Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

[mention]CarlosBlack [/mention] [mention]Mumins [/mention] [mention]Streat [/mention]
A jak jesteśmy przy przygotowaniu pod wosk to mi najwiecej czasu zajmuje cleaner, kiedyś aplikowałem takiego DJ lime prime tricolorem to nie dość ze długo to jeszcze reka odpada, teraz DA Hamron ale dalej długo to trwa (ale przynajmniej ręka nie puchnie ) macie jakieś patenty żeby to przyspieszyć/ usprawnić ale żeby jakość nie ucierpiała ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Bapko napisał:

macie jakieś patenty żeby to przyspieszyć/ usprawnić ale żeby jakość nie ucierpiała ?emoji848.png

Nie ma filozofii, proces musi swoje zająć. LP jest cleanerem lekkościernym więc wypadałoby go jakoś tam wypracować, ale to przecież nie jest korekta czy nawet OS. Wystarczy zrobić przejazd góra, dół i po temacie. Może za długo wypracowujesz produkt i pracujesz na małych powierzchniach? 

1 godzinę temu, Streat napisał:

@Mumins ja osobiscie po t&g i ironie, robie całe auto rekawicą glinkującą, zajmuje to kilka minut ajestem pewny ze mam wszystko usuniete 

Jasne, jak masz dzięki temu spokojną głowę to oczywiście rób po swojemu, natomiast i tak po wszystkim najczęściej odtłuszcza się lakier więc IPA/zmywacz i tak zdejmą te niedoskonałości - oczywiście mówię o określonych przypadkach. Ale jak czas się liczy, to niektóre czynności trzeba przyspieszyć 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pioter83 wiesz co kiedys widziałem taka szpachle, wyglądem przypominająca plasteline. Odcinasz kawalek, rolujesz i układasz palcami tak aby uzupełnić ubytek. Później już proces jak ze zwykła szpachlowka. Czekasz aż wyschnie, ścieranie, wygładzanie itd

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bapko z Fireballem oszczędność czasu jest spora wg mnie. Przyjemnie to idzie, ale jak przyschnie za bardzo to trudniej się go wypłukuje. Widać potem też wyraźnie gdzie się nie domyło. Kwestia wprawy. 

Czyli zrobic np 2 panele, spłukać itd?

 

Fireballa czym najlepiej aplikować? Rekawica mikrofibrowy, czy może zolta gąbka z trocolora? Czy co polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bapko ja użyłem aplikator obszyty mikrofibrą, bodajże z waxpro, ale i w Kauflandzie widziałem podobne. Aplikator potem nadaje sie tylko do tego.

Następnym razem zrobię np cały bok i spłuczę, potem drugi i płukanie itd. podobnie i na koniec mycie całości jakimś mocniejszym szamponem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, RoBee napisał:
2 godziny temu, PressionLife napisał:
Witam 🙂 Walcze z oslona przeciwsloneczna, jest cala brudna, zzolknieta od papierosow czym polecacie wyczyscic ?

A z czego wykonana?

 

Ciezko powiedziec, nie jest to plastik, materialowe cos w stylu welur ale nie do konca

 

W załączniku zdjecia

523F40BB-CB10-4974-9AD3-A515A5D2ACE8.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, RoBee napisał:

@PressionLife weź to spróbuj Interior Cleanerem jakimś najpierw, a jak nie pójdzie to APC. Uważaj ze stężeniem, stosuj się do zaleceń producenta i pamiętaj aby wymyć dobrze.

Zapomniałem dodać, ze apc nie dało rady nawet cif i ace!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To APC ponoć nie należy do specjalnie skutecznych, musisz spróbować czegoś innego, ewentualnie zwiększ stężenie.
Może też być tak, że materiał się trwale odbarwil - wtedy mu nie pomożesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, MMCzysci napisał:

To APC ponoć nie należy do specjalnie skutecznych, musisz spróbować czegoś innego, ewentualnie zwiększ stężenie.
Może też być tak, że materiał się trwale odbarwil - wtedy mu nie pomożesz emoji853.png

 

10 minut temu, RoBee napisał:
23 minuty temu, PressionLife napisał:
APC ADBL 1:10

Spróbuj 1:4


Dzieki, spróbuje koło 20 dam znac czy puściło 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RoBee klasyk 

 

Dobra to małe pytanko ode mnie. Pacjent to Lexus CT 200. Chciałbym maksymalnie szybko pojechać go cleanerem i nawoskować. Lakier w perfekcyjnym stanie bo samochód ma 6000 km przebiegu i nie myl go nikt poza mną. 

Na aucie cała kanapka. 4000 km temu fusso a na nim pewnie z 15 warstw z czego połowa water golda.. dzisaj myty carmaxem i SG Orange i oczywiście piekne Hydro 🙂 tafli się nie spodziewałem.

Na Lexusie jest lakier ceramiclear zupełnie nowy więc nic nie szarpiemy. O polerowaniu tego cuda czytałem 😉

Cleaner carchem pre wax plus gąbka czarna. Jakieś doświadczenia z tym cleanerem? Według producenta czy pod wosk czy pod ich powłoki polimerowe bez zmywania.

Hamron 15, obroty 2-3? 

Jako zabezpieczenie chciałbym wziąć wosk carchem 38 i ewentualnie na próbę jeden element fusso.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki inny aplikator do fusso niż ten co dają, i jaki aplikator TRI color do pracy z cleanerem. Mam z flexipads i ten co dają do soft micro liquid compound. Flexi się miękki wydaje i słabo z nim pracuję. Coś podobnego polecicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.