Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie pracował ktoś tymi szlifierkami metabo lub o podobnych parametrach?
Myślę kupić jedną z nich.
Jedna jest normalna, druga ma zmienioną przekładnie dzięki temu może pracując przy szlifowaniu kamienia, betonu itd. Dzięki temu jest mocniejsza ale mniejsze ma obroty zamiast 11 tyś ma 9 tyś z czymś. Kusi mnie ta mocniejsza ale zastanawiam się czy te mniejsze obroty nie będą miały złego wpływu na szybkość cięcia ? Bo szlifować, niby szybciej będzie ta mocniejsza zdzierać.

Ta zwykła wersja 3.5Nm.

https://www.metabo.com/pl/pl/maszyny/ciecie-szlifowanie-frezowanie/szlifierki-katowe/szlifierki-katowe-o-76-150-mm/wev-15-125-quick-600468000-szlifierki-katowe.html


Ta mocniejsza 4.2Nm -mniejsze obroty HT.

https://www.metabo.com/pl/pl/maszyny/ciecie-szlifowanie-frezowanie/szlifierki-katowe/szlifierki-katowe-o-76-150-mm/wev-15-125-quick-ht-600562000-szlifierki-katowe.html

Proszę nie patrzeć na cenę.c58c1558fec6b8cae63f86c4404bc7b2.jpg3ec17f656603140e56890a96ed1d3a60.jpg

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pike zależy jaki to samochód, i jak dużo masz miejsc z trudnym dostępem. Prawda jest taka, że przy wielu samochodach posiadanie obu maszyn to również za mało na dojście do wszystkich zakamarków.

Jest szansa, że do Hamrona podejdzie BP 75 (chociaż ciągle pozostaje problem jej sporego gabarytu), ale to już musi wypowiedzieć się ktoś kto ma taką maszynę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.05.2020 o 22:50, FilipO napisał:

Ktoś orientuje się w temacie masek lakierniczych? Szukajka podpowiedziała 3m 7502 (M) + filtr 3m 6055 A2, natomiast chciałbym się upewnić i poprosić o pomoc w znalezieniu miejsca gdzie mogę ową maskę i filtry zakupić. Szybki research i z tego co widzę to nie ma nigdzie dostępnej maski ..  Zastosowanie - kładzenie CP Dlux / UK 3.0 itp. 

Ja ostatecznie kupiłem Securę 3000. Dokładnie ten zestaw A: 9248143617

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MarBi napisał:

Jest szansa, że do Hamrona podejdzie BP 75 (chociaż ciągle pozostaje problem jej sporego gabarytu), ale to już musi wypowiedzieć się ktoś kto ma taką maszynę

Wszystko ładnie, pięknie tylko po co? Sam już praktycznie sobie odpowiedziałeś. Oprócz gabarytu samej maszyny pozostaje obudowa BP. Nie wiem jak miałbym kontrolować okiem pada.
Już lepiej działać 125 a problematyczne, ciasne miejsca docierać ręcznie padem w.... dłoni. Wiele lat sobie tak radziłem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#Polerowanie

Potrzebuję porady - używając pasty kocha starej H8 mam pewien (problem?). Pracując jna maszynie DA Rupes mk II 15 w połączeniu z twardymi padami (np. royal pads) wiadomo kilka groszków na zaimpregnowany pad, rozprowadzenie na małej części elementu na 1-2 biegu i praca. Ja najczęściej pracuję głównie na 4 biegu i w zależności od ruchu talerza kontroluje obroty i kończę szybszymi przejazdami na niższych biegach. Jednak przy takiej pracy pasta już od samego początku wydaję się być bardzo sucha - nie ciągnie się taki film olejowy za nią - wygląda to jak docieranie zbyt długo leżącego wosku. Przy gąbkach o mniejszej twardości problem nie występuje.

Czy technika pracy z tą pastą powinna być inna, czy ten typ tak ma ?

@Ari wiele ludzi tak pracuje z lepszym lub gorszym efektem ale dają sobie radę.

Moją pierwszą maszyną dawno temu był Bass 5119 gdzie śmigałem naprzemiennie na dyskach 75 i 125 myśląc, że sztukę polerowania ogarnąłem do perfekcji 😄

Obecnie również uważam, że do pracy z małym talerzem powinno używać się maszyny do tego przeznaczonej, ale nie każdy może sobie pozwolić na zakup dwóch maszyn.

Brnąć dalej w temat większość ludzi kupujących maszyny budżetowe robi to głównie z myślą nauki i nie posiadają raczej większej wiedzy praktycznej, a nie każdy wie że są maszyny fabrycznie przeznaczone do pracy z dużym talerzem, gdzie np przy użyciu podkładek będzie można pracować z talerzem 75. Choćby dla nauki samego zachowania maszyny przy pracy z mniejszym bp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MarBi napisał:

Moją pierwszą maszyną dawno temu był Bass 5119 gdzie śmigałem naprzemiennie na dyskach 75 i 125 myśląc, że sztukę polerowania ogarnąłem do perfekcji 😄

Zadowolony z niej byleś i czy poleciłbyś ją dla laika zamiast Hamrona? Patrzę na cenę i wpada w mój budżet, a jeśli ma możliwość założenia bp75 to chyba bardziej uniwersalna opcja, aczkolwiek Hamron+ręcznie padem w trudne miejsca jest dla mnie i tak spoko 😄 Dzisiaj jadę po cały sprzęt i próbuje rozwiać wątpliwości.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pike na forum jest sporo wiedzy odnośnie tej maszynki. Nie miałem nigdy hamrona w rękach więc się nie wypowiem, ale 5119 w klasie budżet to naprawdę spoko sprzęt nigdy nie miałem z nią problemów.
Z czasem uzupełniłem ją o 5130, która jest tańsza od hamrona ale ma kilka wad jak np. brak blokady spustu i ludzie też na nią narzekali (chociaż ja ze swoją nie miałem żadnych problemów)

Musisz pamiętać również, że są to przede wszystkim maszyny o innym skoku hamron 15/bass 9 więc praca hamronem przynajmniej w teorii powinna być bardziej efektywna.

Tylko z tego co pamiętam to w maszynach bass oryginalnie są talerze 180 więc weź poprawkę na to że musisz dokupić BP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. 

Otoz dostalem kiedys bardziej w formie zartu (chyba?) cos co ma w domysle przypominac polerke (lidlowe ULTIMATESPEED 120 W UPM 120). Poszlo do szafy i dzis przy porzadkach wyciagnalem to i przeszlo mi przez mysl uzyc tego sprzetu dla minimalnej o ile mozna tak to nazwac (nigdy tego nie robilem)  odnowy lakieru. W zestawie sa 2 rodzaje nakladek : frotowy i syntetyczny. W garazu znalazlem takze 2 pasty menzerna: one step polish i 3800. Pytanie czy jest szansa osiagnac nawet minimalny efekt takim "zestawem", jesli tak to ktorej pasty uzyc i ktorej nakladki, czy moze narobie wiecej szkod niz pozytku? Lakier ma sporo drobnych rysek, jest ciemny. Wielkie dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@powertokeny tutaj masz przykład jak tym mozna "wypolerować"

 

Osobiscie to by mi sie nie chciało tym robić auta bo wiecej zachodu niz efektu 🙂 narobisz sie a efekt bedzie jaki bedzie, na płąstkich elementach moze i ona coś tam zrobi ale przy przetłoczeniach i zakamarkach bedziesz miec problem 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Streat dzieki 🙂 tego sie spodziewalem, a pytanie czy polerka z juli badz z castoramy (yato) obie DA, dadza rade? Bo zaczalem sie zastanawiac nad zakupem czegos ciut lepszego, ale dalej dla laika. Jestem poczatkujacy wiec nie spodziewam sie nie wiem jakich wynikow, bardziej mysle o zastosowaniu tego dwa razy do roku, np z pasta menzerna one step, nastepnie na to wosk od soft99. 

Choc nie wiem czy z tym pytaniem nie powinienem przeniesc sie do innegk tematu - jesli tak to przepraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, powertokeny napisał:

a pytanie czy polerka z juli badz z castoramy (yato) obie DA, dadza rade?

Do takich zastosowań  na początek spokojnie wystarczy. Na minus krótki kabel ( w Hamronie ). 

Wiadomo, że jak masz większy budżet to możesz dołożyć np. do Lare 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Dopiero zaczynam przygodę z praniem aut wiec szybkie pytanko  . Po czytaniu dużej ilości tematów na forum,oglądaniu filmików na yt czy czytaniu recenzji nadal watpliwosci . 

Prespray : Prochem Power Burst możne być wypłukany RM760 ? Auto robocze z budowlanki wiec rożnego rodzaju zabrudzenia,różne gipsy  itd, . Po pierwszym praniu samym RM760 zostały tłuste plamy wiec 

zastanawiam się nad Power Burstem . Czy jest to bezpieczne połączenie i czy ma to sens ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Streat @smerf91 

Super, tak czytam forum i troche podlapalem zajawke. Mam jeszcze jedno pytanie, ktora pasta? Mam jak wspomnialem menzerne one step polish i mam 3800. Jesli chodzi o lakier to jest on twardy (bmw). Jesli chodzi o budzet to przynajmniej na poczatek nie chcialbym przekraczac tych 350 zl wiec tu w gre wchodzi yato i hamron. W Hamronie z tego co widze jest mniejszy pad wiec zakladam ze bedzie wygodniejszy. Problem tylko ze w zestawie jest tylko jeden, i tutaj moje pytania :

 

Jakie pady dokupic przy zalozeniu ze bede chcial uzyc ktorejs z tych 2 past do nie wiem czy mozna to tak nazwac, ale "korekty lakieru", nastepnie uzyc sprzetu do cleanera (miekkiego, bardziej glaze), oraz potem do polerowania wosku. 

 

Oczywiscie caly czas podkreslam ze jestem amatorem i nie spodziewam sie ogromnego efektu wow 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@powertokeny to żem asz BMW nie oznacza że lakier masz miec twardy 😄 osobiscie robiłem mercedesa w którym lakier był meeega miekki, a w dodatku to był stary lakier. Pady w hammronie nadaja sie co najwyzej do szybkiej nauki 😄 z padó to na pewno żółte bo sa uniwersalne 🙂 a co wyjdzie to zobaczysz 😉 menzerna 3w1 jest dosć agresywana ale ma tez troche wypełniaczy i wosk w sobie wiec wtedy zrobisz wszystko w jednym kroku, 3800 zato jest pasta finishową i na twardym BMW moze niewiele usunąc 🙂 kup baw sie i zobacz co Ci wyjdzie 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.