Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

I tak i tak zrobisz, kwestia optymalizacji czasu pracy. Ja lecę ręcznie, ale przymierzam się do takiej na wkrętarkę.
Maxifi to bardzo dobre produkty, opakowaniami 500 gr zrobisz kilkanaście prań.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkretarka bezszczotkowa i szczota na drewnianym talerzu. Tylko skorzana recznie szczotkujesz, a materialowa gdzie sie wcisniesz lecisz wkretarką a pare miejsc dokonczysz recznie, czasem calosc uda sie wkretarka. Podloga to kwestia chwili. Sadze ze to taki must have i kto nie uzywal niech nadrabia i nie kwestionuje przed sprobowaniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.04.2021 o 17:38, Aivars napisał:

Pany,

 

jakis QD/QW z Carnaubą ? chodzi o wyglad. Oprocz GS Show Detailer 😉

 

Nie pamiętam teraz dokładnie nazwy ale któryś ze stajni Polishangel, kurde mój urwał mi to co mi urwać 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki płyn do szyb najlepiej poradzi sobie z WS, oczywiście świeżymi? Good Stuff ma dużo zalet, ale tej kwestii nie rozwiązuje Mimo starannego czyszczenia, kontury kropelek zostaja - woda przyschnieta zaledwie wczoraj, ale jest przekoszmarnej jakości. Cleantech był chyba ciut lepszy pod tym względem. Wiadomo, że na grubasy Glass Polish, ale nie wierzę, że takie drobnostki są dla płynu nie do usunięcia.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, MMCzysci napisał:

Jaki płyn do szyb najlepiej poradzi sobie z WS, oczywiście świeżymi? Good Stuff ma dużo zalet, ale tej kwestii nie rozwiązuje emoji853.png Mimo starannego czyszczenia, kontury kropelek zostaja - woda przyschnieta zaledwie wczoraj, ale jest przekoszmarnej jakości. Cleantech był chyba ciut lepszy pod tym względem. Wiadomo, że na grubasy Glass Polish, ale nie wierzę, że takie drobnostki są dla płynu nie do usunięcia.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka


 

Mi świeże WS schodziły zawsze od carpro clarify. A mix clarify i ech20  pozostawia całkiem fajne hydro nie zostawiając mazów. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Denynr1 ja mam v8. Na jednym doładowaniu oblatuje wszystko. Turbo włączam tylko jak trzeba. V11 zresztą ma mocniejszą baterię więc nie powinieneś mieć problemu . Do samochodu dokupiłem sobie jeszcze elastyczny wąż, bo w oryginale nie miałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, wojtecki napisał:

Używa ktoś Excede UWC do czyszczenia opon? Ostatnio jakieś szczury czyściłem i super wyciągnęło brud..zastanawiam się czy uwc może mieć negatywny wpływ na oponę. 

Raczej negatywnego wpływu bym sie nie spodziewał. UWC to też zasada jak tire cleaner'y.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to jest? felgi "zimówki" oryg 100% od nowości z autem ( RR ). nie idzie tych "czarnych zacieków" niczym ruszyć. zasada, kwas, pasty polerskie, pasty "metal/chrom"... generalnie nic na tym wrażenia nie robi 😕 

IMG_20210426_180235.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CarlosBlack - nie było problemów z elementami układu hamulcowego (zablokowane zaciski, starte klocki, uszkodzone tarcze) na osi, na której zamontowane były te felgi ? Jakiś czas temu miałem podobny problem z felgą, założoną na osi, na której zaciswk zblokował klocki na tarczy, a właścicielka przejeździła kilkaset km z tą awarią i poza przegrzaniem tarcz, upiekła też lakier felgi w kilku miejscach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eidos71 to jest na komplecie felg; auto "mechanicznie" jak nowe. niestety właścicielowi czasem ktoś z jego firmy (duży park ciężkich maszyn) ogarniał koła. klucz udarowy ze stałym momentem 950 i zrywaniem 1650 walczył z odkręcaniem nakrętek felg. podejrzewam że coś "przemysłowego" tam siadło.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

   Zainteresowałem się tematem detailingu, natomiast chcę się tym zająć całkowicie niekomercyjnie - kupiłem niedawno auto, o które mam ochotę zadbać. Generalnie jest to BMW z 2009 całe w 1, czarnym lakierze. Całe jest w mikro-małych rysach, kilka średnich, i dwie duże rysy.
  Chcę kupić polerkę DA Yato, Zestaw past 3x Menzerna i wosk SOFT99. Co powinienem jeszcze kupić na must-have? Nie chce jakoś mocno popadać w koszta, użytek całkowicie amatorski. 
Pozdrawiam Marcin 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@iordan coś do dekontaminacji nadwozia przed polerką? skoro niedawno kupiłeś to dopiero po tym procesie się okaże czego potrzebujesz. wymyjesz bród, "wypełniacze" i pokaże się prawdziwe oblicze lakieru. może będzie cud i zamiast 3 past wystarczy 1? 😉 czytaj, czytaj, czytaj; tu jest wszystko 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, CarlosBlack napisał:

@iordan coś do dekontaminacji nadwozia przed polerką? skoro niedawno kupiłeś to dopiero po tym procesie się okaże czego potrzebujesz. wymyjesz bród, "wypełniacze" i pokaże się prawdziwe oblicze lakieru. może będzie cud i zamiast 3 past wystarczy 1? 😉 czytaj, czytaj, czytaj; tu jest wszystko 🙂 

Ok, a więc:
1. Myjka z aktywną pianą 
2. Dokładne mycie w domu z :
Shiny Garage Sleek Premium Shampoo
3. Glinka Yellow Poly Clay + Poślizg pod to
Takie coś przed polerką będzie oK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.