Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Już kupiłem ten środek carpro essence. Jak tylko znajdę chwilke wezmę się za aplikowanie ręczne zobaczymy  ogólnie ten cały destalinizacji tak mnie wciągnął, prawie cała wypłatę wydałem na kosmetyki i powiem szczerze ze połowa z nich akurat mi się nie przyda tzn były to nieprzemyślane zakupy Np megs 3in1 quick wash również megsa i pare rzeczy z soft99. Napiszcie mi czy jest szansa odsprzedać komuś te kosmetyki które są praktycznie raz użyte

Wystawiaj na giełdzie na forum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.10.2019 o 10:43, Domel napisał:

No bez jaj 

Nie wiem jakich jaj zaczęli dodawać do składu, ale w poprzednim teście Apex pokazał, że Shinee podbiło 10+ GU.

A w najnowszym pokazał, że Tac System Aqua Waterless użyty jako QD podbił również ponad 10 jednostek podczas pomiaru połysku.

Jakieś czary 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę mocne APC (RRC hardcore, stężenie 1:10) aplikować pianownicą Axel?

Pierwsza kwestia czy nie uszkodzi to pianownicy (wg producenta pH jest 14) ile mniej więcej będzie miał roztwór i czy sprzęt da radę?

Druga kwestia to spienianie, czy ma to sens i czy w ogóle wyjdzie z tego jakaś piana?

pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
18 minut temu, Jendrek napisał:

Czy mogę mocne APC (RRC hardcore, stężenie 1:10) aplikować pianownicą Axel?

A po co ? Busy chcesz myć ? Rozwiń co chcesz osiągnąć i na jakich autach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
29 minut temu, Jendrek napisał:

Wychodek chcę ogarnąć 🙂 a tak na poważnie to osłony i może coś od spodu, zobaczymy co będzie wymagało mycia. 

To ok, nie powinno byc problemo. Lałem Tenzi Truck Marolexem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczyłem dzisiaj, że zaparowały mi szyby od wewnątrz tak że można po nich pisać, po tym jak auto stało parę godzin na zewnątrz. Zawsze w tym aucie w zimie miałem właczone A/C i po włączeniu silnika zaraz znikała para  jednak teraz tak nie dzieje się. Troszkę zmalała ale pod światłem była widoczna. Czy może mieć to związek z płynem do szyb czy o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pytam jak powinno być... Mam pakiet serwisowy przez 5 lat nie płacę za żadne klocki, filtry, oleje, płyny, przeglądy to chce wiedzieć i porównać jak trzeba według wiedzy osób doświadczonych, a co ile ASO mi zrobi za darmo i czy to nie jest za rzadko. A warunkiem trwania tego pakietu jest regularna wymiana jedynie w ASO.Nie wiem co w tym dziwnego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze poprostu zaczac dbac o swoje zdrowie ? Ogolnie mowiac zdrowo rozsadkowo filtr co rok koszt 50 zl a co 2 lata czyszczenie klimatyzacji. No chyba ze auto robi przebiegi jak niemiecka taksowka to co roku dezynfekcja klimy. 
Jak patrzac na ksiazke serwisowa to mozna zwariowac olej co 30 tys km i filtr powietrza co 90 tys km. Kosmos. I jeszcze w aucie 2.0 tsi 300 koni. 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, menior napisał:

A przy okazji sie podpytam czy czyszczenie ukladu klimy np.ozonem bez wymiany filtru ma sens? w sensie jesli filtr zmienialem pare miesiecy temu a uklad chce czyscic teraz to musze ponownie zmieniac filtr 🤔

Operacje te można również robić niezależnie. Możesz dać do ozonowania, tym bardziej, że kosztuje "grosze".

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr kabinowy jest odpowiedzialny za powietrze wewnątrz samochodu. Ludzie, Wy ( i wasze żony, dzieci, rodzicie itd.)oddychacie tym powietrzem! Co wiosnę sobie wymieniajcie te filtry, niezależnie czy auto robi przebieg 5,10 czy 15 tys. km. Czytam to forum nie od dziś, może niezbyt często się udzielam, bo większość odpowiedzi na pytania co do detailingu została już udzielona. Piszą tutaj niektóre osoby że zdrowie jest najważniejsze: niektórzy mają kontakt z chemią co tydzień, inni co miesiąc, a jeździcie autem codziennie! Dla przykładu z samochodów, które miałem, mam obecnie czas wymiany filtra to maksymalnie godzinka z przerwą na kawę, piwko. Jak wyciągam taki filtr to nie zastanawiam nawet dlaczego w niektórych krajach ludzie chodzą w maskach...  Syf, grzyby, kurz, piach, owady, liście...dopiszcie sobie co jeszcze lata w powietrzu. Wyobraźcie sobie ile zanieczyszczeń filtr łapie i zastanówcie się czy 30-100zł rocznie jest warte Waszego zdrowia. 

  • Lubię to 2
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam jutro wolny dzień i dostęp do ogrzewanego garażu 🙂 chciałbym coś podziałać przy samochodzie, jestem nowicjuszem nie mam żadnej maszyny polerskiej itp. Mycie auta oczywiście się odbędzie. wstawiam foto produktów które mam i proszę o pomoc jak mogę je wykorzystać🙂 Z góry dzięki za pomoc!

 

73144605_1121044188085903_7410108858200227840_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.