Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Znajomy położył dziś na kilku elementach auta jakiś wynalazek pt. "tuningkingz paint protection", w efekcie wyszły mu mazy i plamy. Widzialem tylko zdjęcia, w poniedziałek ma podjechać żeby to pokazać na żywo. Z tego co przeczytałem to jakaś budżetowa powłoka polimerowa... i tu pytanie; ktoś miał z nią jakieś doświadczenia? Ciężko ją będzie usunąć z lakieru? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przed położeniem dluxa na felgi wystarczy mycie i odtłuszczenie? Iron,tg, szampon, odtłuszczenie? Felgi są nowe przejezdzily może 1000km po mieście.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, CarlosBlack napisał:

Znajomy położył dziś na kilku elementach auta jakiś wynalazek pt. "tuningkingz paint protection", w efekcie wyszły mu mazy i plamy. Widzialem tylko zdjęcia, w poniedziałek ma podjechać żeby to pokazać na żywo. Z tego co przeczytałem to jakaś budżetowa powłoka polimerowa... i tu pytanie; ktoś miał z nią jakieś doświadczenia? Ciężko ją będzie usunąć z lakieru? 

Nie miałem z nią do czynienia, ale sądząc z opisu producenta, że jest to "oparta na polimerach powłoka zabezpieczająca lakier" wnioskuję, iż wystarczy jakiś ścierny cleaner i po "powłoce" nie zostanie ślad. Wydaje mi się, że jest to po prostu sealant typu BSD, lub TW ICE syntetyczny wosk hydrofobowy - napakowany polimerami syntetyk, który z powłoką ma tyle samo wspólnego, co Soft99 Fusso (tzn. każdy produkt zabezpieczający lakier pozostawia na powierzchni lakieru film/powłokę produktu, gdyż inaczej nie pozostawałby na lakierze, a więc teoretycznie określenie "powłoka" nie jest nadużyciem).  

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Moja żona wychodząc do pracy kilka minut wcześniej chciała mi zrobić niespodziankę i  korzystając z porannej rosy namalowała na masce samochodu ..... Serduszko. Rosa znikła a serce razem z nią. Po kilku dniach było mycie auta. Wczoraj kiedy stanąłem pod lampą zauważyłem ...serduszko 🙂 oczywiście żeby to zobaczyć trzeba patrzeć pod odpowiednim kątem.

 Czym mogę to zmyć? No i dlaczego zostały takie ślady? 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Pioter83 napisał:

Hej,

Moja żona wychodząc do pracy kilka minut wcześniej chciała mi zrobić niespodziankę i  korzystając z porannej rosy namalowała na masce samochodu ..... Serduszko. Rosa znikła a serce razem z nią. Po kilku dniach było mycie auta. Wczoraj kiedy stanąłem pod lampą zauważyłem ...serduszko 🙂 oczywiście żeby to zobaczyć trzeba patrzeć pod odpowiednim kątem.

 Czym mogę to zmyć? No i dlaczego zostały takie ślady? 

IPA albo umyć samochód i najlepiej potem nałożyć dq 🙂

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, bartez32415 napisał:

Kiedyś miałem sytuację na czarnej hondzie. Żona klienta napisała brudas na tylnej klapie, jakie było zdziwienie że lakier był tak miękki że po prostu się to wyrylo i pomogło tylko polerowanie 🙂

Dobrze że nie namalowała czegoś innego 🙂

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie. Na silniejsze waterspoty nawet w dużym stężeniu raczej nie da rady, to tak po krótkich testach. Polecam normalnke pastą polerską przelecieć i będzie dobrze, możliwe że to plastik a nie szkło także też bez szaleństw maszynowych (już jedno kiedyś tak załatwiłem) ale ręcznie i powinno ładnie zejść. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@daniel87 na allegro scangripa można kupić za 289zł, z tym, że tą latarkę wykorzystam raczej tylko do pracy przy aucie, a w olighcie podoba mi się to, że mogę jej używać również jako zwykłej latarki + bardzo fajną opcją jest jej wbudowany magnes. Zastanawia mnie tylko, czy jej barwa i moc światła będzie odpowiednia do pracy wnętrze/lakier.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do mycia ręcznego można użyć mieszanki szamponu z neutralnym pH oraz APC? Szampon pełniłby rolę lubrykantu, a APC pozwalałoby lepiej doczyścić brud i odtłuścić powierzchnię.

Czy taka mikstura ma sens? Ile APC na 10L wody?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do mycia ręcznego można użyć mieszanki szamponu z neutralnym pH oraz APC? Szampon pełniłby rolę lubrykantu, a APC pozwalałoby lepiej doczyścić brud i odtłuścić powierzchnię.
Czy taka mikstura ma sens? Ile APC na 10L wody?
 
 
Czasem tak dawałem, ale głównie przed przygotowaniem do zabezpieczenia. Teraz daje autoland aktywny:) Ile APC to Ci nikt nie powie dokladnie raczej, zależy jakiego używasz. Jedno drugiemu nie równe. No i jak coś leży na lakierze to taka mikstura może jednak podjadać co nieco.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Notcon Właśnie o to mi chodzi żeby podjadło też istniejący wosk, mam obecnie Colli 476 na wykończeniu, o dziwo siedział tylko 3 mce (od pocz. lipca), niektóre miejsca to już tafla, na niektórych troszkę jeszcze kropelkuje.

Chciałem właśnie takie dość agresywne mycie zrobić, żeby przed zimą znów wosk położyć. 

A czy zamiast cleanera można by przejechać lakier APC przed nałożeniem wosku? Wszak powinno to taki sam efekt dać?

Mam APC od RRC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, powerf napisał:

A czy zamiast cleanera można by przejechać lakier APC przed nałożeniem wosku? Wszak powinno to taki sam efekt dać?

Mam APC od RRC.

Zamiast cleanera można użyć cleanera. Ile razy na tym forum jeszcze będzie trzeba napisać, że ipa to nie cleaner a apc to już w ogóle... 

Dziwisz się że 476 siedzi ci 3 miechy ale zamiast przyłożyć się do przygotowania to znów na odpieprz... a potem czemu wosk zjechał po miesiącu.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, daniel87 napisał:

Panowie macie jakies sprawdzone halogeny akumulatorowe led❓ 10W i w górę...barwa jak najbardziej neutralna

Jak upiłem taki. 20W z aku. Ale ja go używam jako oświetlenie w garażu, bo nie mam prądu w garażu który wynajmuje 😛 

Numer oferty: 7767089648

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.