Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, MMCzysci napisał:

Czy te sławne wiadra z Casto to te: https://www.castorama.pl/wiadro-casto-naturalne-15-l-id-29543.html?

Jaki grit guard do tego dobrać? Pytam, bo z tego co czytałem na forum nie każdy separator pasuje i nie chcę, żeby się okazało, że kupię coś z innej planety 😉

Bardzoooo chciałem sprawić sobie profi wiadereczka Good Stuff, świetnie wyglądają, ale ciut drogo to wychodzi jak dla mnie,,,

Na pewno też pasują GG z aliexpress, polecam 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



@Sinus standard w fordach
 


A możesz coś więcej napisać? Sama jazda zimą i w deszczu wystarczy, by podwozie zaczęło korodować? :o
Wydawało mi się, że w dzisiejszych czasach wszystkie marki trzymają już pewien poziom blacharski... Auto nie jest stare, a tu takie rzeczy...

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam fotel biurowy skórzany z Ikea, model: Markus. Przykurzyl mi się i gdzieniegdzie ubrudził od potu i łoju od ciała. Czy mogę go potraktować soft cleaner em od kecav i położyć jakas odżywkę, czy odpuścić? Jeśli tak to jaka odżywkę łatwa w nałożeniu, tania bo tylko do tego będę ją używał. Cleaner też nie mam i zamierzam kupić, ten kecav jest ok? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Auto kuzynki, kupiła od 1. właściciela, polski salon. O co może chodzić? Powódź raczej nie wchodzi w grę, bo auto kupione z Gdyni, a w ostatnich kilku latach raczej nic takiego nie było. Dodam tylko, że auto to ford fiesta. O co chodzi, skąd ta rdza? Jakieś pomysły?




Mam podobny problem w moim Foresterze, ale dotyczy to wielu marek aut.

Problem leży w źle przemyślanej konstrukcji mocowania fotela do nadwozia. Śruby mocujące są wystawione na kontakt z warunkami zewnętrznymi (gwint przechodzi na wylot nadwozia) przez co są zimniejsze niż temperatura wewnątrz auta. W ciepłym i wilgotnym klimacie wnętrza auta para wodna kondensuje tam gdzie jest najzimniej- czyli na owych śrubach.

Nie byłoby to wielkim problemem, bo śruby to przecież bardzo dobra stal nierdzewna ale schładzają one również stelaż, który trzymają. Ten jest nieocynkowany i pomalowany farbą bez podkładu. Ruda tańczy na nim jak szalona.

Czy da się temu zaradzić? Nie. Można walczyć ze skutkami i ograniczać rozprzestrzenianie się rudzielca. W zależności jak dobrze robotę wykonamy będzie spokój nawet na kilka lat.
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób sobie radzicie z ptasimi odchodami? Mam na mysli sytuacje gdy wczoraj wieczorem umylem samochód,dzisiaj koło poludnia podchodze do niego a tu dwa swieze "placki" na masce.
Zeby nie myc calego auta za kazdym razem,zastanawiam sie czy w takiej sytuacji awaryjnie w bagazniku wozic atomizer z np.ech2o rozcienczonym w proporcjach do bezwodnego mycia,i w takiej sytuacji psiknąć na to miejsce,i zebrac mikrofibra,ma to sens i jest bezpieczne dla lakieru? Czy moze macie jakies swoje sprawdzone patenty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób sobie radzicie z ptasimi odchodami? Mam na mysli sytuacje gdy wczoraj wieczorem umylem samochód,dzisiaj koło poludnia podchodze do niego a tu dwa swieze "placki" na masce.
Zeby nie myc calego auta za kazdym razem,zastanawiam sie czy w takiej sytuacji awaryjnie w bagazniku wozic atomizer z np.ech2o rozcienczonym w proporcjach do bezwodnego mycia,i w takiej sytuacji psiknąć na to miejsce,i zebrac mikrofibra,ma to sens i jest bezpieczne dla lakieru? Czy moze macie jakies swoje sprawdzone patenty?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Panowie powie mi ktoś i mnie oświeci co tu się nadziało po praniu czyżby brud zakrył wytarcie

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka




1. Pytanie czy prespray nie odbarwił tapicerki? Jaki prespray? Jakie stężenie? Robiłeś test siły?

2. Może słabo wypłukany?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, #kris napisał:

Masakra 15lat auto i jeżeli dobrze kojarzę to ok 200tysi przebiegu...

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

No niestety fotele w Ave T25 to porażka, bardzo dużo negatywnych opinii juz wiele lat temu opisywane bylo na forum avensis. Sam taką posiadam i wygląda u mnie to podobnie. Stawiam na przetarcia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rafalk@RoBee@Penny

Zastosowałem Excede Heavy Duty 1:10 jako prespray i 1:100 płukanie.

Tylna kanapa nie miała takich kwiatków a fotel pasażera w mniejszym stopniu, mam jeszcze komplet Maxifi i może nim spróbuję

 

 

 

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@#kris Fotel kierowcy najwięcej jest używany, widac po nim że jest już w kiepskim stanie, gąbka odksztalcona przetarty materiał tak wygladaja one w  tych modelach. Popatrz po necie można za nie duże pieniadze wyrwać fotel bądź cały komplet za nie duże pieniądze i lepszym stanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie proszę. Kolor lakieru złoty metalik (francuz). Szukam fajnego wosku do położenia. Kompromis pomiędzy lookiem a trwałością. Fajnie jakby wytrzymał 2 miesiące +. Nie chcę fussso! Nie musi zakrywać - będzie korekta. Myślę nad Enzo Sio2 lub Infinity Wax Light, ale pewnie macie jakieś doświadczenie z takim kolorem, więc dawajcie co fajnego wrzucaliście. Zdjęcia mile widziane 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.