeży go zapychać QD ? Podbij sobie za 3 miechy jak już delikatnie osłabnie albo jak się zima skończy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, maajkeelo napisał:

Położyłem sam wosk tylko nie żadne ceramiki i wgl. to co QD położyć gdzieś za 2-3 tygodnie? jak sie ubrudzi i na myjkę podjadę?

QD używam , w przypadku lekkiego zakurzenia lakieru i nierzadko na drugi dzień po aplikacji wosku. Latem gdy auto stoi pod chmurką złapie jakieś pyły. Nie zauważyłem , żeby QD zapychał wosk. Quik Detailer to zupełnie inna formuła niż Quik Wax

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że wtedy nie wiadomo, czy na lakierze widać efekt działania QD czy wosku.

Też chciałem psiknąć QDkiem po pierwszym myciu Fusso, ale doszedłem do wniosku, że to bez sensu.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, MMCzysci napisał:

Tylko że wtedy nie wiadomo, czy na lakierze widać efekt działania QD czy wosku.

Też chciałem psiknąć QDkiem po pierwszym myciu Fusso, ale doszedłem do wniosku, że to bez sensu.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
 

Po jednym dniu nie wiadomo czy kropelkuje wosk czy QD? Przecież w portfolio firm są również QD bez domieszki carnauby lub polimerów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko. 

Zamówiłem przez Allegro rękawice w szynilowa chemical guys. Poczytałem że fibra 70/30 wyglądało jak highend z szynilu.

Dostałem coś takiego. Sprzedawcy wystawione jako poor boys. 

Nie bardzo chce mi się odsyłać ale też chciałem najlepszą.

 

Chciałbym potwierdzić że to jest faktycznie produkt poorboys. Jeśli mieliście inne szenilowe w ręku czy warto wymieniać czy to już jest najlepiej?

 

 

1575799015599982029193755707927.jpg

15757990528138496021600439114132.jpg

15757990705386695689459679944727.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.