Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Do odtłuszczenia przed woskiem alkohol 50% będzie spoko? Pytanie troche laickie owszem ALE tak myślę że skoro nawet clean tech zaleca taką IPE przed powłoką to coś o tym wiedzą, z drugiej strony jednak 50tka nie wymywa dobrze pasty... Tak pytam bo czarny uni źle znosi setkę na niektorych elementach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanko o wyciągnięcie wgniotki. Nowy samochód mojej małżonki i ktoś jej zrobił szkode na przednim błotniku. Lakier ledwie kropeczka punktowo uszkodzony. Jest wgniotka na załamaniu błotnika wciśnięte na pewno z 2-3mm.

zrobię to jakoś sam domowym sposobem czy nie wydając 1000000 monet czy odrazu się szykować na usługę?

Nie zrobiłem fotki ale mogę uzupełnić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@analyzator Moja zona w zimie otarła prawy przedni błotnik Polo o bramę garazu. No i oczywiście było wgniecenie. Najpierw chciałem dac do blacharza (wycenił 3000-4000 PLN z cieniowaniem przednich drzwi). Potem pomyślałem, ze sam się z tym pobawię - metoda PDR. Jak zacząłem zliczać co by mi pasowało na Ali (bo taniej) kupic, do tego brak mojego doświadczenia .... Ostatecznie dałem do zakładu, który się tym zajmuje na co dzień i za 250PLN mi to wyciągnęli i przepolerowali. Częśc rysek oczywiście pozostawao bo odbyło się bez lakierowania. Ale kształt jest idealny i tak nie drażni oczu.

Ogólnie chodzi mi o to, że w jakimś zakładzie może wyjść i taniej i lepiej niż samemu, domowym sposobem itd 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, analyzator napisał:

Szybkie pytanko o wyciągnięcie wgniotki. Nowy samochód mojej małżonki i ktoś jej zrobił szkode na przednim błotniku. Lakier ledwie kropeczka punktowo uszkodzony. Jest wgniotka na załamaniu błotnika wciśnięte na pewno z 2-3mm.

zrobię to jakoś sam domowym sposobem czy nie wydając 1000000 monet czy odrazu się szykować na usługę?

Nie zrobiłem fotki ale mogę uzupełnić.

 

Auto Dent w Strzeszkowicach jakbyś sam nie dał rady przyssawką do telefonu. Fachowiec jakich mało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, DevMike napisał:

Witam, może mi ktoś wyjaśnić o co chodzi z tymi smugami? Auto wymyłem użyłem Soft99 luxury gloss i takie smugi mam po nałożeniu płynnego wosku

Luxury Gloss tak czasem ma, bo jest bardzo płynny i szybko wysycha. Można to usunąć pryskając niewielką ilość i docierając suchą fibrą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, DevMike napisał:

A polecisz jakiś lepszy quick detailer? 

Nie, bo sam bardzo się polubiłem z Luxury Glossem 🙂 Wręcz jako taki "pryśnij, przetrzyj, zapomnij" jest idealny dla mnie. Czasem tylko trzeba na niego uważać przy aplikacji - przede wszystkim nie walić za dużo, nie na mocno rozgrzaną karoserię i popatrzeć po docieraniu, czy jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to teraz pytanie. Nakładałem wczoraj tego cleanera.Dzis może zrobię korektę. Żeby nie myć auta po prostu nałożyć nową warstwę na tą obecną? Auto stoi pod chmurka. Boję się że będą rysy więc chyba poczekaj do następnego mycia. Mikrofibre faktycznie z grubszym włosiem mialem

P. S. Jakąś różnica między fusso quick detailer vs SOFT99 FUSSO COAT SPEED & BARRIER

Ona są quick detialerami jednej firmy 

53 minuty temu, ShiningCar napisał:

@DevMike, nie wiem jakiej fibry używasz, ale jeśli coś z dłuższym włosiem/puszysta to zmień na coś z krótszym/cieńsza.

Konkretnie użyłem tej

https://mrcleaner.pl/mikrofibry/sam-s-detailing-edgeless-microfibre-delikatna-mikrofibra-bez-obszycia-idealna-do-docierania-woskow-40x40cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o Carpro Essence i na niego FX Protect Vision ? Czerwone UNI na Lancii, zrobiony solidny Onestep z 2 msc temu, Show Wax od GS powoli się kończy, i chce wrzucić FX Protect na nią. Natomiast zastanawiam się czy zdjąć wosk / QD z niej DA15mm + czarny pad finishowy + ACA520 czy może Sonax Perfect Finish na tym samym padzie bądź właśnie zakup Essence, który ponoć świetnie się spisuje na UNI. Ktoś używał kanapki Essence + powłoka nie od CarPro ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.