Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Malwin41 napisał:

Czy przy wodzie że studni która jest lekko zabrudzona filtr wody do myjki coś da? Chodzi mi o wylapanie piasku itp żeby na lakier to nie szło.

Radzę dać filtry sznurkowe przed podaniem wody do myjki. U mnie woda ze studni omal nie zarżneła myjki. Chyba, że masz w miarę czystą bez osadów. Filtr przy myjce nic nie dał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy gąbki MF do mycia auta również pierze się w pralce tak samo jak zwykle mikrofibry? Jeśli tak, to rozumiem, że może to być w jednej pralce razem z innymi MF, waflami itp?
Mam tu na myśli gąbkę że zdjęcia3273138c0444a69c13a670bc4cc9ebaa.jpg

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sąsiad chce kupić kamerę cofania w zestawie z lusterkiem w którym jest monitor wyraz z rejestratorem jazdy.
Może ma ktoś i może polecić, bo jest tego wysyp na allegro.
Osobiście nie posiadam więc liczę na pomoc, co jest godne uwagi.
Montowane to będzie w Renault Scenic I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sąsiad chce kupić kamerę cofania w zestawie z lusterkiem w którym jest monitor wyraz z rejestratorem jazdy.
Może ma ktoś i może polecić, bo jest tego wysyp na allegro.
Osobiście nie posiadam więc liczę na pomoc, co jest godne uwagi.
Montowane to będzie w Renault Scenic I.
Mamy firmy omya i daje rsde.
Zamontowana w hondzie jazz teściowej. U nas niestety trochę wpływa na odbiór radia, ale może to spowodowane gniazdem zapalniczki bliski radia w i przewody jak dla jazza na styk. Ogólnie pomaga sporo w miescie

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy odkurzacz benbow oraz piorący tornador to rzeczywiście taka rewelka? 
Pytam, bo mam odkurzacz piorący RAINBOW, który z dywanami radzi sobie baardzo dobrze, kosztował niemałe pieniądze i zastanawiam się, czy nie sprawdzi się równie dobrze odkurzając i piorąc tapicerkę. Ktoś probował może i porównywał? Bo nie wiem, czy warto kupić 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Sinus napisał:

Czy odkurzacz benbow oraz piorący tornador to rzeczywiście taka rewelka? 

Co to jest odkurzacz benbow oraz co to jest odkurzacz piorący tornador? Możesz pokazać zdjęcia, link? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest odkurzacz benbow oraz co to jest odkurzacz piorący tornador? Możesz pokazać zdjęcia, link? 
Proszę. Oba są podłączane pod kompresor, stąd są skuteczniejsze od standardowych odkurzaczy. Ciekaw jestem opinii oraw ewentualnego zestawienia z odkurzaczem piorącym RAINBOW.

0b57aada6aa80ebf907d5f00cb65c8bd.jpg

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Sinus napisał:

Proszę. Oba są podłączane pod kompresor, stąd są skuteczniejsze od standardowych odkurzaczy. Ciekaw jestem opinii oraw ewentualnego zestawienia z odkurzaczem piorącym RAINBOW

Benbow do odkurzania na pewno się przyda lub po prostu tornador(też jest do odkurzania),  ale musisz mieć konkretny kompresor pod to. 

Do prania wystarczy zwykły dobry odkurzacz piorący . Czyli pranie ekstrakcyjne. 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zakupu latarki czołowej, którą mógłbym wykorzystać przy korekcie lakieru / sprzątaniu wnętrza auta w słabo oświetlonym garażu podziemnym.

Wstępnie zakładam budżet do około 150 zł.

Wybrałem 5 opcji. Która z nich będzie Waszym zdaniem najlepsza? A może macie inne propozycje?

1) LATARKA CZOŁOWA LED ZOOM CREE XM-L T6 5 x LED CREE - chinol za 46 zł 7598935579

2) SCANGRIP Head Lite A - 99 zł 7783166379

3) SCANGRIP ZONE 03.5426 - 137 zł 7113155421

4) Latarka Ledlenser SEO5 - 149 zł 8702952976

5) Latarka Ledlenser SEO 7R - 161 zł 8743299650

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MaciekB ta latarka wychodzi jednak trochę ponad budżet (wstępnie planowałem przetestowanie jakiegoś chinola za ~50 zł, później zalazłem kilka bardziej „renomowanych” produktów niewiele drożej...). Czy faktycznie będzie znacząco lepsza od tych, które rozważałem, przy czysto hobbystycznym użytkowaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z typowym chińskim noname jest różnie, można trafić coś znośnego, ale można też trafić totalny badziew.

Scangrip - miałem tylko styczność z modelem mini z detailing boxa. Moim zdaniem warta 15zł a nie 50. Podejrzewam, że inne modele podobnie są za wysoko wycenione.

Led Lenser tu placi się za markę. Technologicznie zostali w tyle.

Skilhunt w relacji cena/jakość jest najlepszym rozwiązaniem według mnie.

Jak nie spieszy Ci się to zamawiaj w chinach, zawsze to trochę taniej.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś sposoby na skrzeczący dach panoramiczny? Mam e E91 panorame, podzielona jest na dwie części, jedna większa, druga mniejsza, gdy temperatura spada pojawia się skrzeczenie na nierównościach w miejscu styku uszczelek jednego okna z drugim. Doprowadza mnie to do szalu, dokładne czyszczenie APC i zabezpieczenie sztyftem do uszczelek nie pomogło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
 
 

 
Dzięki, a możesz podesłać jakiś link, lub konkretny model, bo na allegro pod hasłem "omya" nic mi nie znajduje.
 
omna g900 mój błąd

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.