Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, MarkPol napisał:

Metalowe relingi dachowe, czarne chropowate. Czym to zabezpieczacie ? Wosk pewnie zostawi białe ślady.

Ja stosowałam różne kombinacje w ramach testu oprócz wosków w pascie. Spray waxy, qdeki czy inne nawet do plastików zewn. i żadnych śladów białych. Kropling jak na lakierze. Relingi w Volvo 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, musze przepolerowac drzwi pasazera w mazdzie 6 II, lakieru ok 100um, kolor czarny. Do ilu mozna bezpiecznie przyciac? Jak ogarniacie takie sprawy, chodzi mi mam do ruszenia punktowa przycierke ale nie spoleruje całych drzwi na igle bo jak to bedzie wygladac do reszty zajechanego auta.. Jak ugryzc taka sprawe? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, KapselK napisał:

Używacie powtórnie fibr, których używaliście do docierania powłok? Swoje od razu, tego samego dnia po użyciu wyprałem, ale zastanawiam się czy do lakieru mogę je powtórnie użyć? 😉 

Do lakieru absolutnie się nie nadają , jedynie nadkola albo silnik 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@raafal91 wewnętrzne ramy?

Tak, stosowałem APC od RRC w stężeniu 1:8 i pędzelek - myślę że z 90% brudu zeszło bez problemu a był to brud który w ogóle nie schodził po przemyciu np płynem do szyb.

Mieszkam w Krakowie więc uwierz mi że białe ramy okienne po kilku latach z powodu smogu robią się szare 😉

W dniu 26.11.2019 o 01:29, Lukaso napisał:

W sensie myć jako waterless wash, bez wody? Jak tak to raczej bym go rozcienczył bardziej tak z 1:10 chciaż to nie jest do tego wymyślony  i nie wiadomo jak się sprawdzi. Lepiej w tym przypadku sprawdzi się carpro Ech2O. 

Tak, jako waterless wash. Z tego co widziałem na YT to stężenie 1:3 dla bsd stosują. Będę chciał spróbować takiej techniki mycia przez zimę. Przed myciem bsd prewash i zobaczymy co z tego wyjdzie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, KapselK napisał:

Używacie powtórnie fibr, których używaliście do docierania powłok? Swoje od razu, tego samego dnia po użyciu wyprałem, ale zastanawiam się czy do lakieru mogę je powtórnie użyć? 😉 

Spokojnie 🙂 ja używam 🙂 jak od razu wyprałeś to są git 🙂

5 godzin temu, Kirkal napisał:

Czy można stosować niewidzialną wycieraczkę na podgrzewane lusterka?

Myślę, że spokojnie, ale ja na lusterka polecam to: SOFT99 GLACO MIRROR COAT ZERO POWŁOKA

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, KapselK napisał:

Używacie powtórnie fibr, których używaliście do docierania powłok? Swoje od razu, tego samego dnia po użyciu wyprałem, ale zastanawiam się czy do lakieru mogę je powtórnie użyć?

Jeśli od razu po pracy trafiły przynajmniej do wody z APC, a później niezwłocznie do prania w odpowiednich detergentach (czyli dedykowanych do MF środkach) - nie widzę problemu, aby nie nadawały się do lakieru ponownie. Przynajmniej ja nie mam problemu po CQuartz UK 3.0, Neoxal 111, czy  "półpowłokach" Moonlight, lub CQuartz Lite. Szmatki do aplikacji rzeczywiście nie nadają się do powtórnego użycia, ale MF do docierania (najczęściej używam CP 2Face, lub WaxPro Premium) zawsze od razu idą do wiadra z ciepło-letnią wodą z APC, lub wodą z detergentem, a zaraz później do prania i nadal są miękkie, bez żadnych "stwardnień" włókien... Uważam, że jeśli nie dopuścisz do krystalizacji powłoki na włóknach MF, nic się jej nie stanie.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli od razu po pracy trafiły przynajmniej do wody z APC, a później niezwłocznie do prania w odpowiednich detergentach (czyli dedykowanych do MF środkach) - nie widzę problemu, aby nie nadawały się do lakieru ponownie. Przynajmniej ja nie mam problemu po CQuartz UK 3.0, Neoxal 111, czy  "półpowłokach" Moonlight, lub CQuartz Lite. Szmatki do aplikacji rzeczywiście nie nadają się do powtórnego użycia, ale MF do docierania (najczęściej używam CP 2Face, lub WaxPro Premium) zawsze od razu idą do wiadra z ciepło-letnią wodą z APC, lub wodą z detergentem, a zaraz później do prania i nadal są miękkie, bez żadnych "stwardnień" włókien... Uważam, że jeśli nie dopuścisz do krystalizacji powłoki na włóknach MF, nic się jej nie stanie.

Potwierdzam! Ja po docieraniu essence a potem moonlighta waxpro nolimit a nawet aplikator mikrofibrowy(którym aplikowałem TSM) moczyłam odrazu w wodzie z apc i po 2 dniach wyprałem w białym jeleniu z octem i wszystko jest mięciutkie i delikatne jak nowe!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czwartek robiłem generalne zakupy i tak się teraz obudziłem i myślę czy wosk Soft99 Kiwami jest warty zachodu czy jednak nie? Mam srebrny lakier i tak się zastanawiam, czy byłby widoczny jakikolwiek efekt, bo na srebrnych lakierach to pawie nie widać żądnego efektu. Fajnie żeby chociaż jakieś małe ryski wypełnił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy coś ciekawego cena/jakość ostatnimi czasy zawitało na rynek jeżeli chodzi o zimowy pre wash na bezdotyku?
Jakiś zastępca SG Citrusa? Chciałbym skorzystać jeszcze z resztek promocji i nie wiem czy brać Citrusa czy coś ciekawszego jest, a dawno nie było czasu śledzić nowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko

Mam zamiar kupić nowy ręcznik do osuszania. Obecnie używam Fluffiego, ale ma już kilka lat, nie jest już tak puszysty i myślę żeby wziąć go do osuszania szyb i wnęk, a do lakieru kupić nowy. Teraz nie wiem czy iść dalej w Fluffiego czy kupić np

Fireball Pin Towel lub Flexipads Super Plush?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.