Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Myłem samochód i na felgach był dziwny osad (ala klej guma) myślę sobie czym go usunąć może IPA

https://ibb.co/ydj1xHN
https://ibb.co/m8dVV7K

 

IPA usuneła wszystko dziwnie to wygląda jakby zdjęła cała warstwę powłokę?

chciałem położyć Q2 rim ale teraz nie wiem co zrobić....czy spróbować położyć powłokę tylko w tym "uszkodzonym" miejscu???

jakieś pomysły...

 

20210430_152512.jpg

20210430_152516.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK nie ma tematu zeszło - pewnie ipa rozpuściła brud.....zdjąłem to mikro fibrą z alkoholem 

 

ale myjąc samochód zauważyłem kolejny problem - jakby się ten brud wżarł w ten plastik - macie jakieś specyfiki które pomogą?

20210430_152542.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kamsyyo napisał:

Czy jak apc kapnie na wykładzine lub fotel przy czyszczeniu plastików itp. To zejdzie z tej tapicerki później Pre sprayem Maxifi i odkurzaczem pioracym nie zostawiając plam?

Bez problemu 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To gdzie zaznaczyłeś to w sumie  dwa łożyska jedno za drugim ale za nim jest dalsze ułożyskowanie tego całego elementu . Za tym żółtym plastikiem są 4 śrubki w deklu który chroni mechanizm ... podobnie jak w każdej szlifierce kątowej 😉  Rozkręć to i zobacz które się posypało lub co się np. wytarło .

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukeu właśnie wszystko było robione prawidłowo,mocno podejrzewam ze problem leży w za slabym oświetleniu.Przez co na srebrnym lakierze nie widziałem jak pasta pracuje.Co dawało mylne wrażenie ze jest jej za mało.Ten fragment który pokazałem był wypracowany dość intensywnie,mozliwe że nie była przezroczysta ze względu na jej za dużą ilość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 
 

Dostałem od znajomego myjkę lavor ninja 130. Do tego pianownice jaka na zdjęciu poniżej. Generalnie myjka spoko szału nie ma ale do bieżącego mycia auta spoko. Dysza rotacyjna mega wyczyściła kostkę. Problem mam z dyszą do regulacji kąta strumienia wody. Punktowo jest ok wiaodmo ale jak lekko rozchyle to strumień jest bardzo słaby jakby sama mgiełka wody pryskała. Czy jest opcja że jak zmienię dysze to się to poprawi? Myśle nad zakupem Łańcut z wymiennymi końcówkami na szybkozłączke. Poniżej drugie zdjęcie wstawiam. 
 

czy przy pianownicy jeśli nie mam bitej śmietany to wina sitka? Oczywiście wiem ze taka piana nie jest idealna jeśli chodzi o zmiękczanie brudu ale dosyć mnie to interesuje. Obecna piana jak na trzecim zdjęciu 

C035EF33-D957-4BE4-A054-5E5B4A9B637E.jpeg

C75B1850-F8CB-4E3F-B964-857DB83EBD90.jpeg

621EC2BA-C2F5-41FF-AEB8-EE40481CB62E.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Putkowski07 napisał:

Witam. 
 

Dostałem od znajomego myjkę lavor ninja 130. Do tego pianownice jaka na zdjęciu poniżej. Generalnie myjka spoko szału nie ma ale do bieżącego mycia auta spoko. Dysza rotacyjna mega wyczyściła kostkę. Problem mam z dyszą do regulacji kąta strumienia wody. Punktowo jest ok wiaodmo ale jak lekko rozchyle to strumień jest bardzo słaby jakby sama mgiełka wody pryskała. Czy jest opcja że jak zmienię dysze to się to poprawi? Myśle nad zakupem Łańcut z wymiennymi końcówkami na szybkozłączke. Poniżej drugie zdjęcie wstawiam. 
 

czy przy pianownicy jeśli nie mam bitej śmietany to wina sitka? Oczywiście wiem ze taka piana nie jest idealna jeśli chodzi o zmiękczanie brudu ale dosyć mnie to interesuje. Obecna piana jak na trzecim zdjęciu 

C035EF33-D957-4BE4-A054-5E5B4A9B637E.jpeg

C75B1850-F8CB-4E3F-B964-857DB83EBD90.jpeg

621EC2BA-C2F5-41FF-AEB8-EE40481CB62E.jpeg

Polecam tą lancę z ali, dla mnie rewelacja w porównaniu do oryginalnej karcher 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, paki112 napisał:

@Putkowski07 pokrętło rozkręcone na maxa (+)? Jaka piana?

Piana Cleantech a pokrętło odkręcone na maksa. Myśle ze może to być wina może sitka w środku 

3 minuty temu, stg89 napisał:

Polecam tą lancę z ali, dla mnie rewelacja w porównaniu do oryginalnej karcher 🙂

Jeśli chodzi o te dysze do faktycznie coś dają do efektu jakby zwiększonego ciśnienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Putkowski07 napisał:

Piana Cleantech a pokrętło odkręcone na maksa. Myśle ze może to być wina może sitka w środku

To w tym przypadku dodatkowo rozrzedzasz roztwór. Zakręć pokrętło (-) całkowicie i zobacz wówczas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się ma!

Mam pianownice marolex 3000 użyłem jej raptem dwa razy,jakoś mi nie podeszło urządzenie za dużo machania😂

Do rzeczy jako że rozbudowałem zestaw o K5 z PA, co mogę nalać do takiej pianownicy (oczywiście prócz aktywnej🤣) nada się do jakiegoś produktu jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, deejay24h napisał:

Się ma!

Mam pianownice marolex 3000 użyłem jej raptem dwa razy,jakoś mi nie podeszło urządzenie za dużo machania😂

Do rzeczy jako że rozbudowałem zestaw o K5 z PA, co mogę nalać do takiej pianownicy (oczywiście prócz aktywnej🤣) nada się do jakiegoś produktu jeszcze?

Możesz używać do mycia felg, Excede UWC + ewentualnie trochę ADBL Bubble maker

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanko o docieranie wosków i QDeków. 

Jeśli inspekcja w latarce pokazuje ładnie dotarta powierzchnię, ale po przejechaniu w tym miejscu fibrą ze stosunkowo dużym dociskiem zostaje tłusta poświata widoczna w latarce(pionowa lub pozioma kreska) , to jest to normalny objaw, czy preparat został za slabo dotarty? 

Dotarcie z dużą siła w tym miejscu powoduje, że później nawet mocne przetarcie fibrą nie powoduje smug. Pytanie czy jest sens dociskac tak mocno fibre do lakieru, skoro przy lekkim dotarciu jest w latarce bardzo ladnie, a jedynie przetarcie z dużą siła zostawia tłusta poświatę? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Putkowski07 napisał:

Piana Cleantech a pokrętło odkręcone na maksa. Myśle ze może to być wina może sitka w środku 

Jeśli chodzi o te dysze do faktycznie coś dają do efektu jakby zwiększonego ciśnienia?

Używam głównie dyszy 15 i 25 stopni, jest różnica w ciśnieniu. 15 stopniowa ma wyraźnie silniejszy strumień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.