Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ACA500 na DA15mm dużo gorzej tnie od Carpro ClearCut? Szukam coś na pierwszą korektę i zależy mi na łatwości pracy, czyli łatwe wymywanie i małe pylenie. Byłem zdecydowany na CP CC ale zastanawia mnie te pylenie i łatwość pracy. Do finishu myślę nad Sonax PF a Koch m3.02. Wiem, że temat wałkowany milion razy, ale od czytania już głowa boli, z kolei dzwoniąc po sklepach usłyszałem jeszcze inne polecane pasty i głowa tylko bardziej rozbolała 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ACA500 na DA15mm dużo gorzej tnie od Carpro ClearCut? Szukam coś na pierwszą korektę i zależy mi na łatwości pracy, czyli łatwe wymywanie i małe pylenie. Byłem zdecydowany na CP CC ale zastanawia mnie te pylenie i łatwość pracy. Do finishu myślę nad Sonax PF a Koch m3.02. Wiem, że temat wałkowany milion razy, ale od czytania już głowa boli, z kolei dzwoniąc po sklepach usłyszałem jeszcze inne polecane pasty i głowa tylko bardziej rozbolała

Im więcej będziesz czytał tym gorzej. Kup coś z Sonaxa, Cutmax, Perfect finish, a na pewno się nie zawiedziesz.

 

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Koszal - Rupes Uno Protect to produkt typu AIO. Takim produktem nie przygotujesz lakieru pod ceramikę. A tak swoją drogą (bez urazy) - trochę się boję, jak ogarniesz tą ceramikę, jeśli już na starcie powstaje problem z brakiem rozpoznawania zastosowania odpowiedniej chemii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcelus, 3D ACA500 to bardzo dobrej jakości ścierna pasta polerska. Jej zalety poznało juz sporo użytkowników i myślę, że ten produkt/system polerski nie ma się czego wstydzić.

Jeśli celujesz również w pastę wykonczeniową warto zwrócić uwagę także na 3D AAT502 lub ACA520, które łamią schematy past wykończeniowych, łącząc polishing/fininshing w jedno 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Aivars

Poorboy’s Spray & Gloss to rewelacyjny quick detailer, dzięki któremu usuniesz drobne zabrudzenia z powierzchni lakieru (takie jak kurz, plamy z wody, odciski palców itp.), a jednocześnie nadasz pożądane śliskie wykończenie. Produkt ten podkręca połysk nawoskowanego samochodu.

Poorboy’s Spray & Gloss to najprostszy sposób, by w krótkim czasie nadać głębię koloru i blask.

Jest bezpieczny dla lakieru bezbarwnego, szkła czy metalu. Można go używać zarówno w słońcu jak i w cieniu.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pietras 

55 minut temu, Aivars napisał:

Pytanie - czy istnieje jakis QD godny polecenia, ktory mozna uzywac w pelnym sloncu, zeby mozna go bylo normalnie dotrzec ?

Parę razy zdarzyło mi się użyć na słońcu soft99 luxury Gloss. Nie było problemu z docieraniem

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ShiningCar Przeczytałem cały wątek o pastach 3D, to co znalazłem to jednak siła cięcia w Carpro ClearCut jest dużo lepsza, dlatego pytam o porównanie tych konkretnych dwóch past. Chętnie bym spróbował 3D One, ale widzę nie jest dostępna na stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie ten temat to z góry przepraszam.
Pytanie do osób, które sporo zajmują się skórami. Od bardzo długiego czasu szukam recaro do swojego auta. Mam okazję zakupić fotele w takim stanie jak na zdjęciach. Uważacie że spokojnie do odratowania i będą dobrze wyglądać czy skóra w takim średnim stanie już?

117338701_640224583283519_327819861440346506_n.jpg

117337945_583507565654031_3682452301854969640_n.jpg

117310492_792368341504198_1476336043658412800_n.jpg

117309831_331681931343503_863464400780679744_n.jpg

117311190_314653713013517_4565345333484234899_n.jpg

117338390_494731148153390_7935725408894260539_n.jpg

117303762_217495812973759_9189380603329957112_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcelus, w zależności od użytego pada i rodzaju lakieru, można powiedzieć, że różnica pomiędzy pastami jest, ale pisząc dużo lepsza, myślę jednak, że jest to nieco na wyrost 😉

Pasty cuttingowe 3D mają stałe ziarno, więc rozprowadzasz pastę, wchodzisz od razu na wyższe biegi, wypracowujesz, ścierasz.

Dodatkowo ACA500 minimalnie grzeje lakier, więc jeśli chcesz wyciąc więcej, wystraczy lekko zwiększyć docisk/wydłużyć przejazdy. Inne jej zalety są już chyba znane, minimalne pylenie, przyjemna aplikacja/ścieranie, zapach 😉

3D ONE to hybryda past cutting/polishing/finishing, jest słabsza od ACA500, ale bardziej uniwersalna (pracuje bardzo ładnie z każdym rodzajem pada, od futra do finishingu).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Jeżeli nie ten temat to z góry przepraszam.
Pytanie do osób, które sporo zajmują się skórami. Od bardzo długiego czasu szukam recaro do swojego auta. Mam okazję zakupić fotele w takim stanie jak na zdjęciach. Uważacie że spokojnie do odratowania i będą dobrze wyglądać czy skóra w takim średnim stanie już?



Nowa nie jest, ale ktoś ogarnięty w temacie da radę ją ładnie odrestaurować. Takie spękania są czymś zupełnie normalnym w starszych autach. Jest mało przetarć więc byłbym dobrej myśli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eidos71 - dziękuje za info, natknąłem się na ten produkt w weekend i nie wczytując się dokładnie co i jak zadałem pytanie tutaj.

Ps. Do urazy mi daleko :-) nie robię z siebie specjalisty, można powiedzieć, że jest to moje małe hobby które lubię robić i uczyć się od najlepszych.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężki temat: Kostka brukowa poplamiona farbą Hammerite (prawie cała puszka 😕 ) - czym się jej pozbyć z dużej powierzchni? Rozpuszczalnik + szczotka i szmaty? Tenzi do kostki brukowej? ProElite Oli spoter (teoretycznie tylko do oleju)? Jakiś Tar & Glue remover? Jakieś inne sugestie mocnej chemii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam problem z lakierem na moim samochodzie. Po myciu szamponem lakier dalej jest brudny. (twarda woda?) 
Na zdjęciu fragment lakieru popsikałem APC Predator, popędzelkowałem chwilę i udało mi się to oczyścić.

Czy jesteście w stanie mi polecić jakiś magiczny specyfik, który pozwoliłby mi oczyścić cały lakier na samochodzie w łatwiejszy sposób niż pędzelkowanie calego lakieru? + nie chce go porysować.


PS. Kolega dał mi kawałek glinki żółtej i wydaje mi się, że ona nic nie oczyściła. (a przynajmniej nie w takim stopniu jak APC)

IMG_6640.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.