Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, MMCzysci napisał:

Siemka, dziś siódemka. Które sklepy sprzedają płyn do szyb od Proelite?

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
 

https://proelite.pl/mapa-punktow-sprzedazy-detalicznej/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
1 godzinę temu, 397 napisał:

@Domel  i co zdecydowałeś się na zakup tego odkurzacza ? Tez się nad nim zastanawiam do podobnych blokerskich wyczynów 

Badam temat, nie chce kolejnego dużego mebla do mieszkania którego będę używać raz na rok. Chciałbym coś małego w sam raz na takie male akcje. Nie potrzebuje super profesjonalnego odkurzacza, nie mam już miejsca. Obejrzałem pół internetu z tymi odkurzaczami w tym DetailGeek je używa i chwali

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy śmiało można używac ręcznika glinkowego?clay mitt czy clay towel (1 raz z wszelkiego rodzaju glinkami)

Czy jako poślizg pod glinke warto używać dedykowanych środków czy wystarczy wieksza ilość szamponu z wodą, aplikacja z wiadra czy opryskiwacz?

Czy jest sens zamawiać w takie warunki chemie (promocje mrclener)?

Jakiś fajny szampon zamiast adbl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Czy jako poślizg pod glinke warto używać dedykowanych środków czy wystarczy wieksza ilość szamponu z wodą, aplikacja z wiadra czy opryskiwacz?
Jakiś fajny szampon zamiast adbl?


Można kupić dedykowany środek, ale po taniości woda+szampon będzie okej. Aplikacja z opryskiwacza/butelki. Szamponu wlej śladową ilość, dosłownie kropelkę.

Szampon - Shiny Garage, RRC, Bilt Hamber, Sonax.



Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy pod różne powłoki na felgi trzeba mieć odtłuszczacze od danych producentów czy wystarczy jeden odtłuszczacz pod różne powłoki?

Czyli np C5+PW; DLUX+ERASER albo Q2 RIM+PREP czy wystarczy np. 1xPREP i stosować i pod C5 i pod Q2 RIM i pod DLUX'a ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy jeden 😉
To tak jak np. w damskich odżywkach do włosów piszą, że najlepsze efekty uzyskasz przy uprzednim umyciu szamponem również z tej firmy.
Marketing, bo 20% kupujących odżywkę kupi również szampon 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, że komuś Prick uszkodził lakier... kupiłem Vasco, użyłem 2 razy i nic się nie stało. Ale było zimno, więc trudno mi się wypowiedzieć. Zrobiłem zgodnie z zaleceniami Pawła Nowickiego - ramki na tablicę zdjęte, w miarę możliwości wycieralem produkt z nielakierowanych plastików.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@raafal91 jeśli chodzi o SG Citrus Oil to lepiej spisuje się z oprysku niż w formie piany
Tak, słyszałem o tym. Tu podany jako przykład. Patrzę przez pryzmat "blokersa" gdzie auto mogę umyć tylko na bezdotyku i bez nakładania jakichś długodystansowych wosków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piana to magia ... tzn. fajnie wygląda szczególnie dla "nowych"  ale dobra , myjąca piana to spore koszta , bo i pianownicę trzeba kupić , no i żeby działała to trzeba kupić drogą "megi"  , a takiego niepozornego , taniego ale świetnie działającego (czytaj myjącego)  Citrusa od SG nałożysz nawet bez opryskiwacza ciśnieniowego zwykłą  butelką z pompką  😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Malwin41 tak, ale ja jej używam jak już na prawdę jest ciężko, do bieżącego zmiękczania brudu ES Car Cleaner

 

@powalla  zwykły Kowalski jedzie na bezdotyk i zarzuca kolorową ze szczoty, równocześnie myjąc. Niedaleko mnie otworzyła się nóFka myjnia i widzę wirtuozów z tymi szczotkami, jak z felg szybciutko wskakują na lakier i miziu miziu.

SG jest fajną pianką, ale na chwilę obecną cena/jakość w domywaniu, rządzi NanoFactor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Malwin41 jak dla mnie neutralna pianka to ProElite Neutral AC Foam, teraz jestem w fazie testu piany neutralnej i jest bajeczna, ale cena zaporowa - okolice 100pln za 0,5L... szczegóły wkrótce.

 

43 minuty temu, Malwin41 napisał:

NISKOPROFILOWYCH

Mac off 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.