Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 15.07.2020 o 19:35, D@ViD napisał:

@poncio Cleaner Funky Witch Lemon Peeling + wosk Funky Witch Paradise Gloss 🙂 i efekt masz super 🙂

 

W końcu dorwałem Paradise Gloss i już do mnie jedzie cały komplecik 🙂

za 2-3 tyg odbieram auto i mam zamiar od razu po odbiorze położyć wosk...

Czy w tym wypadku tez robić pełną dekontaminacje?

Czy może wystarczy porządnie umyć na 2 wiadra, ogarnąć ręcznie cleanerem a na koniec wosk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, poncio napisał:

 

W końcu dorwałem Paradise Gloss i już do mnie jedzie cały komplecik 🙂

za 2-3 tyg odbieram auto i mam zamiar od razu po odbiorze położyć wosk...

Czy w tym wypadku tez robić pełną dekontaminacje?

Czy może wystarczy porządnie umyć na 2 wiadra, ogarnąć ręcznie cleanerem a na koniec wosk?

Przydałaby się dekontaminacja 😛 Bez niej to będziesz rysował tymi osadami po lakierze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, MatthewxD napisał:

Przydałaby się dekontaminacja 😛 Bez niej to będziesz rysował tymi osadami po lakierze. 

Dlatego pytam 🙂 choć mam raptem z salonu jakieś 15km do domu...

A co do znaczków, napisów, grilla i trudniej dostępnych zakamarków (tam gdzie trzeba popracować pędzelkiem) używać APC? wszystko jedno jakiego?

 

70637e6fd950d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, poncio napisał:

Dlatego pytam 🙂 choć mam raptem z salonu jakieś 15km do domu...

A co do znaczków, napisów, grilla i trudniej dostępnych zakamarków (tam gdzie trzeba popracować pędzelkiem) używać APC? wszystko jedno jakiego?

Odbierasz nowe auto? Jeśli tak to mimo wszystko warto zrobić oczyszczenie bo te auta i tak zbierają ten syf w transporcie a w salonach róznie to bywa z tym ich myciem. Do trudniej dostępnych miejsc jak najbardziej APC. Czy wszystko jedno jakiego to, hmm no ja bym kupił jakieś takie w miarę uniwersalne, bo wiesz są APC mega mocne i po co męczyć te elementy taką mocną chemią. Coś w stylu ADBL APC/Koch GreenStar/GoodStuff APC. Właściwie do pędzelkowania możesz użyć też piany aktywnej. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, poncio napisał:

 

W końcu dorwałem Paradise Gloss i już do mnie jedzie cały komplecik 🙂

za 2-3 tyg odbieram auto i mam zamiar od razu po odbiorze położyć wosk...

Czy w tym wypadku tez robić pełną dekontaminacje?

Czy może wystarczy porządnie umyć na 2 wiadra, ogarnąć ręcznie cleanerem a na koniec wosk?

Dekontaminacja chemiczna konieczna !!! 

co do pytania o APC do zakamarków 🙂 w twoim przypadku myślę, że wystarczy aktywna piana + pędzel 🙂 możesz się posiłkować odrobiną szamponu z wodą w butelce z atomizerem 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Środek Chevrolet Cruze, takie wymyślne wykończenie z materiału. Materiał jest płytki (nie jest miękki), ale jest dość delikatny. Czy ktoś uważa, że nie powinienem tego robić bonnetem? Nie mam zbytnio pomysłu jak mógłbym zrobić to delikatniej.

Webp.net-resizeimage (1).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maciek-drummer napisał:

Używał ktoś z Was płynu do dezynfekcji od Shiny Garage? Chodzi mi o to czy nie jest klejący i czy nie smuży ma powierzchniach.

IPA+woda destylowana(demi) + gliceryna  i masz płyn jak talala 😛

3 godziny temu, pitekman napisał:

Środek Chevrolet Cruze, takie wymyślne wykończenie z materiału. Materiał jest płytki (nie jest miękki), ale jest dość delikatny. Czy ktoś uważa, że nie powinienem tego robić bonnetem? Nie mam zbytnio pomysłu jak mógłbym zrobić to delikatniej.

 

Tylko bonnet 🙂 śmiało możesz działać 🙂 mikrofibra waflowa + mikrofibra zwykła

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 hours ago, Lukaso said:

Mi to wygląda na twardą wodę.. Oze myjesz pod domem i nie wycierasz samochodu? 

Myje pod domem, ale wycieram. 

18 hours ago, Fredi88 said:

Mi to na kamień wygląda... ale kurfa tyle to chyba jeszcze nie widziałem :blink: bez kilofa nie podchodź... 

 

no to co można zrobić? :< 

EDIT: czy np. umycie auta APC w rozcieńczeniu np. 1:10 by pomogło + nie zniszczyło lakieru bardziej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gobbi wszystko jest szkodliwe dla lakieru oczywiście w nieodpowiednich rękach nawet woda (jak polejesz wrzątkiem lakier może być nie ciekawie tak jak z nie odpowiednio przygotowana chemią stężenie, czy warunki: temp czy słońce) .

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem czyścić wypoczynek u teściowej (wg. niej z naturalnej skóry) oczywiście colourlock strong, zgodnie z zasadami 3 strzały na szczoteczkę z zestawu, ale zbierając brud zbieram jakby złuszczony kolor że skóry... Skóra dawno nie była pielęgnowana, dlatego wybrałem stronga.
Ale czemu schodzi farba? f925edf1f28cd7f9e75a1383f9bdc579.jpg852ca3e75bb491aed85e7548e3adc89c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze sa brudne nie oznacza ze trzeba atakować od razu tak mocnym produktem 
 
soft by sobie pewnie tez poradził z tym brudem 
Kurcze, teraz go już nie oddam, a jestem 200km od domu, może jakoś go rozcieńczyć z demineralizowaną wodą, aby go osłabić... Ja auto czyszczę softem i strong mi nie potrzebny w przyszłości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.