Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Cleantech Citrus foam sztos piana. Robi robotę ładnie domywa, z PA robi świetną pianę która długo siedzi i nie spływa zostawiając suche miejsca a przy tym nie ejsy jakoś bardzo agresywna, raczej bym powiedział że poprawia hydro bo odtyka lsp nawet jakieś słabsze co już słabo kropelkuje. Krótko mówiąc bardzo fajnie siedzi bardzo fajnie domywa i nie jest agresywna żeby bać się używać. 

@flatron007 flexi wydaje się ogarnięty bny do fluffiego czyli będzie miał większą pojemność wodną ale lepiej będzie zbierał pin Towel, mniejsze ryzyko smug. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat..

Kupilem Auto po konserwacja, ale jakis rzeznik konserwujac podwozie, zakonserwowal przy okazji 4 alufelgi.

macie pomysl czym to doczyscic?

Dimmer nie daje rady

Irox nie daje rady

Pricbort nie daje rady

Benzyna ekstrakcyjna pomogla, ale trzeba dosc natarczywie trzec.

Pomocy

 

DSC_1872.JPG

DSC_1873.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, flatron007 napisał:

 

Mam zamiar kupić nowy ręcznik do osuszania.
Teraz nie wiem czy iść dalej w Fluffiego czy kupić np

Kup @Good Stuff King lub jego mniejszą wersję Prince i już nigdy nie zmienisz na inny ręcznik 🙂 
Do końca dnia masz jeszcze w niektórych sklepach dobre promocje się się nie ma co zastanawiać 🙂 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Horas91 napisał:

macie pomysl czym to doczyscic?

Spróbowałbym zmywaczem silikonowym. Usunął mi ładnie z lakieru auta znajomego kropki kilkudniowego środka do zabezpieczenia podwozia... Przy okazji usunął też sealant, który był na tym lakierze 😂

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Eidos71 napisał:

Spróbowałbym zmywaczem silikonowym. Usunął mi ładnie z lakieru auta znajomego kropki kilkudniowego środka do zabezpieczenia podwozia... Przy okazji usunął też sealant, który był na tym lakierze 😂

Bede probowal w Nastepny weekend, dzieki za podpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko 🙂

Czy ktoś mógłby mu powiedzieć jak się ma seria Industrial od ADBL-a traffic film remover do innych produktów na rynku np citrus foam od Cleantecha? Czy jak mam Cleantecha to czy warto iść w kierunku Industrial? Czy jak mam fusso albo inny wosk na aucie to przy oprysku zacznie mi go podjadać? Czy może lepiej pójść w acid foam? Szukam czegoś na zimę, mam Cleantecha ale ciekawi mnie co jeszcze jest na rynku  😉

pozdro!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Teraz, paki112 napisał:

Industrial od ADBL-a traffic film remover do innych produktów na rynku np citrus foam od Cleantecha? Czy jak mam Cleantecha to czy warto iść w kierunku Industrial? 

Studia detailerskie już testują jakiś czas i ponoć chwalą. Znam jednego PRO który twierdz, że produkt jest słaby. My hobbyści zaczynamy dopiero testy - zapraszam do działu testów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Domel  wlasnie z działu testów tu trafiłem, bo nie chciałem tam zaśmiecać pytaniami

Samochodowekosmetyki mają dobrą cenę na te baniaki, stąd moje pytanie.  Jednocześnie nie chciałbym sytuacji, że ściągnie mi wosk, bo nie mam możliwości na razie zaaplikować ponownie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
2 minuty temu, paki112 napisał:

@Domel  wlasnie z działu testów tu trafiłem, bo nie chciałem tam zaśmiecać pytaniami

Samochodowekosmetyki mają dobrą cenę na te baniaki, stąd moje pytanie.  Jednocześnie nie chciałbym sytuacji, że ściągnie mi wosk, bo nie mam możliwości na razie zaaplikować ponownie

U mnie dziś zaczęły się mrozy, temperatura minusowa. Kilka tygodni jazdy bez mycia w takich warunkach i będzie idealny materiał testowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczyść rdzę, a na to co zostanie połóż FERTAN na 48h i postępuj zgodnie z instrukcją, następnie podkład reaktywny, lub podkład epoksydowy, na to konserwacja (albo "baranek" albo cienko wosk i na to po wyschnięciu "baranek"). 😉 A co do produktów jakiej firmy, to od siebie polecam, Valvoline Tectyl, Noxudol, SIKA, Teroson, Novol. 😉 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko,
Co sądzicie o temacie na prace Inżynierska coś zwiazanego z kosmetyka aut?
Były przedmioty o płynach eksploatacyjnych, materiałoznactwo itp
W sumie polerowanie czy osmtyczność wody tez były.
Co myślicie może ktoś coś słyszał?
Może ktoś chętny na pomoc że swoim doświadczeniem?

Uważam że skoro lubię to robić, to byłby to fajna praca, a może kiedyś... akurat posiadając swój zakład, to taki dyplom byłby pozytywnie odebrany

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.